Money.pl

Portfel

Użytkownik: kazumi, Ilość wyświetleń portfela publicznego: 7007

Skomentuj strategię inwestycyjną użytkownika kazumi.


Re: Komentarze do portfela "kazumi"

dodge / 2013-04-01 17:52 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kaz

Wesołych Świąt!

Re: Komentarze do portfela "kazumi"

kazumi / 2013-01-24 23:28 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
hmmm..w jedną sesję cały wirtualny zysk mi zjadło na Mirbudzie..spekulacyjne ścierwo :-)))

Re: Komentarze do portfela "kazumi"

Ciułacz / 2013-01-01 13:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kazumi, wszystkiego najlepszego na ten Nowy Rok.
Od Ciułacza
Ps. Sorry że kiedyś przekręciłem twojego nika.
 
kazumi / 2013-01-24 23:30 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
dziękuję i kłaniam się :-) z życzeniami już się nie będę wygłupiał bo z dekacza za późno ;-)

Re: Komentarze do portfela "kazumi"

Kresowiak / 2012-12-25 09:42 / portfel / Bywalec forum
Wszystkiego najlepszego! Zdrowych i spokojnych Świąt!

Re: Komentarze do portfela "kazumi"

dodge / 2012-12-23 19:01 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kaz

Tobie i Twoim bliskim życzę

Najserdeczniejsze życzenia, Cudownych Świąt Bożego Narodzenia, Rodzinnego ciepła i wielkiej radości. Życzę Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, co mija. Wesołych Świąt!

http://www.youtube.com/watch?v=8OsgqpnuizY
 
kazumi / 2012-12-24 11:55 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
dziękuję Dodinio..również przesyłam życzenia zdrowych, pogodnych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia Tobie, wszystkim forumowiczom oraz Redakcji !!! Wesołych Świąt !!!

Re: Komentarze do portfela "kazumi"

kazumi / 2012-12-04 00:42 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
sprzedałem dziś SNS
papier odleszczony i nie był grany to jadą w górę..ale spokojnie z tymi poziomami z kosmosu - jeszcze będzie szarpać i to mocno - tak myślę

Re: Komentarze do portfela "kazumi"

kazumi / 2012-11-30 20:57 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
sprzedałem dziś SNS..zysk mały ale najważniejsze, że w ogóle jakiś jest..w szczególności, że kurs w czasie mojej kilkutygodniowej inwestycji dwa razy zaliczał dynamiczne zjazdy które powodowały wirtualne straty rzędu około 8 %..w tym ten drugi zjazd po słabszych niż rynek oczekiwał wynikach za III Q..jednak za każdym razem prędzej czy później wracał do mniej więcej mojej ceny zakupu..nie ucinałem tych strat - a to zawsze ryzyko, ale tym razem się udało..oczywiście ryzyko nieucinania straty wydało mi się mniejsze jeśli spojrzy się na samą spółkę i historię notowań z ostatnich miesięcy..na razie postanowiłem wykorzystać dzisiejszy wzrost, sprzedać i postać z boku..widzę że fixie ładnie jeszcze podciągnęli - zobaczymy co się będzie działo dalej..
 
u2mart / 2012-11-30 21:03 / Tysiącznik na forum
heh, ja dziś rano opchnąłem połowę SNS, w zamian dokupując Getin bo trochę już go miałem. Co myślisz w ogóle o Getinie ? Wykres wygląda zachęcająco tylko, żeby się udało
 
kazumi / 2012-12-04 00:25 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Co myślisz w ogóle o Getinie ?
w ogóle to nie mam zdania bo jak wspomniałem wcześniej
sektorem bankowym raczej się nie interesuje pod względem inwestycji..
ale zauważalne jest, że w ostatnich tygodniach sektor bankowy raczej poszedł w odstawkę, tzn. indeksy ciągnięte są przez spółki z innych sektorów..tłumaczone jest to w banalny sposób, tj. przewidywane spowolnienie gospodarcze odbije się mniej lub więcej na wynikach banków w przyszłym roku..dwa - niektóre fundusze mogą trochę zmniejszać zaangażowanie w banki obecne na giełdzie aby za ten kapitał pozyskać akcje Aliora i mieć w ten sposób taką samą jak dotychczas wagę sektora bankowego względem swojego całego portfela akcji..czy wrócą tu jeszcze na Mikołaja ? być może tak, ale pod warunkiem, że uznają, iż aktualne konie pociągowe są wyśrubowane a będą chcieli podciągnąć jeszcze indeks to wsiądą na banki..oczywiście głównie te największe..te małe jak choćby Getin spokojnie mogą mieć swoją drogę nie zawsze tożsamą z WIG Banki, bo w tym indeksie rządzą dwa molochy..

Re: Komentarze do portfela "kazumi"

kazumi / 2012-11-29 23:56 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
do poczytania dla akcjonariuszy Synthosu:
http://chemia.wnp.pl/synthos-zaczyna-inwestycje-za-135-mln-euro,184803_1_0_1.html

Re: Komentarze do portfela "kazumi"

kazumi / 2012-11-29 23:42 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Jednym z pozytywnych bohaterów tej sesji okazała się spółka Eurocash..zapewne walnie do tego przyczynił się artykuł Pakietu:

http://www.parkiet.com/artykul/9,1293773-Eurocash-moze-wejsc-do-WIG20--Wypadnie-TVN-.html

w zasadzie to nigdy się spółką bliżej nie interesowałem..oprócz obecności w mWIG 40 to dla ciekawostki dodam że nazwę i logo spółki można zobaczyć choćby na koszulkach piłkarzy Jagiellonii Białystok..
zajrzałem w profil spółki i pierwsze co rzuca się w oczy to wysoka wartość podstawowych wskaźników giełdowych: C/WK to 8,63 a C/Z to 31,1..trzeba byłoby porównać to z branżą i znać specyfikę jak wyceniać takie spółki żeby móc powiedzieć z pewnością, że spółka wygląda na drogą..najłatwiej jest popatrzeć w wyceny BM w końcu to fachowcy wyceniają :-) a tych rekomendacji choćby w ostatnim miesiącu było sporo..większość z nich jest neutralna z ceną docelową wahającą się w granicach 41-42,7 zł..ale widzę również zarówno kupuj jak i sprzedaj..także jak widać większość znawców nie widzi tu przewartościowania mimo rzucających się na dzień dobry wysokich wskaźników o których wspomniałem..choć oczywiście do rekomendacji należy podchodzić z należyta ostrożnością..wielokrotnie jest tak że to trend na spółce wyznacza rekomendacje a nie na odwrót..na przykład jeśli spółka rośnie i jest w wyraźnym trendzie to łatwiej wychodzą spod klawiatury analityków rekomendacje kupuj niż sprzedaj i odwrotnie, tzn. łatwiej jest iść z prądem..dopiero później okazuje się, że spółka dostała mocne kupuj na samej górce - łatwiej później analitykowi obciąć cenę docelową i dać sprzedaj niż inwestorowi uciąć straty..
Jeśli rzeczywiście spółka znajdzie się w WIG-u 20 w marcu to być może kupno jej akcji pod wejście do głównego indeksu i przetrzymanie do marca znów da zarobić więcej niż WIG - tak jak to było w przypadku spółek wspomnianych w artykule..fundusze indeksowe niezależnie czy spółka jest tania czy nie będą musiały nabyć walor adekwatnie do wagi w indeksie..mimo, że będzie to rozłożone w czasie prawdopodobne jest, że strona popytowa będzie przeważać..jak zwykle istotne będzie również zachowanie się samego WIG 20 we wspomnianym czasie..
 
kazumi / 2012-11-29 23:51 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Jeśli rzeczywiście spółka znajdzie się w WIG-u 20 w marcu to być może kupno jej akcji pod wejście do głównego indeksu i przetrzymanie do marca znów da zarobić więcej niż WIG - tak jak to było w przypadku spółek wspomnianych w artykule..fundusze indeksowe niezależnie czy spółka jest tania czy nie będą musiały nabyć walor adekwatnie do wagi w indeksie..mimo, że będzie to rozłożone w czasie prawdopodobne jest, że strona popytowa będzie przeważać..

to właśnie mogli pomyśleć inwestorzy na dzisiejszej sesji co skończyło się ponad 5,5 % wzrostem na dużym obrocie..jak będzie czas pokaże

Re: Komentarze do portfela "kazumi"

kazumi / 2012-11-29 00:13 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
ładnie i szybko podbili dziś SNS a później równie szybko zaliczył opad do ceny odniesienia..nie zerkałem w tym momencie w notowania także nie było szansy nawet jakoś zareagować..niewielkie ilości akcji ustawione na poszczególnych poziomach cenowych zarówno z prawej jak i z lewej powodują, że kurs jest dość bujny a momentami nawet bardzo..momentami wcale nie trzeba dużego obrotu aby znacząco zmienić cenę..myślę, że może to przyciągać co niektórych graczy szukających ciekawszego handlu..

Re: Komentarze do portfela "kazumi"

kazumi / 2012-11-28 20:06 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Dodinio coś tam na straganie robiłeś od ostatniego wpisu ?..stawiam, że na akcje Alioru zapewne się nie zapisujesz..chyba, że jesteś ich klientem i skorzystałeś z tego 5 % dyskonta które ponoć było oferowane ?..
ja się na pewno nie zapisuję..sektorem bankowym raczej się nie interesuje pod względem inwestycji..cena 71 zł też nie wygląda jakoś mocno zachęcająco porównując z sektorem, szczególnie że niektórzy mogli kupić taniej..dużymi minusami jest zapowiedź braku wypłaty dywidendy co najmniej w najbliższych dwóch latach oraz zakładana kapitalizacja, która nie rokuje aby spółka mogłaby się znaleźć w głównym indeksie w jakiejś nieodległej przyszłości..to spowoduje że część funduszy nie będzie musiała mieć tych akcji w swoim portfelu..oczywiście jak zwykle przy debiutach nastrój na parkietach odegra bardzo ważną rolę
 
kazumi / 2012-11-28 23:45 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
jeszcze coś dopiszę..
zawsze przy większych a co za tym idzie głośnych emisjach czy to spółek SP czy prywatnych pojawiają się gracze którzy liczą na zarobek w dniu debiutu..w ostatnich 2-3 latach trochę takich debiutów było, szczególnie spółek SP..przewijały się takie kwestie jak akcjonariat obywatelski, Grad ofert itd..z tego co pamiętam to sporo dały zarobić w dniu debiutu PZU i GPW a mało lub wcale choćby Tauron, JSW czy ostatni ZEPAK..oczywiście każde z nich debiutowało w swoich chwilowych nastrojach giełdowych, ale i oferent starał się wystawianą ceną również do nich dostosować..cena czy rynkowa atmosfera to jedna kwestia, ale daje się również zauważyć, że inwestorzy instytucjonalni mocno doważali już na samych debiutach spółki oryginalne w swoim profilu działalności, takie których wcześniej nie było na giełdzie..a takimi bez wątpienia były/są PZU i GPW i one dały dużo zarobić już na samym starcie..Alior nie będzie pierwszym bankiem na giełdzie stąd też może płynąć wniosek że ten dodatkowy wabik oryginalności spółki, który tak świetnie zadziałał w przypadku PZU i GPW, tu na pewno nie wystąpi..
w każdym bądź razie jak wspomniałem wcześniej nie kupuję tak więc czy to wzrośnie czy spadnie to mi to wisi ;-)

Re: Komentarze do portfela "kazumi"

kazumi / 2012-11-26 13:14 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Nabyłem Mirbud..więcej może później
 
u2mart / 2012-11-26 19:23 / Tysiącznik na forum
Hejka
Ale mnie twój post ucieszył. Napisz może coś więcej . Ja kupiłem Mirbud równo tydzień temu i myślę czy nie dokupić więcej
 
u2mart / 2012-11-26 19:30 / Tysiącznik na forum
W dodatku już go miałem niedawno dzięki Ciułaczowi zresztą i dał ładnie zarobić, a później stopy go wywaliły, więc spółke dobrze wspominam. Portfel zamówień na 2013 chłopaki mają zapchany już chyba w 80%, generalnie dobrze się im wiedzie, a że branża budowlana cóż zrobić.
 
kazumi / 2012-11-26 23:10 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć
.więcej może później
albo nie będę się rozwodził nad spółką bo długo by pisać..wiadomo, iż wziąłem bo uznałem, że są ku temu przesłanki żeby kurs urósł w nieodległej perspektywie..jak będzie się okaże, bo ryzyka występują jak wszędzie..
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "kazumi"

kazumi / 2012-11-09 00:19 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Po wczorajszej i dzisiejszej sesji w Stanach wygląda to tak jakby amerykańscy inwestorzy chcieli wyzbyć się akcji zanim tzw. klif fiskalny i związane z nim problemy będą już zdecydowanie na tapecie..tzn. część inwestorów na pewno wyszło z założenia, że lepiej teraz sprzedać akcje gdy nie ma jeszcze tego całego szumu, przepychanek między stronami licząc, że gdy to nastąpi odkupią taniej..stąd zdecydowana korekta, która już niejako dyskontuje ,,zamieszanie" związane z klifem..
na tą chwilę wygląda to tak, że gdy cała zabawa na linii Obama - Kongres zacznie się na dobre na rynkach będzie nerwowo ponieważ brak porozumienia w sprawie redukcji deficytu będzie skutkował automatycznym i znacznym podniesieniem podatków od stycznia co w opinii ekspertów może doprowadzić do recesji w USA..stwierdzenie brak porozumienia równa się recesja jest wystarczającym powodem korekty i nerwowości na rynkach..
wątpliwe jest aby po negocjacjach, debatach, przepychankach itd. nie dogadali się toteż prawdopodobny jest scenariusz ogłoszenia sukcesu który zażegna obawy recesyjne i w zawiązku z tym dynamicznego ruchu powrotnego plus takie historie jak raj św. Mikołaja czy strojenie okienek mogą jeszcze dodatkowo wzmacniać ten ruch..
 
dodge / 2012-11-09 08:03 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To ja wkleję zbitkę tego co napisałem u Ciułacza wczoraj wieczorem:


S&P obecnie znalazł się na linii wsparcia łączącego dołek z końca listopada 2011 i czerwca 2012 r. - do tego zbiegającego się w okolicy 200 dniowej średniej. Dla Amerykanów te średnie są jak Biblia. Przez jakiś czas powinni trzymać się jej. Jeśli by zeszli poniżej jej - mizernie mogłoby to wyglądać. Latem ubiegłego roku zajście poniżej 200 dniowej skończyło się lawiną i zżarciem ponad 70& wzrostów rozpoczętych latem 2010 r. Gdyby taki scenariusz obecnie miałby się ziścić to i 1200 można wskazywać będąc mocnym pesymistą :)Dodam tylko, że S&P dzisiaj na wykresie tygodniowym usiadło na linii łączącej dołki powstające od 2008 r.i to może być pozytywny sygnał. Jeśli mamy trzymać się linii to dzisiaj to powinien być koniec. Niestety tego powiedzieć wyraźnie nie mogę, bo inne indeksy amerykańskie już są poniżej 200 dniowej na wykresach dniowych. Obecnie oczekiwałbym wyhamowania spadków i odreagowania. A wybiegając nieco dalej nie oczekujmy, że będzie lekko, skoro S&P zbliża się do formowania historycznego w swoich dziejach trzeciego szczytu na poziomie dwóch poprzednich z 2000 i 2007 r. Potrójny szczyt jest w zasięgu rąk tuż przed - jak powiadają - wchodzeniem ponownie recesji do Stanów. Ja nie będę się obecnie kusił o prognozy, czy w takich okolicznościach wykres indeksu pokona swoje historyczne szczyty z 2000 i 2007 r.


Oczywiście Kaz - wpływ na najbliższe tygodnie mieć będą takie historie jak rozgrywki co do klifu Obamy z republikanami, historie ze św. Mikołajem i strojeniem okienek.
 
kazumi / 2012-11-11 23:12 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Obecnie oczekiwałbym wyhamowania spadków i odreagowania.
a tutaj dla ciekawostki prognoza ,,z księżyca" :-)
http://stooq.pl/af/?id=107159

pozdro

Re: Komentarze do portfela "kazumi"

kazumi / 2012-11-07 23:38 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Synthos zakomunikował dziś, że raport za III Q będzie 13 zamiast 14 listopada..co to zmienia ? chyba tylko to, że czternasty jest ostatnim dniem publikacji raportów za III Q i podejrzewam, że jak zwykle w takim dniu będzie lawina raportów toteż publikacja dzień wcześniej da możliwość spokojniejszego i dokładniejszego zapoznania się z wynikami inwestorom którzy mają ich wiele do ogarnięcia..
rynek oczekuje zdecydowanego pogorszenia zyskowności r/r, zresztą baza jest bodajże historycznie rekordowa..jak będzie to się okaże..
jak narazie cena po której nabyłem akcje nie bardzo daje mi możliwości wyjścia z jakimś, przynajmniej symbolicznym, zyskiem..dziennie kursem znacząco buja i DT-erzy i gracze krótkoterminowi mogą tu pole do manewru..zmienność wynika choćby z tego, że poszczególne poziomy cenowe nie są zapchane dużymi ilościami akcji i np. dwa, trzy trochę większe zlecenia plus jakieś SL powodują dynamiczne i dość znaczące zmiany ceny..oczywistością jest również wpływ nastrojów na giełdach wyrażonych w zachowaniach indeksów..
obecnie mamy do czynienia z krótkoterminowym trendem spadkowym jednak zawiera on się średnioterminowym trendzie bocznym..obecnie bardzo ważnym wsparciem dalej jest poziom 5,30 zł a pierwszym znaczącym oporem cena 5,59 zł..
spółka jest dobrym polem dla spekulantów i myślę, że również dobra dla inwestorów długoterminowych..spore wątpliwości budzi tu sens inwestycji na średni termin..

Re: Komentarze do portfela "kazumi"

dodge / 2012-10-29 21:29 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

pozbyłem się PXM


Dzisiejsze notowania wskazują, że podjąłem słuszną decyzję.Spadki przebiły ostatecznie wsparcie na poziomie 0,61-0,62. Bieżąca fala spadkowa skonsumowała już ponad 78% ostatniej fali wzrostowej. Obecnie spadki zatrzymały się na kolejnym wsparciu - 0,56. Dalej szukając podłogi mamy 0,52.

Nabyłem dzisiaj BARLINEK.

Pozdr.
 
kazumi / 2012-10-30 00:51 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Hej..
pozbyłem się PXM
Dzisiejsze notowania wskazują, że podjąłem słuszną decyzję.

:-)
Nabyłem dzisiaj BARLINEK.

no..zerknąłem..raz - wykres wygląda na tą chwilę całkiem, całkiem :-) dwa - zapoczątkowany na początku września ,,trendzik" wzrostowy na kursie praktycznie zaczął się ,,chwilę" po opublikowaniu 31 sierpnia raportu półrocznego..wrzesień-październik oprócz wspomnianego ruchu w górę widać zwiększony wolumen..to świadczy, że inwestorzy pozytywnie zareagowali na wspomniany powyżej raport i zainteresowali się handlem..zajrzałem do niego (raportu) na chwilę i rzeczywiście porównując II kwartał 2012 r. do analogicznego okresu ubiegłego roku nastąpiła poprawa w najważniejszych pozycjach rachunku zysków i strat..spółka wykazałaby nawet zysk netto w II Q gdyby nie to, że zysk brutto w kwocie ok. 2,6 mln zł (analogicznie w ub. r. było prawie 11 mln z straty) został obciążony odroczonym podatkiem dochodowym..zobowiązania krótkoterminowe jaki długoterminowe spadły co również na plus należy zaliczyć..

generalnie bodajże 14 listopada raport za III Q - myślę, że kupujący liczą na jakąś grę pod niego i chyba w zasadzie ona już trwa..tzn. rynek może słusznie prognozować, iż najlepszym okresem dla spółki jest okres letni (co logiczne z punktu widzenia czym spółka się zajmuje) licząc na dobre wyniki i pod to kupując już wcześniej akcje ;-)
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "kazumi"

dodge / 2012-10-25 22:50 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Kaz

Widze, że wsiadłeś znowu w Sytnhosa. A ja dzisiaj z bólem serca, ale jednak pozbyłem się PXM. Od kilku dni kurs jedzie tyłkiem w okolicy wsparcia na poziomie 0,61-0,62. Dzisiaj dla takiego jak ja zawodnika pojawiła się idealna szansa (wybicie do poziomu 0,66) na wyplucie z portfela tej spółki. Niewielka strata skonsumowała częściowo wcześniejszy zysk ze Skotana. Jutro nie będę miał możliwości obserwowania na bieżąco kursu, więc odpuściłem sobie już dzisiaj, tym bardziej, że nie planuję obejmowania PP tej spółki :). Dzisiaj wsparcie na 0,61-0,62 zostało ponownie wybronione i w wąskim kanale kurs podszedł pod opór 0,67. Jutro zobaczymy co dalej. Mnie w sumie to już obecnie nie interesuje. Tym bardziej, że jutro - jak pisałem - mnie przy notowaniach nie będzie. Teraz będę szukał kolejnej rybki do złowienia czekając na dalszy ruch rynku, którego kierunek został obrany we wtorek. Niestety mój wariant wskazany u Ciułacza nie został zrealizowany i mieliśmy wybicie dołem z tego kilkutygodniowego prostokąta. Myślę, że idziemy na 2250-2260 na WIGU. Jednym słowem spadki - wg mnie - jeszcze przed nami.

Dobrego weekendu :)
 
kazumi / 2012-10-25 23:50 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Dodinio
odpuściłem sobie już dzisiaj, tym bardziej, że nie planuję obejmowania PP tej spółki :)
ano właśnie..oprócz drukowania dla innych (wierzycieli, inwestora itd.) spółka zamierza wydrukować też ,,trochę" dla dotychczasowych akcjonariuszy..jak się to wszystko uda to dołączy do spółek których liczba akcji jest podawana w mld :-) zerknąłem, że dzień pp wypada na koniec tego miesiąca a skoro nie zamierzasz dokapitalizowywać spółki to nie dziwne, iż już teraz szukałeś momentu na wyjście, w szczególności, że podobnie jak u mnie nie zawsze jest czas żeby w dzień zerkać na notowania..
Pozdrawiam, dobrego weekendu :-)
 
dodge / 2012-10-25 22:58 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
... a tak przy okazji info dot. Hydrobudowy ...

Syndyk Hydrobudowy odstępuje od umowy na wykonanie stadionu w Białymstoku

Na razie nie wiadomo, jak to wpłynie na budowę stadionu miejskiego w Białymstoku, ale faktem jest, że syndyk masy upadłości spółki Hydrobudowa Polska złożył oświadczenie o odstąpieniu od umowy z miastem dotyczącej tej inwestycji.

Umowa została podpisana w maju, gdy Hydrobudowa wygrała przetarg na dokończenie budowy. Jednak później spółka ogłosiła upadłość i nastąpiła zmiana lidera kontraktu - teraz jest to hiszpański OHL, ale w konsorcjum nadal jest Hydrobudowa. Syndyk przeprowadzający upadłość likwidacyjną poinformował, że odstąpił od umowy na budowę stadionu miejskiego oraz od 11 innych kontraktów w kraju.

Jak to wpłynie na inwestycję w Białymstoku? Urzędnicy analizują sytuację. Być może więcej będzie wiadomo w piatek (26.10). (ew/kjs)


źródło: Polskie Radio Białystok


... tak to się u nas buduje stadion Kaz ...
 
kazumi / 2012-10-26 00:14 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
skoro nastąpiła upadłość likwidacyjna to nie dziwi, że syndyk odstępuje od umów zawartych przez spółkę jak jeszcze działała
Jak to wpłynie na inwestycję w Białymstoku?

skoro byli w konsorcjum i w związku z tym mieli jakieś zobowiązania a teraz ich nie ma to ktoś tą ,,działkę" musi od nich przejąć co zapewne będzie się wiązało z poszukiwaniami, negocjacjami itd. o ile nie z ogłoszeniem przetargu..to wszystko może skutkować kolejnymi opóźnieniami w harmonogramie..
tak to się u nas buduje stadion

napiszę ogólnie co mi się z nowymi stadionami w Polsce kojarzy..jak ja tak patrzę na te stadiony które już zostały wybudowane i na poziom niektórych, z rzadka oglądanych, meczów Ekstraklasy to w mojej głowie rodzi się myśl: spora część tych kopaczy nie zasługuje by grać na takich obiektach..kibice, poza jakimiś chyba jednostkowymi obecnie wybrykami, owszem zasługują, ale część tych kopaczy to na pewno nie..taka mnie, i nie tylko, nachodzi nieraz myśl i na tym zakończę wywód piłkarski ;-)

Re: Komentarze do portfela "kazumi"

kazumi / 2012-10-24 10:45 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Witam
Wziąłem z deka SNS..liczę, że te wahania będą utrzymane o przynajmniej jeszcze jedno ;-)
 
kazumi / 2012-10-25 12:20 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
te wahania będą utrzymane
wahnęło się sporo w dół..tak na moje oko to padło bardzo ważne wsparcie na 5,30 zł w związku z tym wielu inwestorom puściły SL i nerwy z tego powodu kurs zaliczył dość gwałtowny zjazd wyznaczając na tą chwilę minimum sesyjne na 5,11 zł..jeśli podaż w najbliższym czasie (dziś i następne sesje) dalej nie będzie odpuszczać to najbliższe wsparcie gdzie powinna się rozegrać większa walka widziałbym w psychologicznej barierze 5 zł..dla byków najlepiej byłoby gdyby kurs wrócił powyżej 5,30 zł..wolumen wzmożony tak więc walka trwa..
 
u2mart / 2012-10-25 19:16 / Tysiącznik na forum
Cześć :-) Nabyłem wczoraj po 5.30 i dzisiejszy wolumen i świeczka z takim cieniem cieszy. W ogóle to kupę lat. Kazumi czy ja dobrze pamiętam kilka lat temu ze skyeurope czy jak tej spółce było to była historia z Tobą ???? Pozdrawiam
 
kazumi / 2012-10-25 23:20 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć U2mart :-)..
W ogóle to kupę lat.

a no..chyba na lata to można przeliczać, bo z tego co pamiętam to kojarzę Cię z inwestycji w fundusze inwestycyjne a to już dawno było..coś chyba nawet razem braliśmy z dobrym skutkiem..
czy ja dobrze pamiętam kilka lat temu ze skyeurope
tak miałem taką spółkę..i to całkiem sporo..pamiętam - spółka była notowana zarówno w Warszawie jak i Wiedniu co dodawało kolorytu, bo trzeba było śledzić zachowanie kursu na dwóch giełdach..spółka miała kłopoty finansowe, ale były robione starania dot. pozyskania inwestora.. sprzedałem z zyskiem a w krótkim odstępie czasu zarząd ogłosił upadłość, notowania na jakiś czas zawieszono, później chyba wznowiono, ale co zrozumiałe na niskich poziomach, aż w końcu akcje przestały być notowane na warszawskim parkiecie..miałem wtedy trochę farta, bo gdybym nie popchnął w rynek mógłbym dostać strasznie bolesną lekcję na początku bezpośredniego inwestowania w akcje..
po 5.30 i dzisiejszy wolumen i świeczka z takim cieniem cieszy
tak jak wspomniałem w południe
dla byków najlepiej byłoby gdyby kurs wrócił powyżej 5,30 zł
tak się stało i to szybko dzięki czemu, moim zdaniem, silny sygnał sprzedaży wygenerowany przedpołudniowym zejściem poniżej 5,30 zł został przez kupujących na koniec sesji zanegowany..teraz obóz byków ma za zadanie powalczyć przynajmniej o ustabilizowanie notowań w okolicach zbliżonych do dzisiejszego zamknięcia..
Pozdrawiam
 
u2mart / 2012-10-27 00:34 / Tysiącznik na forum
Z tym sky europe pamiętam. Byłem wtedy jeszcze w Londynie, rano zobaczyłem po 9 obrót na tej spółce i Ci napisałem, że to będzie twój dzień po był niezły odpał, ale wiadomo co było wcześniej i później , pzdr

Re: Komentarze do portfela "kazumi"

dodge / 2012-10-11 21:18 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dobry wieczór Kazumi

Zacytuję siebie i odnotuję obecność swoją u Ciebie :)W poniedziałek pozbyłem się Skotana. Jak kiedyś wspominałem obecnie gram na krótkie i średnie terminy. Skotana trzymałem od połowy sierpnia, więc przyszedł czas na powiedzenie sobie "do zobaczenia". Co prawda liczyłem, że dojdzie do 5,15 - ale jak było widać miał już problemy do liźnięta tego poziomu.Zadyszkę złapał.

Dzisiaj nabyłem Polimex'a. W mojej ocenie przy obecnym poziomie powinno dojść do odbicia i rozpoczęcia nowej drogi. Z długoletniej perspektywy liczonej od 2007 r. to kurs co prawda nadal jest zamknięty w kanale spadkowym. Do górnego ograniczenia tego kanału pozostaje jeszcze ponad 300 % i to można uznać za plus :). Wracając do dzisiejszej historii notowań, to widzę, że kurs wstrzymał spadki na wsparciu linii ostatniej fali wzrostowej. Dodatkowym atutem jest również to, że zatrzymanie nastąpiło na poziomie 45 dniowej średniej. Prawdopodobieństwo odbicia wydaje się być duże. Na to właśnie dzisiaj zagrałem.


Przede wszystkim jednak gratuluję fantastycznych typów w konkursie. Rangi tym samym gratuluje również.

Pozdrawiam
 
kazumi / 2012-10-17 00:30 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Dobry wieczór Dodinio
odnotuję obecność swoją u Ciebie :)

cieszę się z Twojej obecności..ja aktualnie jestem w stanie po spożyciu co było zaplanowane wcześniej z okazji ,,meczu jesieni''..spożywanie nie mogło być przerwane z tak błahego powodu jak nie odbycie się meczu ;-)..ale nie o tym w zasadzie chciałem a powyższe to ewentualne usprawiedliwienie gdybym jakieś głupoty napisał..
obecność swoją
dopiero teraz odpisuje bo z kolei moja obecność jest ograniczona z pewnych względów niezależnych ode mnie, ale mam nadzieję że to się niedługo zmieni..
Przede wszystkim jednak gratuluję fantastycznych typów w konkursie.
no dziękuję..każdy sobie przyjął swoją strategię dot. tej zabawy..moja się w zasadzie sprawdzała do tej pory..muszę przyznać, że ta zabawa daje okazję poznawania spółek, którymi wcześniej nie byłem zainteresowany i to jest na pewno plus..krótko mówiąc: coś sobie uszczknę dla siebie z tego konkursu i poszerzę horyzonty..a kubki, koszulki, rangi, bycie w finale czy zwyciężanie to tylko miły dodatek ;-)
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "kazumi"

kazumi / 2012-09-18 00:35 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Witam
pozwolisz, że tu czasami popiszę?

hehe..rozumiem, że pytasz z grzeczności, bo przecież znasz odpowiedź..ale również z grzeczności odpowiem: TAK !!! :-)
Młodego prowadzam na Aikido.
łoł..nie znam tej sztuki walki za bardzo..tyle co kiedyś widziałem pokaz na żywo: chwytają, zakładają dźwignie i obalają przeciwnika..wyglądało całkiem fajnie, choć bardziej na coś w stylu ,,tańca-obalańca" niż walki ;-)..na pewno style chwytane nie skutkują tyloma siniakami co uderzano-kopane a gibkość ciała musi być na odpowiednim poziomie..
a jakie są wrażenia Młodego ? a i Twoje zdanie, bo jak zakładam przypatrywałeś się treningom ?
Pozdrawiam
 
dodge / 2012-09-18 19:35 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Młody jest w grupie 5-7 latków obecnie. Dużo mają ćwiczeń takich na trenowanie gibkości i ogólnej sprawności fizycznej. Przewroty zwykłe i przez ramię, ćwiczenia na łapanie równowagi, zapasy na zasadzie siłowania się z przeciwnikiem, teraz będą ćwiczenia ze skakanką. W wolnej chwili dzieciaki trenują wspinanie się po linie zawieszonej na suficie. Jakieś tam jeszcze ćwiczenia dochodzą, ale słabo się znam na tym. W każdym bądź razie wszystko na koordynację ruchową i gibkość. Takie podstawy do dalszych już treningów. Do tego trener wpaja im ducha walki z własnymi słabościami. Nie każde dziecko wykonuje bowiem polecania, bo nie potrafią. Niektóre się poddają i nie chcą próbować powtórzenia ćwiczenia. Rezygnacji z prób wykonania ćwiczenia trener nie toleruje, więc ciągle opowiada im historie o przezwyciężaniu słabości i systematycznym ćwiczeniu, dzięki czemu w końcu osiągną cel i nauczą się wykonania ćwiczenia. Do tego są zabawy sportowe, które mają wpajać ducha rywalizacji, ale też i są takie gdzie istotne jest współdziałanie w grupie i hamowanie egoizmu. Mi się podoba, a Młody o niczym innym nie mówi tylko ciągle o Aikido :)
 
kazumi / 2012-09-19 01:45 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Mi się podoba
to ważne, bo to Ty decydujesz czy coś jest dla Niego dobre czy nie..
a Młody o niczym innym nie mówi tylko ciągle o Aikido :)
tzn., że już się wciągnął..tyle co wiem z kyoku to taka ,,miłość" potrafi trwać latami..a i są tacy najbardziej wytrwali którzy od małego do starego potrafią ćwiczyć w dojo i czerpać z tego satysfakcje..a także korzyści duchowe i fizyczne, bo pieniędzy jak wiadomo to w takich sportach nie ma raczej nawet dla najlepszych zawodników..ewentualnie Ci prowadzący kluby i siedzący wysoko w organizacjach mają szansę połączyć pracę i pasję..może z czasem się zastanów jak Młodego ,,zarazić" piłką kopaną to jak będzie dobry to będziesz czuł dumę jak strzeli dla Jagi a i może nie zapomni kto go na treningi zapisał i z dobrego kontraktu coś odpali hehe
Najgorszym jest - tak mi się wydaje - działanie pod dyktando impulsu, bez głębszej analizy swojego przyszłego ruchu na giełdzie.

to fakt..ryzyko popełnienia błędu inwestycyjnego jest większe gdy impuls decyduje o transakcjach inwestora..
Pozdr.

Re: Komentarze do portfela "kazumi"

dodge / 2012-09-17 21:39 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bipromet - zastanawiam się. Niby wyszła z formowanej flagi, ale zaraz napotka 200 sesyjną, która faluje nad kursem. Potencjał wzrostów wydaje się być kuszący na tyle, że być może warto zaryzykować? Byle by nie dużą kasą, bo obroty nie za wielkie na tej spółce.

P.S. Kaz - Młodego prowadzam na Aikido.
 
smooth / 2012-09-17 22:34 / portfel / Tysiącznik na forum
Niedawno miałem i sprzedałem. Teraz poczekam aż narysują prawie ramie ładnego orgr. Pozdr.
 
dodge / 2012-09-17 22:35 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Niedawno miałem i sprzedałem. Teraz poczekam aż narysują prawie ramie ładnego orgr. Pozdr.


Wezmę pod uwagę. Dzięki Irek

Pozdr.
 
smooth / 2012-09-17 22:40 / portfel / Tysiącznik na forum
Oczywiscie mogę sie nie doczekać bo jest to prognoza raczej życzeniowa :)