Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Polski Ład uderzy w samozatrudnionych. Minister ma dla nich radę

Co dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oznacza Polski Ład? - Osoby na samozatrudnieniu, które mają miesięczny przychód do 5 tysięcy brutto, na tych rozwiązaniach zyskują. Natomiast rzeczywiście pojawia się grupa osób, która powyżej tych pięciu tysięcy na części tych rozwiązań może stracić - przyznał w programie "Money. To się liczy" wiceminister finansów Piotr Patkowski. - Stąd propozycja, aby po pierwsze jeszcze złagodzić warunki funkcjonowania i przechodzenia na opodatkowanie ryczałtowe, które jest o wiele bardziej korzystną formą opodatkowania niż opodatkowanie podatkiem liniowym. Na takim przejściu ci przedsiębiorcy zyskają - przekonywał. - Organizacje przedsiębiorstw są bardzo surowe w ocenach, natomiast przyszłość pokazuje, że te rozwiązania nie pogorszyły prowadzenia biznesu w Polsce - dodał.

KOMENTARZE
(61)
Prezes
3 lata temu
Miska ryżu :) na horyzoncie
realista
3 lata temu
Drugiego takiego chłopaczka jak ten wiceminister finansów Patkowski to ze świecą szukać!!
over
3 lata temu
Porzućcie swoje firmy i zatrudniejcie się u pisofca on nie będzie musiał nic płacić podatków koledzy przecież nie będą go kontrolować. PIS to taki nowotwór.
A to Polska W...
3 lata temu
Płaca minimalna 4 tys krezus ma zaś 5 tys i należy go zaebać podatkami
Misia
3 lata temu
A co z firmami jednoosobowymi zatrudniające pracowników . Ich podatek będzie wyższy o składkę zdrowotna . Chyba ze trzeba zaniżać dochody nie wystawiać paragonów . A ja tak nie chce działać
...
Następna strona