Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Nagłe zmiany dla firm od stycznia. "W ostatnim możliwym terminie"

- Zdecydowanie więcej podmiotów będzie miało prawo do tego, żeby zapłacić podatek CIT o stawce 9 proc. Warunkiem jest, żeby taki podmiot miał status małego podatnika. Jest mowa o tym, że wiele podmiotów skorzysta z takiej możliwości, ale trudno to tak naprawdę oszacować - mówiła w programie "Money. To się liczy" Małgorzata Samborska, doradca podatkowy Grant Thornton. Ekspertka mówiła też o zmianach opodatkowania dla spółek komandytowych, które od stycznia 2021 r. zostaną objęte podatkiem CIT. - To mocno kontrowersyjna zmiana. Ustawa pojawiła się w ostatnim możliwym terminie, jest mało czasu, żeby zastanowić się nad alternatywą. Firmy rozważają, czy się przekształcić, czy zostać w dotychczasowej strukturze - wyjaśniała Małgorzata Samborska.

podatki
video
22
Podziel się:
KOMENTARZE
(22)
komandyt
4 lata temu
limit czego? ilości wypitej kawy? liczonej w litrach, czy kubkach? O możliwości odliczenia zapłaconego CIT-u przez komplementariusza będącego sp zoo słyszano? strata czasu.
gorszy sort
4 lata temu
W pis-du z taką polityką gospodarczą. Rząd wykończy wszystkich przedsiębiorców. Na rynku zostaną tylko Ci, którzy mają dostęp do unijnych grantów. Czyli ci, którzy nie są w stanie sami wypracować jakichkolwiek zysków.
prawda
4 lata temu
wywłaszczyć kler i rządzącą mafię a nagle odnajdą się ukradzione miliardy złotych i okaże się gdzie jest ta mafia vatowska
jaa
4 lata temu
W Polsce dba się głównie o niechcących pracować i ludzi o niskich kwalifikacjach podnosząc pensje minimalne. A przedsiębiorców traktuje się jak dojne krowy. Podnosi im ZUS i koszty płac dla pracowników. Zewsząd są atakowani przepisami trudnymi do interpretacji, kontrolami skarbowymi, nowymi obowiązkami, podatkami, podwójnymi składkami zdrowotnymi. Traktuje się ich jak potencjalnych oszustów. Założysz biznes, to za jakiś czas zmienią przepisy i musisz go zamknąć. Nic dziwnego, że ludzie uciekają za granicę pracować lub tam zakładają firmy albo siedzą w szarej strefie. Mimo wszytsko da się zarobić. Wszystko zależy od nas, naszych umiejętności i starań. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emeytura nie jest Ci potzerbna Jest o zarządzaniu pieniędzmi by ludzie mogli się dowiedzieć jak mogą sami zbudować sobie bezpieczeństwo finansowe, a nawet osiągnąć wolność finansową.
Oddech
4 lata temu
Złupią Nas znowu I bèdą jeździć na naszych grzbietach pustomowcy,nie szanują nas ,a to My jesteśmy fundamentem na ktorym oni stojà .
...
Następna strona