Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
OC od Google? Internetowy gigant sprawdza nowy rynek

OC od Google? Internetowy gigant sprawdza nowy rynek

Fot. brionv/Flickr (CC BY-SA 2.0)
Na razie tylko mieszkańcy Kalifornii mają dostęp do nowej funkcji w najbardziej popularnej wyszukiwarce internetowej świata, ale już teraz o nowych perspektywach na krociowe zyski zrobiło się głośno. Google Compare pozwala porównać cenowe oferty różnych ubezpieczycieli komunikacyjnych i podróżnych. Wprawdzie na razie wyszukiwarka przekierowuje do wybranych firm, ale już teraz specjaliści z branży zastanawiają się, kiedy internetowy gigant sam zacznie sprzedawać ubezpieczenia.

Bez względu na konieczne poszerzanie kompetencji w zakresie ubezpieczeń już na starcie Google ma przewagę technologiczną i tą związaną z wiedzą na temat zachowań klientów. Nikt przecież na świecie nie wie tyle o naszych nawykach i przyzwyczajeniach niż ten internetowy gigant.

Gdyby rzeczywiście Google była zainteresowana rozwojem na tym rynku, nie byłby to pierwszy przypadek poszerzania swojej oferty przez firmy internetowe. Przecież Amazon też kiedyś był tylko księgarnią on-line, a Facebook miał być tylko albumem absolwentów pewnej amerykańskiej uczelni. Sam zresztą Google nie jest już przecież tylko wyszukiwarką.

Specjaliści zwracają uwagę, że nowa funkcja może dać firmie znaczącą przewagę nad tradycyjnymi ubezpieczycielami. Już teraz działając tylko na zasadzie porównywarki Google będzie przecież gromadzić informacje na temat rynku i jego najważniejszych uczestników, czyli klientów. Nie jest żadną tajemnicą, że w dziedzinie analizy danych trudno szukać lepszych specjalistów na świecie niż ci pracujący dla giganta z Mountain View.

Zestawiając zgromadzone informacje o ofercie ubezpieczycieli z wiedzą na temat potrzeb konkretnych klientów bardzo łatwo będzie zaproponować coś bezkonkurencyjnego. Takie ubezpieczenia skrojone na miarę mogą być oczywiście bardzo atrakcyjne, pytanie tylko czego jeszcze za kilkanaście lat Google nie będzie dla nas robiła.

Samojezdne auta już przecież produkuje. Wszystko więc wskazuje na to, że dla tej firmy nie ma rzeczy nieosiągalnych a jej możliwości rozwoju są praktycznie nieograniczone. Skok na głęboką ubezpieczeniowa wodę nie może za bardzo dziwić, bo w samym tylko USA rynek ubezpieczeń komunikacyjnych wart jest 220 miliardów rocznie.

Wracając do samochodów od Google, warto zastanowić się, kto będzie odpowiadał za ewentualne szkody powstałe podczas wypadków. Producenci takich samojezdnych cacek długo unikali odpowiedzi na tego typu pytania. Dopiero przed miesiącem dziennikarz CBS ujawnił, że w czasie prac nad jednym z programów przedstawiciele Mercedesa I Googla zapewnili nieoficjalnie, że to właśnie oni będą brać pełną odpowiedzialność. Gdyby wejście Googla na rynek ubezpieczeń stało się prawdą, mogłoby to oznaczać, że odpowiadać będą podwójnie.

Zobacz także: Wojna cenowa na rynku OC wyniszcza ubezpieczycieli. Podwyżki są nieuniknione?


ubezpieczenia, google.oc
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Ekspert_Superpolisa.pl
89.69.216.* 2015-11-30 15:13
Zainteresowanie rynkiem ubezpieczeniowym przez Googla może dać firmie znaczącą przewagę nad tradycyjnymi ubezpieczycielami. Ale schodząc na ziemie, póki co warto sprawdzać ile zapłacimy za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu korzystając z internetowych porównywarek. Za ich pośrednictwem każdy kierowca może znaleźć dla siebie najtańszą polisę. Ze swojej strony polecam skorzystanie z dostępnego na stronie Superpolisa.pl kalkulatora, który w zaledwie kilka chwil porówna oferty 20 towarzystw.

Pozdrawiam,
Ekspert Superpolisa.pl
rrrs
109.173.219.* 2015-11-30 09:19
Niby od stycznia ceny OC maja wzrosnąć.Teraz jak porównywałem ceny polis na kalkulatorze Cuk to wyszło że miałbym do zapłaty jakieś 200 zł mniej niż ostatnio.Ciekawe czy ta cena utrzyma się w styczniu.
Place oc
66.102.9.* 2015-11-30 08:29
Wojna cenowa? Wyniszcza ubezpieczycieli? Co to za bzdury? Co roku OC idzie w górę. Co roku trzeba szukać i zmieniać ubezpieczalnie bo się chamy najeść nie mogą. Wcześniej tłumaczyłem sobie - zbieram zniżki, może faktycznie to drożeje. Ale teraz? 60% zniżek nigdy szkody i co roku na przedłużenie oferta o minimum 80zl drożej.
Od 10 lat nie miałem szkody z OC. Jedyne kogo ta ich "wojna" cokolwiek kosztuje to mój portfel i mnie. I każdego kto płaci za OC. Obowiązkowa danina bez żadnej korzyści dla kierowców którzy nie powodują szkód. Co roku ok 300 zł wydaje na OC każdego auta, niech mi oddadzą to co im zapłaciłem i niech sobie te wojnę w sądzą w ... oko.
Módlmy się żeby Google poszło w stronę OC. Wtedy takie PZU np okasztani się na różowo z ta swoją wojna, puszczą nam OC po cenie dumpingowej ale z dumping z za oceanu i takie OC wpadnie za np 20-50 dolarów od auta.
Ciekawe co wtedy zrobią te wiecznie nie na żarte molo chyba? :)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Zobacz więcej komentarzy (8)