Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
PiS nie zamierza obniżyć VAT. "Czy można zrobić większe głupstwo?"

PiS nie zamierza obniżyć VAT. "Czy można zrobić większe głupstwo?"

 

 

 

Będzie obniżka podatku VAT z 23 do 22 proc.? - To 23 proc. było bez sensu. To było w 2011 r. i miało być przejściowo i czasowo, a zostało na dłużej - powiedział prof. Witold Modzelewski z Instytutu Studiów Podatkowych w programie "Money. To się liczy".

- PiS w programie wyborczym zapowiadał powrót do stawki 22 proc. To jest nieszczęście wszystkich rządów. Zamiast zlikwidować - przedłużono je do 2019 r. czyli do wyborów. Czy można zrobić większe głupstwo?- pyta retorycznie prof. Modzelewski.

vat
VAT
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Kroolik
2018-04-19 19:20
Przecież to jest pomysł idiotyczny! Mamy za dużo kasy, to obniżmy PIT, albo ZUS. Ludzie więcej zarobią na rękę, zmniejszy się szara strefa, spadną koszty transakcyjne poboru podatku. Najlepiej by było podnieść znacznie kwotę wolną, co by spowodowało, że miliony ludzi w ogóle nie musiałyby składać zeznań. Po diabła ruszać VAT, podatek efektywny, stosunkowo prosty w liczeniu i dość trudny do optymalizacji. Od lipca wchodzi split payment, to nawet karuzele się radykalnie skończą.
J.T.
2018-04-19 08:50
Przecież Pan Modzelewski jest OBECNIE pełną gębą PiS-owski ???!!!
antyoszust 33
2018-04-19 08:32
Zlikwidować wszelkie podatki, niech się komunistyczna szlachta utrzymuje sama ze swojej pracy. My ich nie potrzebujemy tak samo jak szkodników,komarów,zarazy itp. Licząc wszystko razem mamy już 75 % podatków , to takie zdzierstwo że kiedy były daniny dziesięciny { 10 % } to było tragicznie i bieda straszna. Teraz 75 % i wszystko ok a idą nowe podatki bo PIS dla kolesi potrzebuje nie zliczonych pieniędzy,wszystko roztrwoni.
Pokaż wszystkie komentarze (12)