Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Oszuści wykorzystują okres rozliczeń. CERT ostrzega przed wyłudzeniami

Przestępcy podszywają się pod instytucje skarbowe wysyłając SMS-y z żądaniem uregulowania drobnej kwoty. Płacisz i już cię mają.

Podziel się
Dodaj komentarz
(123RF)
Przestępcy podszywają się pod instytucje skarbowe wysyłając fałszywe SMS-y.

W sobotę 15 lutego ponownie uruchomiona została usług Twój e-PIT. Okres rozliczeń z fiskusem się rozpoczął, co bez skrupułów próbują wykorzystać oszuści.

Zespół powołany do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w sieci CERT wydał kolejne ostrzeżenie, w którym uczula podatników, aby nie dali się złapać na próbę wyłudzenia.

Twój e-PIT z błędami. "Dotyczyło to wąskiej grupy około 1000 osób"

"W okresie rozliczeń z fiskusem ostrzegamy przed przestępcami podszywającymi się pod instytucje skarbowe poprzez SMS-y. Scenariusz ataku wygląda typowo - informacja o konieczności dopłaty małej kwoty na rachunek i straszenie odbiorcy egzekucją komorniczą" - alarmuje na Twitterze CERT.

Wiadomość zawiera też link do strony internetowej, która - jak można się domyślać - ma udawać stronę, na której dokonamy przelewu.

Ministerstwo finansów ostrzega przed fałszywymi wiadomościami.
Ministerstwo finansów ostrzega przed oszustami

W ten sposób oszuści uzyskują dane potrzebne do dostępu do kont. Metodę tę stosowali zarówno podszywając się pod Krajową Administrację skarbową, jak i wcześniej pod InPost i OLX.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: cert, oszustwa, podatki, fałszywe sms-y
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-02-2020

AC DCPrzecież te pieniądze z konta przysłowiowego Kowalskiego lądują na koncie złodzieja którego wszystkie dane ma bank :) Jeżeli to jest problem dla … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)