Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PRC
|
aktualizacja

"Twój e-PIT" przeciążony. Polacy ruszyli rozliczyć PIT

30
Podziel się:

Od wtorku istnieje możliwość rozliczania się z fiskusem. Rządowa usługa "Twój e-PIT" nie wytrzymuje jednak natężenia ruchu. Jak donoszą podatnicy, strona nie odpowiada i nie ma możliwości zalogowania się do systemu. - Strona trochę przeciążona - pisze na Twitterze ekonomista Rafał Mudry.

"Twój e-PIT" przeciążony. Polacy ruszyli rozliczyć PIT
Co to jest internet? Wyjaśniamy (Pexels)

Od wtorku, 15 lutego resort finansów uruchomił możliwość rozliczeń PIT za 2021 r. Polacy masowo postanowili skorzystać z usługi Twój e-PIT powodując przeciążenie serwerów. "Od północy zostało złożonych już ok. 50 tys. zeznań" - poinformował resort finansów.

Podatnicy zgłaszają m.in problemy z zalogowaniem się do serwisu.

"Nie działa, doroczny falstart administracji skarbowej" - komentuje w mediach społecznościowych Krzysztof Kwiatkowski, były prezes NIK, minister sprawiedliwości i prokurator generalny.

O przeciążeniu wspomina również ekonomista Rafał Mudry. "Nie zawsze wchodzi" - donosi na Twitterze. "Ale i tak interfejs jest mega prosty i przyjemny. Jak działa, to jest super. Oby inne strony też tak działały w Polsce" - dodaje.

O kolejnych problemach technicznych informują nas czytelnicy poprzez kontakt dziejesie.wp.pl. "E-pit nie działa. Nie znajduje dokumentów moich ani żony." - informuje nas pan Marcin.

"U niektórych użytkowników mogą pojawiać się przejściowe utrudnienia w działaniu usługi Twój e-PIT. Cały czas monitorujemy działanie usługi i na bieżąco reagujemy na ewentualne trudności. PIT-y cały czas wpływają, do tej pory złożono już blisko 50 tys. zeznań w Twój e-PIT" - poinformowało ministerstwo finansów.

Podatnik korzystający z usługi może uzupełnić zeznanie przygotowane dla niego przez KAS i uwzględnić przysługujące mu odliczenia np. darowizny, w tym te związane z COVID-19, ulgę rehabilitacyjną, ulgę na Internet, ulgę termomodernizacyjną, wpłaty na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE) czy odliczenie wydatków mieszkaniowych.

Zobacz także: Od dziś nowy bat na dłużników. Zajmą ci konto w 1 dzień

Czas ma do 2 maja 2022 r. (30 kwietnia to sobota), aby zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w usłudze Twój e-PIT.

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa po raz czwarty udostępniła usługę Twój e-PIT, która jest skierowana do osób rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38 oraz na formularzach PIT-28 i PIT-36.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
pit
podatki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(30)
Andrusa
2 lata temu
logowałem się w środę przez Pesel... nie weszło, potem przez profil zaufany i poszło od razu
Twój pit nie ...
2 lata temu
Od 16.02 staram się wysłać deklaracje, co kilka godzin w tym z rana i ok 24 i nic, cały czas jest to samo, 3 minuty temu: Twój e-PIT-37 za rok 2021 Wystąpił błąd - spróbuj ponownie później.
Asia
2 lata temu
Czy ktos z was rozliczal ulge na internet?mam pytanie
Asia
2 lata temu
Ulga
Inka
2 lata temu
Mi sie udalo zaakceptowac rozliczenie,ale juz pobrac upo nie
...
Następna strona