Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Polacy "rzucili się" na e-PIT-ty. Resort finansów pokazuje interesujące dane

28
Podziel się:

Mamy kolejny rekord w usłudze Twój e-PIT - chwali się resort finansów. Raptem tydzień od udostępnienia usługi Twój e-PIT podatnicy złożyli za pośrednictwem usługi już ponad milion deklaracji. Rok temu potrzebowali na to aż ośmiu dni.


Polacy "rzucili się" na e-PIT-ty. Resort finansów pokazuje interesujące dane

- Na naszym liczniku wybił milion złożonych zeznań, a ich liczba rośnie z godziny na godzinę - informuje Tadeusz Kościński, szef resortu finansów, funduszy i polityki regionalnej. Lwia część złożonych zeznań (930 tys. - red.) dotyczy formularza PIT-37.

Przedstawiciele ministerstwa wskazują, że usługa stanowi wygodny i bezpieczny sposób na złożenie zeznania, dodatkowo nie wymagając od "petentów" wychodzenia z domu - co miało skutkować tym, że szczyt popularności e-PIT-ów przypadł na okres pandemii.

Według Magdaleny Rzeczkowskiej, szefowej KAS, ważnym argumentem przemawiającym za internetowym rozliczaniem się z urzędem jest możliwość uzyskania szybszego zwrotu podatku (do 45 dni). - Dodatkowo podatnik ma dostęp do historii swoich e-PIT-ów, a dzięki integracji z serwisem e-Urząd Skarbowy do innych naszych e-usług - wymienia dalej.

Skarbówka, na czele której stoi Rzeczkowska, "chwali się", że w samym 2021 r. Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała na podstawie posiadanych przez siebie danych zeznania roczne za 2020 r. dla 23 262 396 podatników.

Zobacz także: PIT 2020. Niedopłata w zeznaniu rocznym. Do kiedy trzeba zapłacić różnicę?

Sam dostęp do usługi Twój e-PIT możliwy jest wyłącznie przez serwis e-Urząd Skarbowy (e-US), dostępny na stronie podatki.gov.pl. Przypomnijmy, że rok temu o tej porze złożonych deklaracji podatkowych było około 100 tys. mniej.

Do uruchomionego 1 lutego br. e-Urzędu Skarbowego podatnicy logowali się już ponad 4 mln razy.

W poniedziałek 15 lutego podatnicy otrzymali wypełnione zeznania PIT za 2020 rok, przygotowane przez urzędy skarbowe. Do 30 kwietnia 2021 r. podatnicy mogą zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w usłudze Twój e-PIT.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(28)
help
2 lata temu
Jak ktoś nie może sie zalogować polecam sprawdzić czy data i godzina jest aktualna na komputerze, jeśli to nie to spróbować na innym urządzeniu, np telefonie
WYE87
2 lata temu
I co z tego, że uzupełnili za mnie pit jak zrobili to źle. U żony to samo. Dobrze, że są e-deklaracje tam bez problemu. Liczą, że jakiś frajer kliknie nawet nie sprawdzając i po problemie. Niech wsadza sobie to w .....
Edyta
2 lata temu
Tylko że przy rozliczeniu się przez twój pit nie generejuje się upo nie otrzymałem żadnego potwierdzenia ....
CoRokuBubel
2 lata temu
Super, ale co roku te same błędy są powielane i tylko liczą na to że nikt nie zauważy, że koszty przychodu są mniejsze niż na PIT od pracodawcy. Taki mały detal a już parę stówek w kieszeni mają.
DDZ
2 lata temu
Przez Profi zaufany można się zalogować ale po peselu wyskakuje brak uwierzytelnienia tak samo wspólne rozliczenie jak dodanie współmałżonka brak uwierzytelnienia wstyd
...
Następna strona