Trwa ładowanie...
bEJaRlcR
Notowania
Przejdź na

Polski Ład w podatkach zrobi więcej złego niż dobrego? Szef PFR: Trzeba wykonać ten trudny krok

Polski Ład skomplikuje system podatkowy jeszcze bardziej? - Na pewno odejście od odliczeń składki zdrowotnej przybliża nasz system podatkowy do tych rozwiązań, które funkcjonują w większości krajów Unii. Pojawia się jeden algorytm, natomiast chciałem powiedzieć, że - przynajmniej mam taką nadzieję - ta zmiana jest konieczna z perspektywy kolejnych kroków. Jednolita danina wymaga właśnie tego typy zmian. Być może trzeba wykonać taki krok, który jeszcze nie jest wprost uproszczeniem, tylko zmianą sposobu opodatkowania, ale przybliża nas do uproszczenia sposobu rozliczania podatków i składek - powiedział w programie "Money. To się liczy" Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Był też pytany o współpracę z Jarosławem Gowinem. - Ta współpraca była już po etapie wdrożenia tarczy finansowej. Więc tych okazji do współpracy nie było aż tak dużo. Natomiast w ogóle w ostatnich latach, jako PFR, mieliśmy bardzo dobrą współpracę - odpowiedział.

Tagi:
podatki, przedsiębiorcy, wideo, money. to się liczy, pfr, polski fundusz rozwoju, paweł borys, mtsl
0
0
13
Podziel się
Komentarze (13)
zobacz więcej komentarzy (13)
bEJaRldd
KOMENTARZE
(13)
Klu
2 miesiące temu
Wg Pislandu podwyższenie podatków dla firm nie jest podwyższenie ale uproszczeniem i innym sposobem księgowania
Optymista
2 miesiące temu
Jak do tej pory to ten caly rzad komplikuje Polakom zycie . To nie System podatkowy i to haracz i zdzieranie pieniedzy . Faktem jest ze nalezy to zmienic . Chyba trzeba zaczac od rzadu bo ten mysli tylko o sobie.
zzz
2 miesiące temu
Ludzie weźcie się...
bEJaRldv
jeżeli
2 miesiące temu
za te podatki nie dostaniecie minimum 25 lat więzienia to ja ( osobiście) nie jestem tą Polską zainteresowany....niczego się nie dorobiłem ,niczego nie dostanę a całe życie płaciłem " zgodnie z polskim prawem"... żadnej Polski nie ma ...jest tylko żerowisko...dla glist
fakt
2 miesiące temu
Wiecie towarzyszu, płaciłem i to sporo, zamknąłem i za waszego rządzenia nie otworzę