Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|

Podatek od deszczu zapłaci dużo więcej osób. Rząd szykuje zmiany

Rząd szykuje zmiany w podatku od deszczu, od 2022 roku płacić go ma więcej osób i ma być wyższy niż dotychczas. - To rozwiązanie, które jest stosowane w wielu innych krajach Europy Zachodniej. W Polsce opłata deszczowa też już obowiązuje, ale jest propozycja, by objąć tym obowiązkiem działki już od 600 metrów kwadratowych, gdy zabudowa działki przekracza 50 proc. Opłaty nie są wysokie, biorąc pod uwagę proponowane składki. Cały czas jest to na etapie rozmów międzyresortowych, więc trudno mówić o konkretach, ale idea rzeczywiście jest taka, żeby zapewnić odpowiednie środki inwestycyjne na to, by na obszarach zurbanizowanych nie dochodziło do powodzi - powiedział w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Woś, zastępca prezesa Wód Polskich ds. ochrony przed powodzią i suszą. Był też pytany o dofinansowanie zbiorników retencyjnych, zamiast opodatkowania. - Cały czas namawiam moich szefów, by pieniędzy na przeciwdziałanie skutkom suszy i powodzi było jak...

rozwiń
636
Podziel się:
KOMENTARZE
(636)
Wiara
3 lata temu
Podatek od wodolejstwa kleru - do czasu zrównania krotności tygodniowych mszy niedzielnych z krotnością wizyt u specjalistów. Co 3 lata uczestnictwo w mszy św. i wizyta u specjalisty albo co tydzień jedno i drugie - jeśli w Boga wierzymy.
tyy
3 lata temu
proponuje jeszcze podatek od oddychania, slonca, zachmurzenia, sniegu
eHHH
3 lata temu
Ale ten podatek płaci się tylko w dni deszczowe? Bo jak pół roku nie pada, to jakoś dziwnie.
Jadwiga
3 lata temu
Podatkiem od deszczu trzeba opodatkować kler bo to on powinien u Boga wyprosić suszę aby nie lało i aby nie płacić podatków bo wiadomo kto deszczem rządzi . Ciekawe czy będzie podatek kiedy dwa miesiące nie spadnie kropla deszczu, wtedy może ludzie opodatkują rząd kaczatych że deszczu nie ma ? Pis wprowadził już kilkaset podatków lub podniósł stawki starych i stale mało bo apetyt na darmochę i okradanie kraju mają tak wielki jak developer na wieżowce za darmo.
PITBULL
3 lata temu
to ja zglaszam szkode na moja strone i podaje panstwo o odszkodowanie z powodu opadow na moja pasesje. nie zycze sobie jakiegos deszczu, mam swoja studnie i wode .
...
Następna strona