Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Anna Frankowska
|

Coraz popularniejszy sposób na podatki. Polacy pobiją kolejny rekord?

6
Podziel się:
Coraz popularniejszy sposób na podatki. Polacy pobiją kolejny rekord?
(shutterfil77)

Z roku na rok liczba podatników, którzy korzystają z rozliczenia się z fiskusem za pośrednictwem internetu rośnie. Do tej pory zeznania podatkowe za 2016 rok przez internet złożyło ponad 950 tysięcy osób - wynika z danych resortu finansów. W ubiegłym roku z możliwości takiej skorzystało ponad 6 milionów osób. Można się spodziewać, że w tym roku ta liczba będzie przekroczona.

Paweł Jurek z Ministerstwa Finansów powiedział, że rozliczanie się z fiskusem przez internet jest szybkie, proste i wygodne.

Rozliczając się z fiskusem za 2016 rok warto pamiętać o możliwości przekazania 1 proc. naszego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Z roku na rok z możliwości tej korzysta coraz więcej podatników, wzrasta też kwota przekazywanych pieniędzy. Organizacji tego typu jest blisko 8 i pół tysiąca, ich listę można znaleźć m.in. na stronie pozytek.ngo.pl. Z fiskusem za 2016 rok można się rozliczyć do 2 maja.

Ministerstwo Finansów zapowiada rewolucję, koniec z wypełnianiem druków

Tymczasem rząd szykuje małą rewolucję dla sporej grupy podatników. Najprawdopodobniej urzędnicy będą uzupełniali za nas deklaracje podatkowe. Wystarczy jeden wniosek. Skarbówka w kilka dni odeśle przygotowane rozliczenie. Jest szansa na zmianę już od 15 marca. Więcej czytaj tutaj.

podatki
wiadomości
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
elf81
7 lat temu
Kilka razy złożyłem przez internet zeznania swoje, rodziny i znajomych. Po likwidacji ulgi internetowej składam tylko papierowe. Nie będę ułatwiał fiskusowi pracy na swój koszt. Lepiej dla nas kiedy urzędnicy przetwarzają zeznania papierowe bo mają mniej czasu na bzdurne kontrole.
318
7 lat temu
Wolę rozliczać się przez internet i unikam złego samopoczucia kiedy jestem w urzędzie !
dr
7 lat temu
Po tygodniu od dnia wysłania on line pitu za ub rok dostałem zwrot podatku na konto. To rekord świata, jak dla mnie. Widać jak rząd dba o rodziny- najpierw 500+, potem tak szybki zwrot podatku z tytułu ulgi na dzieci. Dziękuję p. Morawieckiemu, on jako szef finansów Polski pewnie uczulił urzędy skarbowe na to, aby dokonywały szybkich zwrotów dla rodziców. Brawo PIS, brawo rząd.
Typ spode łba
7 lat temu
Skoro PITy wypełniać chcą sami to po jaką cholerę te wszystkie deklaracje w ciągu roku podatkowego muszą wypełniać niektóre grupy podatkowe?
irka
7 lat temu
Wysyłam pity od początku i uważam, że to świetne ułatwienie dla podatników. Wszystkie dokumenty mogę wygenerować w symfonii i wszystkie chciałabym wysyłać elektronicznie. Szkoda, że tylko pity i jpk na razie mają taką możliwość.