Trwa ładowanie...
bCYmeTsR

Notowania

Zdolność Kredytowa – Wszystkie wiadomości

72
11.08.2020 6:54

KREDYTY HIPOTECZNE
 / 
Klienci banków odchodzą z kwitkiem. Strach przed drugą falą epidemii

Po odmrożeniu gospodarki rośnie zainteresowanie kredytami na mieszkania. Jednak coraz więcej osób wychodzi z banku bez pożyczki. Problemem jest przezorność banków, które w związku z pandemią uważnie prześwietlają możliwości finansowe klientów. Nie ufają szczególnie młodym.

6
18.04.2020 15:24

KORONAWIRUS KRYZYS
 / 
Wakacje kredytowe wpłyną na zdolność kredytową. Co z kredytami?

W tym trudnym czasie pandemii koronawirusa wielu kredytobiorców ma problemy finansowe. Banki dają im możliwość zawieszenia nawet na kilka miesięcy rat kredytów lub ich części. Spłacasz teraz zobowiązanie i zastanawiasz się nad skorzystaniem z wakacji kredytowych? Przemyśl to dwa razy, bo taki krok wpłynie na twoją zdolność kredytową!

6
04.02.2020 12:15

RANKING MONEY.PL
 / 
Ranking kredytów hipotecznych. Ile pożyczy bank parze z zarobkami 6 tys. zł?

Eksperci oceniają, że w 2020 r. o kredyt hipoteczny będzie dużo trudniej. Postanowiłam sprawdzić, jak to wygląda w praktyce już teraz. Zapytałam banki, ile są w stanie pożyczyć pieniędzy na mieszkanie małżeństwu z łącznymi dochodami ponad 6 000 zł na rękę. Wyniki porównałam do zestawienia z 2019 roku. Zaostrzenie warunków jest widoczne gołym okiem.

4
29.09.2019 14:13

BUDOWA DOMU
 / 
Maksymalna możliwa zdolność kredytowa a wysokość kredytu hipotecznego

Nie jest tajemnicą, że kredyt hipoteczny może otrzymać jedynie osoba, która posiada odpowiednią zdolność kredytową. W różnych bankach wysokość kredytowania różni się, jednak w każdym obowiązują te same zasady i wymagania względem kredytobiorcy.

1
22.09.2019 12:31

KREDYT
 / 
Najważniejsze różnice pomiędzy zdolnością, a wiarygodnością kredytową

Banki rozpatrując wnioski o kredyt, dokładnie analizują wiele czynników. Między innymi szczególną uwagę przykuwają do wiarygodności oraz zdolności kredytowej klienta. Wielu kredytobiorców oba te terminy postrzega tak samo, co jest błędem. Pomiędzy nimi istnieją spore różnice, które warto poznać, gdyż mają niemałe znaczenie przy zaciąganiu kredytu.

bCYmeTsT
18
15.08.2019 17:58

KREDYT
 / 
Zarabiamy coraz więcej, więc zadłużamy się coraz bardziej. Popyta na hipoteki rośnie

Rosnąca zasobność portfeli Polaków pozwala im coraz śmielej myśleć o zakupie mieszkania na kredyt. Efekt? Największa od ponad dekady sprzedaż kredytów hipotecznych. Dzieje się tak, choć od pewnego czasu banki straszą, że o kredyt będzie ciężej - pisze analityk HRE Investments.

14
04.08.2019 8:09

BANKI
 / 
Masz niskie zarobki? Sprawdź, jakie masz szanse na kredyt

Niskie zarobki mogą być poważną przeszkodzą na drodze do uzyskania potrzebnego kredytu. Tym bardziej, gdy w grę wchodzi kredyt hipoteczny, którym chcesz sfinansować zakup wymarzonych czterech kątów. Pamiętaj jednak, że banki praktycznie za każdym razem podchodzą indywidualnie do kwestii związanych z zarobkami swoich potencjalnych klientów.

5
16.06.2019 13:15

BANKI
 / 
Problem ze znalezieniem taniego kredytu? Napraw swoją zdolność kredytową

Zdolność kredytową można poprawić poprzez zmniejszenie dotychczasowego zadłużenia, pozyskanie dodatkowych źródeł dochodów oraz włączenie do wniosku kredytowego innego kredytobiorcy o dobrej sytuacji finansowej.

29
05.05.2019 8:53

KREDYT
 / 
Nie dostanę kredytu? Bank musi wyjaśnić dlaczego

Duże limity na karcie kredytowej, zatrudnienie na umowę zlecenie czy nieopłacone rachunki za gaz. Powody nieudzielenia kredytu mogą być różne. Od teraz banki mają je szczegółowo wyjaśniać.

bCYmeTsZ
6
06.03.2019 12:57

KREDYT
 / 
Banki sprawdzają aktywność klientów w sieci. "To za daleka ingerencja"

Banki w ramach oceny zdolności kredytowej klientów sprawdzają także ich aktywność w sieci. - Słyszałem o takich przykładach, gdzie dokonuje się wnikliwej oceny aktywności życiowej klienta, w tym także w mediach społecznościowych - mówił w programie "Money. To się liczy" dr Maciej Kawecki, koordynator reformy ochrony danych osobowych z Ministerstwa Cyfryzacji. Podał przykład zagranicznego banku, który sprawdzał, czy klient ma kochankę.

4
12.01.2019 14:36

KREDYTY
 / 
Kredyt bardziej dostępny? Banki są na tak, rząd niekoniecznie

W tym tygodniu podkomisja sejmowa zajmowała się wprowadzeniem zmian w prawie bankowym związanych z RODO. Środowiska bankowe optowały za zmianami na korzyść kredytobiorców. Jednak zdaniem strony rządowej nie jest to potrzebne. Efekt? Człowiek może nie dowiedzieć się, dlaczego nie dostał kredytu.

2
07.09.2018 15:03

ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA
 / 
Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

Jak wiadomo, kluczowym czynnikiem przy udzielaniu pożyczki, jest weryfikacja danych w rejestrach finansowych i bazach dłużników. Wiąże się z tym zdolność kredytowa, która – jak sama nazwa wskazuje – jest kluczowym wskaźnikiem szansy konsumenta na uzyskanie kredytu. Poznajmy czynniki, które wpływają na zdolność kredytową i sprawdźmy, jakie działania może podjąć konsument, aby ją poprawić, zwiększając swoje szanse na uzyskanie pożyczki lub kredytu.

14.02.2015 9:24

ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA
 / 
Kredyt hipoteczny - jaką kwotę możesz dostać?

Kwota kredyt hipotecznego, którą w styczniu mogła dostać czteroosobowa rodzina, mogła być o ponad 7 tys. złotych wyższa niż w grudniu 2014 roku. Zobacz, co spowodowało taką zmianę.

bCYmeTta
14.02.2015 8:44

ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA
 / 
Kredyt hipoteczny - jaką kwotę możesz dostać?

Kwota kredyt hipotecznego, którą w styczniu mogła dostać czteroosobowa rodzina, mogła być o ponad 7 tys. złotych wyższa niż w grudniu 2014 roku. Zobacz, co spowodowało taką zmianę.

12.06.2013 13:14

ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA
 / 
SLD chce utworzenia kas oszczędnościowo-budowlanych

Dzięki temu takie osoby mogłyby oszczędzać, uzyskując przy tym dofinansowanie państwa w wysokości 20 proc. oszczędzonej sumy rocznie.

13.12.2011 6:00

KREDYTY HIPOTECZNE
 / 
Zmiany w kredytach. Czy bank Ci pożyczy?

Kredyty w walutach to już nisza. Po Nowym Roku będzie o niej jeszcze trudniej. Spadnie też zdolność kredytowa Polaków.