Trwa ładowanie...
bDUEECzp

Notowania

Piece – Wszystkie wiadomości

349
17.03.2021 13:59

OGRZEWANIE
 / 
Polacy wskażą, czym ogrzewają mieszkania. Nowy obowiązek od 1 lipca

Od 1 lipca każdy właściciel lub zarządca nieruchomości złoży deklarację dotyczącą źródeł ciepła i spalania paliw za sprawą Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). - Przyczyni się to do realizacji ambitnych planów walki ze smogiem w całej Polsce - przekonuje Dorota Czabańska z Nadzoru Budowlanego.

307
03.03.2021 19:31

PIECE
 / 
Masz dom? Uważaj. Niedługo ruszą kontrole. Będą surowe kary

1 lipca ruszy Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków. Właściciele budynków, w tym domów jednorodzinnych, będą musieli złożyć odpowiednie deklaracje, bo inaczej grożą im kary. Straż miejska będzie kontrolować budynki.

69
11.02.2021 11:02

PIECE
 / 
UOKiK sprawdza piece. Zakwestionował ponad 7 tys. aukcji

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdza, czy sprzedawane w Polsce kotły na paliwo stałe są dobrze oznaczone i czy spełniają normy. Kontroluje m.in. aukcje na popularnych portalach internetowych.

182
29.01.2021 9:17

WĘGIEL
 / 
Smog. Po co dopłacać do pieców węglowych

Czy dopłacanie do nowych pieców węglowych w programie Czyste Powietrze ma sens, skoro rząd zapowiada wyeliminowanie węgla z ogrzewnictwa w miastach do 2030 r.? Piece mogą być problemem do uzyskania zewnętrznego finansowania. Jeśli nie zmienimy zasad, to co roku będziemy dopłacać do instalacji kilku tysięcy kotłów, które za 10 lat i tak trzeba będzie wymienić.

96
29.12.2020 19:26

SMOG
 / 
Walka ze smogiem. Jest źle. Wymiana "kopciuchów" stoi w miejscu

Polski Alarm Smogowy sprawdził, jak wygląda wymiana kotłów w miastach wojewódzkich oraz miejscowościach z tzw. listy WHO – najbardziej zanieczyszczonych w Europie. Tempo wymiany rozczarowuje.

bDUEECzr
78
24.12.2020 9:51

ENERGIA ODNAWIALNA
 / 
Paląc drewnem w piecu pomożesz krajowi

Ostatnia szansa, aby zwiększyć udział "zielonej" energii w Polsce w 2020 roku i pomóc naszemu krajowi wywiązać się z unijnych zobowiązań to… napalenie na Święta drewnem w piecu. To dziś najważniejsza technologia OZE w Polsce.

5
21.10.2020 15:19

KLIMAT
 / 
Smog a transmisja koronawirusa. "Uruchamiamy program dla najuboższych"

Smog może sprzyjać rozprzestrzenianiu koronawirusa, co rząd zamierza z tym zrobić? - Uruchamiamy program dla najuboższych, to ważny krok w kierunku poprawy jakości powietrza. Od teraz można składać zaświadczenia o dochodzie, można je uzyskać w gminie, a to upoważnia do złożenia wniosku o podwyższony poziom dofinansowania termomodernizacji, nawet do 37 tys. zł - powiedział w programie "Newsroom" Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska. - Wykonujemy ogromny krok naprzód, nie każda rodzina ma takie same zdolności finansowe. Zależy nam, by wesprzeć najuboższych, wnioski już można zaciągać i składać do gminy, by przystąpić do programu "Czyste powietrze". Zachęcamy również gminy do dołączania do programu "Stop smog" - tu finansowanie państwa sięga 70 proc. inwestycji, a pozostała część jest uzupełniana przez samorząd - dodał.

231
19.06.2020 9:22

PIECE
 / 
Ewidencja budynków. Nowy pomysł na walkę ze smogiem

Ministerstwo Klimatu nie spoczywa w walce ze smogiem. Plan stworzenia Centralnej Ewidencję Emisyjności Budynków poszerzono o obowiązkowy rejestr źródła spalania. Jeśli projekt przejdzie, każdy będzie musiał zgłosić do rejestru swój piec.

321
06.03.2020 15:00

EKOLOGIA
 / 
Latające cudo za prawie 200 tys. zł. Byłam ze strażą miejską na kontrolach "kopciuchów"

Gdzie człowiek nie dojrzy, tam pośle drona. A jeśli dodatkowo ten dron będzie wyposażony w kamery i naszpikowany czujnikami, to żaden warszawski truciciel nie będzie mógł spać spokojnie. Wcześniej czy później dron pojawi się nad kominem jego domu, a chwilę później w progu pojawią się strażnicy miejscy. Pojechałam na patrol, by na własne oczy zobaczyć, jak technika pomaga w walce z "kopciuchami".

bDUEECzx
195
01.02.2020 15:11

SMOG
 / 
W Małopolsce palą śmieci. Tyle akcji informacyjnych, a ludzie i tak swoje.

Inspektorzy nieustannie kontrolują, czym palą mieszkańcy Małopolski. Niestety, rezultaty nie nastrajają optymizmem. Po przebadaniu ponad siedemdziesięciu palenisk okazało się, że jedynie w kilku z nich nie ma śladu spalania odpadów.

15
29.08.2019 16:28

PIECE
 / 
Emilewicz: w sprzedaży są nadal "kopciuchy"

W sprzedaży są wciąż urządzenia niespełniające wymagań rozporządzenia ws. kotłów na paliwa stałe – powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Dodała, że trzeba to zmienić.