Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Podatki w Polsce. "Czas obniżyć opodatkowanie ludzi najmniej zarabiających"

- Nie rozumiem, czemu zwalniamy z PIT-u młodego informatyka, który zarabia 8 tys. zł, a każemy płacić normalny PIT sprzątaczce, która jest trochę starsza, a zarabia 3 tys. zł. To, co niestety negatywnie wyróżnia Polskę to wysokie opodatkowanie niskich płac. Przy płacy minimalnej aż 40 proc. wynagrodzenia zabieranie w formie podatku. Pod tym kątem jako kraj zajmujemy piąte miejsce w UE. Tu i teraz powinniśmy skoncentrować na tym, aby obniżyć opodatkowanie ludzi najmniej zarabiających i takim rozwiązaniem jest podniesienie kosztów uzyskania przychodu (wydatki poniesione w związku z wykonywaniem obowiązków pracowniczych lub działalnością gospodarczą – red.) – mówił w programie "Money. To się liczy" dr Aleksander Łaszek, główny ekonomista FOR.

18
Podziel się:
KOMENTARZE
(18)
7777
3 lata temu
Do 1000 zł miesięcznego dochodu podatek powinien wynosić 0%.
KAT.
3 lata temu
Najbogatsi w Polsce, czyli politycy i kler, płacą śmiesznie niskie podatki. Czas opodatkować najwyższym podatkiem te szemrane towarzystwo.
pyrsk
3 lata temu
HAŃBĄ tego kraju jest to --że inwalida ze stopniem znacznym płaci podatki jak każdy obywatel--zaś młode partyjne idywidua mają kwotę wolną od podatku w wys.30 tyś.
,,,,,,,,,,,,
3 lata temu
U nas jest gorzej niż na Białorusi pod obecna władzą.
Wyborca
3 lata temu
I wg Konstytucji jesteśmy równii ale rząd tę równość zaburza ponieważ ja gdy byłem stażystą nie mającym 26 lat życia nikt mi podatku PiT nie zmniejszył i to jest ta dobra zmiana ? Teraz pracodawca może mnie olać bo zatrudni młodszego za którego będzie płacił niższy podatek a ty na bruk i się martw . I to jest ta równość wg Konstytucji? Rząd młodym obniża PiT emerytom daje 13 i 14 a pozostali niech mogą się conajwyże obejść smakiem i wkurzać się na rządzących. Ja też ich Konstytucyjnie zdegraduje przy urnie już nie długo.