Trwa ładowanie...
bDJJumHp

Notowania

Podatek Od Reklam – Wszystkie wiadomości

32
25.02.2021 9:56

PODATEK OD REKLAM
 / 
Podatek od mediów. PiS nie odpuszcza. Lichocka zapowiada, kogo ma objąć danina

- Składka od reklam nie obejmie małych i średnich firm medialnych, wydawnictw, telewizji i radia, a w tej części cyfrowej dotyczy tylko największych portali, gigantycznych portali, firm internetowych międzynarodowych - mówi Joanna Lichocka.

684
20.02.2021 11:36

JACEK SASIN
 / 
Nowy podatek. PiS nie odpuszcza. Sasin: "jest konieczny"

- Jako rząd, większość parlamentarna mamy przeświadczenie, że takie regulacje są konieczne i powinny być wprowadzone - powiedział szef MAP Jacek Sasin na antenie RMF FM, pytany o dodatkowy podatek od reklam dla mediów.

3
17.02.2021 15:14

JAROSŁAW GOWIN
 / 
Podatek od reklam. Izba Wydawców Prasy: projekt ustawy nie powinien być uchwalony

Projekt ustawy o opłatach od reklam nie powinien być uchwalony - podkreśla w swoim komunikacie Izba Wydawców Prasy. Przedstawiciele Izby wydali go po spotkaniu z wicepremierem Jarosławem Gowinem.

9
16.02.2021 17:43

REKLAMY
 / 
Podatek od reklam. Mleczarze protestują przeciwko pomysłowi rządu

Nie tylko media czują się zagrożone wizją podatku od przychodów reklamowych. Potencjalni reklamodawcy wiedzą, że koniec końców to oni zapłacą nową daninę. Producenci mleka apelują do rządu, by nie dręczył przedsiębiorców nowymi podatkami.

47
15.02.2021 13:46

MEDIA
 / 
Morawiecki: Podatek od mediów będzie progresywny

- Podatek od reklam, którym mają zostać objęte koncerny medialne, będzie miał charakter progresywny - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Ta danina była powodem solidarnego protestu mediów w zeszłym tygodniu.

bDJJumHr
14
15.02.2021 10:55

PROTEST MEDIÓW
 / 
Rząd ugina się ws. podatku od reklam. Rozważa zmianę stawek

Rządowy projekt wprowadzenia dodatkowego podatku od reklam w mediach może zostać zmieniony. Nie trafi do Sejmu na najbliższym posiedzeniu, rozważane jest też obniżenie stawek i bardziej precyzyjne rozpisanie tego, gdzie trafią pieniądze - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

28
13.02.2021 18:09

PODATEK OD REKLAM
 / 
Podatek od mediów. Morawiecki przekonuje: nie uderzy w medialny pluralizm

Projekt dodatkowego opodatkowania mediów "w żaden sposób nie ograniczy swobody wypowiedzi i nie uderzy w medialny pluralizm" - przekonuje premier Mateusz Morawiecki. I zapowiada, że chce zaprezentować w Brukseli "polską wizję regulacji dotyczących zarządzania przestrzenią cyfrową".

3
12.02.2021 7:25

MEDIA
 / 
Podatek od reklam. Jest reakcja zagranicy. "Bogate firmy płacą za mało"

- Podstawą systemu demokratycznego jest to, aby społeczeństwo miało dostęp do informacji. Aby system był różnorodny, musi być sprawiedliwy podatkowo. Okazuje się, że giganci technologiczni płacą mało w porównaniu do tego, jakie zyski uzyskują. Projekt jest na wczesnym etapie prekonsultacji. O tym warto dyskutować. Jeśli uznamy, że te stawki są nieproporcjonalnie rozłożone, to będziemy dążyli do tego, aby ci mniejsi gracze na rynku zapłacili mniej – mówił w programie "Newsroom" Paweł Jabłoński, wiceszef MSZ, odnosząc się do protestu mediów wobec planów wprowadzenia nowego podatku, które skrytykował m.in. Biały Dom.

12.02.2021 6:47

PODATEK OD REKLAM
 / 
Podatek od reklam uderzy rykoszetem w klientów marketów i kluby sportowe

Gazetka reklamowa to, w myśl przepisów, gazeta jak każda inna, więc i od niej sieci handlowe zapłacą podatek od zysków z reklam. Na NFZ dorzucą się też kluby sportowe, które opierają duża część swojego budżetu na wpływach z reklam. Podatek zatacza szersze kręgi, niż mogłoby się wydawać.