Notowania

Zerowy PIT dla młodych. Sejm przyjął ulgę dla pracowników do 26. roku życia

Sejm przyjął ustawę zwalniającą z podatku PIT osoby poniżej 26. roku życia. Do jej poparcia w środę zachęcał premier Mateusz Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Sejm przyjął ustawę wprowadzającą ulgę podatkową dla młodych. (Fot: Stanisław Kowalczuk)

Ulga podatkowa dla młodych przyjęta. Sejm w czwartek wieczorem zagłosował za wprowadzaniem zerowego PIT dla pracowników poniżej 26. roku życia. Na 423 posłów 419 głosowało za przyjęciem ustawy. Tylko 4 posłów było przeciwnych.

Zerowy PIT dla młodych to jeden z punktów tak zwanej nowej "piątki Kaczyńskiego". Nowe przepisy wejdą w życie z dniem 1 sierpnia. Szacuje się, że obejmą ponad 2 mln młodych pracowników. Zwolnienie z podatku PIT pozwoli młodym do 26. roku życia przy minimalnej pensji 2250 zł brutto zaoszczędzić 1,6 tys. zł w skali roku. Przy średnim wynagrodzeniu 4765 zł brutto w portfelu młodym zostanie ok. 4600 zł rocznie.

Nowe prawo zakłada zwolnienie podatku zarówno pracowników na umowach o pracę, jak i osób pracujących na tzw. śmieciówkach. Według założeń ma zmniejszyć obciążenia dla osób o relatywnie niewysokich pensjach. Nie obejmie jednak przedsiębiorców.

Obejrzyj: Młodzi na etacie zyskają nawet 3 tys. zł. Wiceminister zdradził dodatkowy cel zmiany:

Jak twierdzi resort finansów, zmiana ta przyczyni się do poprawy współczynnika aktywności zawodowej osób młodych oraz spadku bezrobocia wśród tej grupy wiekowej.

Przypomnijmy jednak, że ów projekt miał zostać ogłoszony do końca marca, a sama ustawa wejść w życie 1 października br. Tak się jednak nie stało.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zerowy pit, podatki, sejm
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-07-2019

Nie wypisujcie głupotUjadacie tutaj, ujadacie, jednak na zdrowie wam to nie wyjedzie i przy PO do kieszeni nie wpadnie, tak jak to było za PO-PSL . Ludzie ogarnijcie … Czytaj całość

04-07-2019

MAM PYTANIE-a kto za to zapłaci? dlaczego nie zwolnią z podatku ludzi po 60 nie mogących znaleźć pracy z nieswojej winy. kolejny akt kupowania wyborców a ceny w … Czytaj całość

04-07-2019

grzegozr12450-o latkowje do roboty trzeba znowu pracowac na dzieci 500+500+500+500 komu jeszcze mamy wolne srodki

Rozwiń komentarze (21)