Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Nowa funkcja mObywatela. Ma ułatwić prowadzenie firmy

62
Podziel się:

Resort cyfryzacji zapowiada, że uruchomi nowy moduł mObywatela - mBiznes. Pozwoli on wykonać wszystkie podstawowe czynności związane z prowadzeniem takiej firmy. "ZUS, podatki, zezwolenia, korespondencja z urzędami - to wszystko będzie możliwe bez wychodzenia z biura" - wskazał Janusz Cieszyński.

Nowa funkcja mObywatela. Ma ułatwić prowadzenie firmy
Janusz Cieszyński zapowiedział nowe funkcje mObywatela (gov.pl)

Minister Janusz Cieszyński zapowiedział nowe funkcje mObywatela. W mediach społecznościowych na platformie X (dawniej Twitter) w skrócie przedstawił moduł, który ma pomóc przedsiębiorcom w prowadzeniu firmy.

Jak poinformował, resort cyfryzacji uruchomi mBiznes, czyli nowe funkcje kierowane do osób prowadzących jednoosobową działalność i niezatrudniających pracowników.

"[mBiznes - przyp. red.] pozwoli wykonać wszystkie podstawowe czynności związane z prowadzeniem takiej firmy. ZUS, podatki, zezwolenia, korespondencja z urzędami - to wszystko będzie możliwe bez wychodzenia z biura" - zapewnia Cieszyński.

"Podoba się?" - dopytuje we wpisie minister Cieszyński.

Nie tylko dokumenty

Jak wcześniej zapowiadał szef resortu cyfryzacji, rządowa aplikacja ma stale poszerzać możliwości i nie ograniczać się do funkcji portfela.

- Nasza wizja mObywatela jest taka, żeby przestał to być tylko portfel dokumentów, ale żeby to się stało aplikacją transakcyjną, czyli taką, w której możemy od A do Z załatwić naszą sprawę, tak jak np. w systemie e-Pit jesteśmy w stanie wchodząc na stronę, dosłownie kilkoma kliknięciami złożyć zeznanie podatkowe, tak samo chcemy, żeby równie wygodnie załatwiało się sprawy przy pomocy aplikacji - mówił w marcu Janusz Cieszyński.

Przypomnijmy, że od lipca Polacy nie muszą już nosić ze sobą dowodu osobistego. Wystarczy, że mają zainstalowaną w swoim telefonie aplikację mObywatel.

W pierwszym tygodniu września minister Cieszyński zapowiedział jeszcze inną funkcję, która ma przyciągnąć kibiców. "Transmisje sportowe to każdego roku najpopularniejsze programy i dlatego chcemy, aby dostęp do wszystkich meczów naszej kadry był zawsze w Waszych telefonach" - przekonywał. I dodał, że w nowej kadencji PiS chce wzbogacić mObywatela o kolejną funkcję, którą roboczo nazwał mTV.

"Zagwarantuje ona dostęp nie tylko do wydarzeń sportowych, ale także do cyfrowych dóbr polskiej kultury. Wyprodukowane za publiczne pieniądze utwory będą musiały docelowo być udostępniane także w tej formule" - zapowiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
przedsiębiorcy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(62)
Kacper
1 tyg. temu
Super informacja, myślę, że ta opcja dużo ułatwi. Mam swoją firmę - pracuję jako Technik masażysta, wiec znam temat. Zacząłem ją prowadzić od razu po skończeniu szkoły Studium Pracowników Medycznych i Społecznych. Początki nie były najprostsze, ale cieszę się, że wytrwałem, bo teraz zbieram tego owoce.
Mosadowski
2 tyg. temu
Cieszyński ? w jakich ty służbach pracujesz, bo jakoś za respiratory nie beknąłeś ? tatuś ci załatwia bezkarność ?
Rumar
2 tyg. temu
Nie, nie podoba mi się. Bo kiedyś nie musiałem mieć firmy, a legalnie płaciłem podatki, miałem nawet państwowe ubezpieczenie zdrowotne (to nie prawda, że przy umowach cywilnych jest to niemożliwe!) i rozliczałem się z PIT raz na rok. Teraz robię co miesiąc po 3 przelewy, płacę księgowej, podatków per saldo płacę MNIEJ (gdyby nie składka zdrowotna), bo pompuję koszty i amortyzację, a biurokracja jest porażająca. Za to okrada mnie w majestacie prawa ZUS, z którego NIC NIE BĘDĘ MIAŁ, bo i tak nie wyrobię stażu, bo musiałbym do 110 lat życia pracować chyba.
Pegazus
2 tyg. temu
MO bywatela
sołtys
2 tyg. temu
Cenzura tu jak za Cyrankiewicza
...
Następna strona