Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wypełniony przez skarbówkę PIT coraz bliżej. Sejm jest na tak

25
Podziel się

Sejm przyjął rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw zdecydował o ponownym skierowaniu go do prac w Komisji Finansów Publicznych.

Ustawa trafi teraz do Senatu.
Ustawa trafi teraz do Senatu. (Wojciech Strozyk/REPORTER)
bDnfTLGZ

Skarbówka ma wyręczać podatnika z rozliczenia podatku. Nie trzeba będzie składać jakiegokolwiek wniosku. Sejm przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Jak wynika z komunikatu Centrum Informacyjnego KAS wypełni zeznania podatkowe bazując na informacjach od płatników, danych przekazanych przez podatnika w zeznaniu podatkowym za ubiegły rok - np. ulga na dzieci, nr KRS Organizacji Pożytku Publicznego, której w ubiegłym roku przekazał 1 proc. podatku - oraz danych znajdujących się w rejestrach Szefa KAS.

Decyzję o skorzystaniu z takiego zeznania podejmie podatnik. Możliwość rocznego rozliczenia podatku dochodowego od osób fizyczny dotyczyć będzie podatników rozliczających się indywidualnie, wspólnie z małżonkiem, w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci.

bDnfTLHb

Z wypełnionym przez KAS zeznaniem podatnik będzie się mógł zapoznać w wersji elektronicznej w aplikacji dostępnej na Portalu Podatkowym od 15 lutego.

Ustawa trafi teraz do Senatu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bDnfTLHh
bDnfTLHC
KOMENTARZE
(25)
emeryt
2 lata temu
A ja nie wierzę skarbowce i będę sie rozliczał sam,skarbówka niech rozlicza Kaczyńskiego który nic nie potrafi,nawet zagotować wody
asdf
2 lata temu
I wszyscy 1% dla rydzyka.
Karolina
2 lata temu
I co mój 1% ci złodzieje ze skarbówki przekaża na tych pedofili z kościoła? Niech Czerwińska spada na ta swoją Łotwę. Nie będzie decydować w moim imieniu komu mam przekazać swoja darowiznę
bDnfTLHD
mmm
2 lata temu
droga do pełnego ubezwłasnowolnienia całego społeczeństwa
Koneser młodo...
2 lata temu
A jak ktoś nie chce korzystać z portalu podatkowego, to co?
...
Następna strona