Notowania

podatki
20.02.2017 15:00

Coraz popularniejszy sposób na podatki. Polacy pobiją kolejny rekord?

Podziel się
Dodaj komentarz
(shutterfil77)

Z roku na rok liczba podatników, którzy korzystają z rozliczenia się z fiskusem za pośrednictwem internetu rośnie. Do tej pory zeznania podatkowe za 2016 rok przez internet złożyło ponad 950 tysięcy osób - wynika z danych resortu finansów. W ubiegłym roku z możliwości takiej skorzystało ponad 6 milionów osób. Można się spodziewać, że w tym roku ta liczba będzie przekroczona.

Paweł Jurek z Ministerstwa Finansów powiedział, że rozliczanie się z fiskusem przez internet jest szybkie, proste i wygodne.

Rozliczając się z fiskusem za 2016 rok warto pamiętać o możliwości przekazania 1 proc. naszego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Z roku na rok z możliwości tej korzysta coraz więcej podatników, wzrasta też kwota przekazywanych pieniędzy. Organizacji tego typu jest blisko 8 i pół tysiąca, ich listę można znaleźć m.in. na stronie pozytek.ngo.pl. Z fiskusem za 2016 rok można się rozliczyć do 2 maja.

Ministerstwo Finansów zapowiada rewolucję, koniec z wypełnianiem druków

Tymczasem rząd szykuje małą rewolucję dla sporej grupy podatników. Najprawdopodobniej urzędnicy będą uzupełniali za nas deklaracje podatkowe. Wystarczy jeden wniosek. Skarbówka w kilka dni odeśle przygotowane rozliczenie. Jest szansa na zmianę już od 15 marca. Więcej czytaj tutaj.

Tagi: podatki, wiadomości, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-02-2017

dojna zmianaJeszcze lepiej rozliczać się w Czechach czy UK, niż płacić haracze na ten gunwiany żond fahofcuf z Matołuszem złodziejaszkiem kwoty wolnej na czele.

22-02-2017

drPo tygodniu od dnia wysłania on line pitu za ub rok dostałem zwrot podatku na konto. To rekord świata, jak dla mnie. Widać jak rząd dba o rodziny- … Czytaj całość

21-02-2017

irkaWysyłam pity od początku i uważam, że to świetne ułatwienie dla podatników. Wszystkie dokumenty mogę wygenerować w symfonii i wszystkie chciałabym … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)