Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. LOS
|

Nie zwlekaj z rozliczeniem PIT. Można dostać kilkaset złotych zwrotu w 10 dni

16
Podziel się:

W tym roku Polacy mogą spodziewać się niemałych zwrotów podatków. Chociaż czasu na rozliczenie ze skarbówką jest jeszcze sporo, nie warto z tym zwlekać - pisze "Fakt". Administracja skarbowa odda nadpłaty nawet w ciągu 10 dni. Dziennik wyliczył, na jakie przelewy mogą liczyć podatnicy.

Nie zwlekaj z rozliczeniem PIT. Można dostać kilkaset złotych zwrotu w 10 dni
Nie opłaca się odwlekać momentu rozliczenia za skarbówką. Można szybko uzyskać zwrot (PAP, Darek Delmanowicz)

Czasu na rozliczenie ze skarbówką jeszcze jest. Termin mija 2 maja, ale nie opłaca się czekać tak długo. Jak informuje resort finansów, zwrot podatku można uzyskać nawet w 10 dni, chociaż fiskus ma na to półtora miesiąca. Najlepiej skorzystać z usługi Twój e-PIT i zaakceptować wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe - pisze "Fakt".

Minister finansów Magdalena Rzeczkowska powiedziała, że zwrot podatku otrzyma w tym roku co najmniej 15 mln podatników, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej. - Administracja skarbowa zwróci im łącznie ponad 17,5 mld zł - podała szefowa MF.

To efekt chaosu, jaki wywołała reforma podatkowa Polski Ład. Nadpłat jest sporo, bo m.in. od stycznia do czerwca 2022 r. podatnicy rozliczali się według 17 proc. stawki PIT, natomiast od lipca do grudnia – według 12 proc. Na jakie zwroty można zatem liczyć?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: PPK po 3 latach. "Dopłaty i pomnażanie środków w ramach sprawdzonej strategii inwestowania"

Na takie zwrotu podatku PIT można liczyć w 2023 r.

W przypadku emerytów zwrotu ze skarbówki mogą spodziewać się osoby, których świadczenia były w 2022 r. wyższe niż 2500 zł brutto.

Zwroty podatku dla emerytów

Świadczenie brutto

Emerytura netto (na rękę)

Tyle może oddać fiskus

2600 zł

2354 zł

30 zł

3000 zł

2670 zł

150 zł

3500 zł

3065 zł

300 zł

4000 zł

3460 zł

450 zł

4500 zł

3855 zł

600 zł

5000 zł

4250 zł

714 zł

Zwrotów mogą się również spodziewać zatrudnieni na umowie zlecenie oraz umowie o pracę. W tym przypadku zwolniona z podatku była pensja do kwoty 3100 zł. Pracujący nie mogą jednak liczyć na tak duże przelewy, jak emeryci.

Zwrot podatku dla etatowców

Obecna pensja brutto

Wynagrodzenie netto

Tyle może oddać skarbówka

3200 zł

2511,76 zł

6 zł

3500 zł

2730, 34 zł

84 zł

4000 zł

3056,96 zł

210 zł

4500 zł

3397,58 zł

342 zł

5000 zł

3738,19 zł

468 zł

Fiskus może dokonać zwrotu nadpłaty podatku na rachunek bankowy, przekazem pocztowym oraz w kasie urzędu skarbowego.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami ekonomicznymi i biznesowymi, skorzystaj z naszego Chatbota, klikając tutaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(16)
Ojciec
3 tyg. temu
Mi z żoną, i czworgiem dzieci wyszło trochę ponad 20tyś.
aneta
3 tyg. temu
na gov mi wyliczyli 8500 zwrotu, aż boję się wierzyć, że to prawda...
Aaaaaaaaaaa
3 tyg. temu
To chyba duże dochody macie że zwroty są
SkradzionaHis...
3 tyg. temu
Józef Smith był poszukiwaczem skarbów i przedsiębiorcą. Kopał w podejrzanych wzgórzach wokół Palmyry w stanie Nowy Jork, gdzie mieszkał, i znalazł w zakopanych domach dobytek poprzednich właścicieli. Znalazł mapy i książki, które pokazywały lub mówiły o wszystkich wielkich miastach na zachodzie, aw niektórych budynkach znajdowała się specjalna technologia, która poprawiała ludzkie zdrowie i przedłużała życie. Zrozumiał, że jeśli dotrze tam pierwszy, może zdobyć wszystkie dobre rzeczy. A jeśli dotarł tam z grupą ludzi, mógł stworzyć całą cywilizację, w której był liderem i mógł robić, co chciał. Założył więc religię i stworzył grupę ludzi, którzy chcieli prowadzić zdrowszy tryb życia i udali się na zachód. Po drodze zatrzymał się w Kirtland w stanie Ohio, Independence w stanie Missouri i Nauvoo w stanie Illinois. Wszędzie wywołał poruszenie z powodu wprowadzenia się do dużej grupy ludzi, głoszenia szalonych pomysłów i ostatecznie posiadania wielu żon. Skończyło się na tym, że dał się zabić. Brigham Young (i jego liczne żony) zabrał większość wyznawców do tego, co jest teraz Utah, ale w momencie wyjazdu było terytorium hiszpańskim. Brał pod uwagę Kalifornię, ale budynki były tam naprawdę głęboko zakopane w błocie w porównaniu z Utah, a te w Utah podobno były ładniejsze. Wydawało się, że najlepiej będzie trzymać się z dala od rządu USA, jeśli chcą kontynuować swój styl życia. Kilku Mormanów popłynęło łodzią do Kalifornii. Skończyło się na tym, że byli odpowiedzialni za gorączkę złota i zarobili sporo pieniędzy na poszukiwaczach. To również uczyniło Kalifornię preferowanym celem większości osadników i spowolniło napływ nie-mormonów do Utah. W pobliżu brzegów Wielkiego Jeziora Słonego grupa Brighama Younga „zbudowała” Salt Lake City i okoliczne osady. Obejmowało to kilka bardzo dużych i złożonych budynków. Lub wykopali kilka fantazyjnych dużych budynków z organami piszczałkowymi, nazwali je świątyniami, salami zgromadzeń i kolegiami i nazwali swoje wysiłki Salt Lake City. Mogli czerpać korzyści zdrowotne z organów piszczałkowych w budynkach i pawilonów kąpielowych na Wielkim Jeziorze Słonym. Urządzenia darmowej energii mogły nadal działać. Następnie Stany Zjednoczone pokonały Meksykanów w wojnie meksykańsko-amerykańskiej, a mormoni ponownie znaleźli się pod ich jurysdykcją. Musieli iść na ustępstwa, takie jak zakaz posiadania wielu żon, aby stać się terytorium, a następnie państwem. Ale pozwolono im zatrzymać całą ziemię, którą zasiedlili, i wszystkie budynki, które wykopali i / lub przebudowali. I tajemnicę trzymają do dziś! Nie jestem pewien, czy są równi elitarnym baronom rabusiom, czy też szantażują elitarnych baronów rabusiów!!!
jojo
3 tyg. temu
Czy US zwróci kwotę nadpłaty dokonanej z winy US wraz z należnymi odsetkami?