Zmiana w zarządzie PIU. Piotr Wrzesiński nowym wiceprezesem
Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Ubezpieczeń podjęło dziś uchwałę o powołaniu Piotra Wrzesińskiego, dotychczasowego wieloletniego pracownika PIU, na wiceprezesa zarządu. Wybór poprzedził konkurs.
Po 25 latach pracy z organizacją działającą w interesie ubezpieczycieli żegna się jej wieloletni wiceprezes, Andrzej Maciążek, który zdecydował się przejść na emeryturę.
Jak poinformował obecny prezes PIU Jan Grzegorz Prądzyński, decyzja o odejściu podjął sam Maciążek. – Pan prezes zdecydował się przejść na emeryturę. Wczoraj podziękowaliśmy mu za 25 lat pracy dla branży i dla Izby – mówi money.pl Prądzyński. Podkreśla, że przez 17 lat miał okazję blisko współpracować z Maciążkiem i wspomina tę współpracę bardzo dobrze.
Zmiana w zarządzie PIU
Nowym wiceprezesem został Piotr Wrzesiński, który – jak zaznaczył szef PIU – od ponad dekady pracuje na rzecz organizacji. – Ma wszelkie kwalifikacje, by objąć tę funkcję – zapewnia Prądzyński.
Wybór Wrzesińskiego był poprzedzony formalnym postępowaniem rekrutacyjnym, w którym brali udział także kandydaci spoza PIU. – Został uznany za najbardziej odpowiednią osobę na to stanowisko. Cieszy mnie, że obejmuje je fachowiec z PIU, bo to pokazuje, jak silna merytorycznie jest nasza organizacja – twierdzi Prądzyński. Dodaje, że Wrzesiński już od lat prowadził kluczowe projekty w Izbie i blisko współpracował z zarządem.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Odcinek 6 - Analizuj, nie zgaduj - wykorzystanie danych w strategii marketingowej.
Kadencja nowego wiceprezesa potrwa do końca obecnej, dwuletniej kadencji zarządu. Kolejny skład zostanie wyłoniony w ramach nowego cyklu wyborczego.
Prądzyński zapewnia, że zmiana personalna nie wpłynie na kierunek działania Izby. – Nasze działania wynikają z ustawy o działalności ubezpieczeniowej oraz z aktualnych realiów i wyzwań legislacyjnych. To właśnie regulacje są głównym obszarem naszej działalności – zaznaczył.
Zapytany o najważniejsze wyzwania dla PIU na nadchodzący okres, prezes wskazał przede wszystkim współpracę z Komisją Nadzoru Finansowego nad nowymi rekomendacjami dotyczącymi dystrybucji.
To nasz priorytet. Chcemy metodycznie i efektywnie współpracować z nadzorem nad rozwiązaniami dobrymi dla klientów i dla rynku. Do tego dochodzą regulacje unijne, takie jak FIDA czy RIS, które będą miały wpływ na polski rynek. Dlatego mamy biuro w Brukseli, by działać już na poziomie europejskim – dodaje.
Karolina Wysota, dziennikarka money.pl