Forum

Komentarze użytkownika "Fahrenheit"

Komentarze użytkownika: Fahrenheit

kilka uwag o kontach

Fahrenheit / 2010-08-28 14:18 / Bywalec forum
Miałem, mam założonych kilka kont. Pokusiłem się o subiektywne porównanie:

1. Konta, które miałem-posiadam: mBank-firmowe,osobiste, Alior-firmowe,osobiste(rachunek zarabiający), DeutscheBank-osobiste dbNet.
2. Sposób i czas zakładania konta: Najwyżej oceniam Alior,potem Deutsche,na końcu lub exequo z mBankiem.
3. Deutsche wydał kartę debetową, niestety wysłał na INNY niż korespondencyjny adres,mimo że mają aktualne dane! Zero wytłumaczenia-arogancja w stylu: "Dobrze już, czy mogę Pana przełączyć do ustalenia PIN?!"
4. Najlepsza infolinia to Alior- pełen szacunek i pomoc.
5. Najgorsza obsługa w oddziale to mBank - na przykładzie Aspiro w K-ach: ZERO profesjonalizmu, wszystko się dłuży, pracownice jakby działały w niewidzialnej plaźmie, spowalniającej ruchy ciała i artykułowanie zdań. Sztuczność, podszycie fałszywym zawodowstwem. Oceniam w skali 1-6, na 2.
6. Najlepsza obsługa w oddziale- bezapelacyjnie Alior. Krótko i na temat, uśmiech i DZIAŁANIE (mówię o o. w K-ach i Tychach)
7. Beznadziejny oddział DB w K-ach na Chorzowskiej, w dodatku wprowadzanie w błąd. Pytanie: Ile u Was kosztuje NAJTAŃSZE konto firmowe, może być nawet internetowe, odpowiedź: 40zł/mies. za prowadzenie. ....
8. Pod względem internetowym: DB czytelnie, ale na boga...w 2010 r., zdrapka aby zrobić przelew...przelewy za to darmowe. mBank-największa czytelność i łatwy limit na start, ale przelewy 1zł. Alior- niezły serwis, ale są kłopoty z niektórymi funkcjami pod...IE! 10 przelewów za 0zł/w miesiącu.
9. Czas oczekiwania na infolinii... bez sensu to porównywać, wszystkie odbierają sprawnie (próba ok. 10 tel. na każdą)
10. Zwycięzcą dla mnie jest Alior, choć ma wady: musisz aktywnie używać karty i najlepiej przelewać wynagrodzenie na ich konto-wtedy karta jest za 5zł/mies. Inaczej-9zł. Udogodnieniem jest powaidomienie smsem o operacji na koncie(np.wpływ), ale sms kosztuje 30 gr. Najlepsze oddziały, infolinia. Jeżeli dopieszczą serwis internetowy - nr 1.
11. Deutsche Bank - chwali się jakimś trofeum: nagroda dla innowacyjnej bankowości internetowej. Z... 2002 r. bodajże. Kody TAN są NIEWYGODNE. AROGANCJA infolinii. Plusy: wszystko za darmo do 2013 r. WSZYSTKO.
12. mBank: miejsce trzecie: trochę skostniale na tle Aliora, nowocześniej niż DB, ale załatwcie coś w oddziale... DRAMAT. Przelewy 1 zł. Do tego wpadki w stylu: Specjalnie dla Ciebie mamy limit w koncie na 10 tys. Składasz wniosek, analiza pozytywna, a wniosek po dwóch dniach ...odrzucony.

Pozdrawiam,
jestem ciekaw jak wypada ING.

mBank vs ALIOR

Fahrenheit / 2010-04-29 20:04 / Bywalec forum
Czy ktoś może mi wyjaśnić, co się dzieje z kasą wysłaną z mBanku o godzinie 11:38 (moment kliknięcia w "zatwierdź"), do ALIORU?
1. Sprawdziłem sesje elixir - z mBanku $$$ powinny wyjść o 13:30
2. Sesja przychodząca w ALIOR jest o 15:15 - 15:30
3. Pieniędzy nie ma w mBanku. nie ma też a ALIOR.

Infolinia mBank mówi, że $ wyszły, infolinia ALIOR, ze nie doszły.
Uważam to za sqrwysyństwo.
Fahrenheit / 2010-02-05 22:47 / Bywalec forum
cymbale, indeksacja nie jest obowiązkowa. Pan "uczciwy", uczciwy być nie może, bo nie ma wiedzy.

Re: 08.06-12.06. mBank

Fahrenheit / 2009-06-08 23:12 / Bywalec forum
dałem zlecenie LCC po 1,37 :-)

emakler

Fahrenheit / 2009-05-18 18:43 / Bywalec forum
przykład: złożyłem dyspozycję kupna akcji spółki X. Liczba akcji: 3, limit ceny: 1,35. A akcje kupiono po 1,37 zł.... Nie podawałem limitu aktywacji. Czy to oznacza, że zobowiązałem się kupić akcje po MINIMALNEJ cenie 1,35? Czy jeśli ustaliłbym limit aktywacji na 1,36, to akcje kupiono by max. po 1,36?
Jak ustalić maksymalną wartość po jakiej kupione będą akcje, czyli: kupię akcje X, jeżeli jej cena nie przekroczy Y?

alokacja

Fahrenheit / 2009-05-13 22:28 / Bywalec forum
Panowie, pytanie takie: przy niskich składkach (200 zł/m-c) i trwaniu programu równe 10 lat - czy kupować regularnie tanie jednostki, czy drogie? Precyzując: Legg Mason Akcji 1 akcja to ok. 240 zł, Arka Akcji - ok. 26 zł. Po 10 latach co miesięcznych wpłat mamy około 100 akcji Legga, albo ok. 1000 Arki. Czy to będzie mieć jakieś znaczenie dla wyniku? Lepiej więcej tańszych jednostek...? Czy nie ma to znaczenia, bo wyniki podobne, a liczba proporcjonalnie wyższa/niższa w stosunku do ilości?
Dodam, że program nie jest nastawiony na ciągłe wskakiwanie i wyskakiwanie z akcji na obligacje i odwrotnie.
Fahrenheit / 2009-05-05 22:05 / Bywalec forum
LCC jak najbardziej. Co sadzicie o Radpol'u?

Re: Pare slow po dluzszej nieobecnosci!!!!

Fahrenheit / 2009-03-27 13:03 / Bywalec forum
a co do małych spółek, to masz na myśli polskie, europejskie, nową europę, czy amerykańskie??
Fahrenheit / 2009-03-17 18:34 / Bywalec forum
duma pozwala Ci na zapomnienie znaczenia słów, np. "bynajmniej". Czy OVB jako pierwsza firma zainwestuje w słowniki języka polskiego dla swoich pracowników?
Fahrenheit / 2009-03-07 19:24 / Bywalec forum
no i mamy przesłankę - z daleka od dws... weźmy tfi skarbiec - nie zrobił takiej głupoty. bezpieczny to jest rynek pieniężny. Ktoś z noble mówił o niebezpieczeństwach fundów obligacji, kiedy wszyscy jak owieczki kupowali stadnie...
Fahrenheit / 2009-03-05 16:14 / Bywalec forum
Cześć
Tak, rzeczywiste inwestycje, ale ostatnio dłuuugo nie aktualizowane!
Poprawię w najbliższym czasie!

multiagencje

Fahrenheit / 2009-03-05 16:11 / Bywalec forum
Witam,
mój znajomy podpisał umowę inwestycyjną regularną. Twierdzi, że "multiagent" wprowadził go w błąd nie podając informacji nt. opłat likwidacyjnych. Obiecywał również pomoc w zarządzaniu pieniędzmi, tymczasem nie odezwał się ani razu.
Był gdzies podobny temat, ale nie mogę go znaleźć.
Czy da się coś zrobić? Nie mówię o odzyskaniu $, ale np. o skutecznej skardze. Kolega chce spuścić "omłot" multiagentowi.
Darujcie sobie komentarze niemerytoryczne. Konkrety Panowie! :-)

Re: fundusz axa

Fahrenheit / 2009-01-20 16:42 / Bywalec forum
AXA - PKO/CREDIT SUISSE Akcji + AXA - DWS Top 50 Małych i Średnich Spółek Plus + AXA - DWS Zrównoważony = dokonaj konwersji w DWS Papierów Dłużnych lub Skarbiec Obligacji.
Podział 200 zł, które wpłacasz:
10% Skarbiec Akcja
10% Arka BZ WBK Akcji
10% Akcji
10% Noble Fund Akcji (dodałbym ten fundusz)
10% Unikorona Zrównoważony
50% np. w obligacje czyli: Skarbiec Obligacji lub w/w DWS Papierów Dłużnych.
Potem zmniejszaj ilość obligacji na rzecz akcyjnych
Ile masz lat? Zdajesz sobie sprawę, że ten plan to minimum 10 lat wpłat? Ile chcesz oszczędzać? Minimalny, 10 letni okres, czy dłużej?
Posłuchaj; moje rady nie mogą stanowić dla Ciebie żadnej rekomendacji, ponieważ nie jestem doradcą inwestycyjnym. Są to tylko moje własne przemyślenia.
Fahrenheit / 2009-01-20 16:35 / Bywalec forum
mnie pomogli. za Ciebie składek nie odzyskają, ale pomogli mi jak to mam zrobić.

Re: Plany na najbliższy tydzień.....

Fahrenheit / 2009-01-13 15:59 / Bywalec forum
Koledzy, około 4 miesięcy temu wszedłem w Japonię -> konkretnie PKO CS Akcji Japońskich więc jestem in plus. Zastanawiam się teraz, czytając forum, czy nie wejść w jakieś akcje USA, np. Pioneer Akcji Amerykańskich.... Co Wy na to?
Aktualny skład mojego portfela:
Skarbiec Obligacja: 50%
Noble Mieszany: 20
Legg Akcji: 10%
Unikorona Akcji: 10%
UniStoprocent Plus: 10%
do początku nowsze
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Najnowsze wpisy