Forum

Komentarze użytkownika "kalot"

Komentarze użytkownika: kalot

kalot / 2007-08-03 00:27 / portfel / Tysiącznik na forum
ludzie przychodzą i odchodzą, jak wszędzie
kalot / 2007-08-03 09:50 / portfel / Tysiącznik na forum
a skąd takie zmartwiemie, przecież w portfelu nie masz żadnej ze spółek z tego indeksu, a dodatkowo większośc z nich rośnie, lepiej być nastawionym do życia pozytywnie bo tylko tak można tu zarobić

Re: Komentarze do portfela "czapi"

kalot / 2007-08-03 10:05 / portfel / Tysiącznik na forum
zaobserwowałem całkiem niezłe posunięcia, sądzę, że grasz już dłużej, a dopiero teraz zawitałeś w te strony, ale może to być też tzw szczęśliwy debiut
Ja sprzedałem dziś Elektrim (po tygodniu trzymania), zazwyczaj zakupuję akcje na dłużej, ale nie tym razem, być może będzie jeszczetańszy bo wzrost o 39% na płaskim lub spadającym rynku nie jest częsdto obserwowany

Re: Komentarze do portfela "mazur78"

kalot / 2007-08-03 10:08 / portfel / Tysiącznik na forum
firmy telekomunikacyjne notują słabą dynamikę przyrostu usług, chyba że te mniejsze
ocvzywiście i ja Netię miałem zakupioną, ale właściwym nonentem zakupu był poziom ok. 3, 7
w dłuższym yerminie z pewnością da zarobić, ale to inwestycja na lata

Re: Komentarze do portfela "marta176"

kalot / 2007-08-03 10:11 / portfel / Tysiącznik na forum
mam dwie uwagi:
Action pokazała dość przeciętne wyniki w raporcie, natomiast Warimpex jest notowany na dwóch (czy trzech) giełdach, zayem spaść spadnie mniej, ale i o zarobki będzie dość trudno
kalot / 2007-08-03 10:14 / portfel / Tysiącznik na forum
z moich obserwacji wynika, że firmy, których akcje spadają 4krotnie w krótkim czasie mają dość szanse na odbicie, szczególnie że mamy nadal trend wzrostowy, a produkcja przecież nie ustała
kalot / 2007-08-03 10:16 / portfel / Tysiącznik na forum
niedźwiedzie też
kalot / 2007-08-03 10:54 / portfel / Tysiącznik na forum
wyniki PRC można ocenić bez kontekstu

nawet z tym nie mogę się zgodzić, niestety
spółka wychodzi z poważnych tarapatów i wprawdzie malejące ostatnio aktywa a nawet kapitał własny nie są dobrym omenem to jednak warto przeprowadzić analizę w szerszym kontekście;
2 lata temu akcje spółka kosztowały w przedziale 0, 56 - 2, 7 zł, ale średnio w dzisiejszej cenie,
co oferowała spółka za te pieniądze?
przychody ze sprzedaży za pierwsze półrocze były 5krotnie mniejsze niż w tym roku za to strata 3 krotnie większa, kapitał własny wzrósł 5krotnie, a warto jeszcze wspomnieć o dynamice (co zręcznie wykazałeś)
Być może nie należy zachęcać początkujących inwestorów do angażowania się w takie spółki, zwłaszcza, że będą potrafili ocenić tych danych należycie, ale ja pamiętam jak wyglądały raporty Bytomia zanim wzrósł, krótko mówiąc, o wiele mniej atrakcyjnie
tu mamy do czyniemia z z drugim Twoim zdanim


W tym drugim przypadku należy je uznać za rewelacyjne.


Reasumując: wielokrotny zysk na akcjach, może być w najbliższych kwartałach udziałem tych akcjonariuszy, którzy zgodzą się na ryzyko trzymania spółek (jak dotąd) nie przynoszących zysku
kalot / 2007-08-03 10:55 / portfel / Tysiącznik na forum
niestety nie potrafię wyszarzyć czego trzeba, ale zawartość merytoryczną podtrzymuję:]
kalot / 2007-08-03 11:39 / portfel / Tysiącznik na forum
free float?
kalot / 2007-08-03 11:45 / portfel / Tysiącznik na forum
również uważałem i uważam, że nie miały wystarczającego uzasadnienia
nie można wykluczyć, że tak krytykowany (za nic!) prezes NBP chciał się przypodobać monataryatom, których denerwuje najbardziej inflacja i stało się jak się stało, zdrugiej strony to takie przekomarzanie, bo te pół procenta niewiele zmienia i jest szansa, że się dłużej wstrzymamy bez kolejnych podwyżek
kalot / 2007-08-03 11:58 / portfel / Tysiącznik na forum
ta różnica nazywa się spread

Re: Komentarze do portfela "Koshi"

kalot / 2007-08-03 12:03 / portfel / Tysiącznik na forum
cóż mogę powiedzieć, życzę powodzenia:]

Re: Kredyt pracujac w uk - pomoc

kalot / 2007-08-03 12:06 / portfel / Tysiącznik na forum
PKO BP otwiera tam swoje podwoje, napewno będzie zainteresowany Twóją ofertą
jednak konkurentem może być BZ i raczej ten bym polecił

Re: Próchnik nadal na minusie

kalot / 2007-08-03 12:16 / portfel / Tysiącznik na forum
myślę, że jest względnie dobrze, a wkrótce będzie jeszcze lepiej, jest szansa, że zacznie przynosić zyski (choćby niewielkie) i wówczas naprawdę warto będzie ją mieć

Najnowsze wpisy