Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rozszerzenie opłaty reprograficznej o tzw. podatek od smartfona to projekt rządu, pieniądze mają trafiać do biednych artystów. Bogaci też skorzystają? Czy Friz może być uznany artystą? - Moim zdaniem nie, czy tam jest element twórczy? Scenariusz programu telewizyjnego nie jest chroniony. Chronione są scenariusze filmów, seriali czy teatru telewizji. Działalność Friza nie jest działalnością twórczą, w rozumieniu prawa autorskiego - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Ilona Łepkowska, scenarzystka filmowa i serialowa. - A jeśli zgłosi swoją muzykę pod ochronę, jeśli utwór zostanie przyjęty, to dla autora tekstu i muzyki będzie miejsce, zapraszamy do ZAIKS-u - dodała.

5
Podziel się:
KOMENTARZE
(5)
ZeN
3 lata temu
Łepkowska - ta baba jest okdlejona od rzezywistości. Represzentuje też soba pokolenie ludzi nieudolnych, nieproduktywnych których świad przerósł. Szczęściliwie czas bienie i taka Łepkowska szybciej się skończy niż jej sie samej wydaje.
Kid Paddle
3 lata temu
Czyli w skrócie: kupuję muzykę w formie cyfrowej - płacę, chcę jej posłuchać na smartfonie, który właśnie kupuję i mam płacić drugi raz?? Wsparcie artystów czy komunistycznych leśnych dziadów z ZAIKSU? Jak artysta jest h..wy, to nie zarabia, proste. Nikt nie będzie płacił glazurnikowi za to że nie umie kłaść płytek.
koooo
3 lata temu
Jaka Filharmonia? Coś takiego jeszcze istnieje? Czy na prawdę trzeba to z naszych podatków utrzymywać?
fbs
3 lata temu
ile jeszcze nie do konca normalni psychiczni ludzie beda bez weryfikacji psychologa zasiadac na wysokich urzedach i miec wplyw na zycie spoleczenstw?
Dren
3 lata temu
Każdy podatnik to artysta bo w takiej matni płacić podatki i ryzykować to może tylko wielki artysta.