Forum

Komentarze użytkownika "kalot"

Komentarze użytkownika: kalot

kalot / 2007-08-01 15:32 / portfel / Tysiącznik na forum
ale nie ma obrotu na nim, nic z tego
kalot / 2007-08-01 15:35 / portfel / Tysiącznik na forum
jak przypomnimy sobie kontrakty poranne na -1 to nawet się nie dziwię graczom którzy rozstali się z akcjami na otwarciu czy ciut później, to nawet nie był błąd przypatrując się indeksom można było przewidywać dokończenie drugiej fazy
kalot / 2007-08-01 15:38 / portfel / Tysiącznik na forum
nie na pół procenta, zresztą spojrzyjcie, jaksię ładnie profilują indeksy w starej Europie
kalot / 2007-08-01 15:39 / portfel / Tysiącznik na forum
znowu nie zarobisz
kalot / 2007-08-01 15:44 / portfel / Tysiącznik na forum
min. dlatego mu nie polecałem, ale bardzo rozsądny dobór, otóż nie trzeba wszystkiego czytać, tylko poznać gruntowne podstawy z każdej cząstki naszego giełdowego życia, zamiast ślęczeć przed monitorem wystarczy wiedzieć kiedy należy się spodziewać ruchów i wystarczy obserwować raz na dwa tygodnie, przyjrzeć się wykresom i obrotom i już:]
dziękuje za wsparcie
kalot / 2007-08-01 15:50 / portfel / Tysiącznik na forum
czyli udało się dobrać?
kalot / 2007-08-01 16:05 / portfel / Tysiącznik na forum
pisali w jutrzejszej prasie:]

dot.Analizy Pedro

kalot / 2007-08-01 18:43 / portfel / Tysiącznik na forum
2007-08-01 17:09:02 | *.*.*.* | PedroGonzalez [ "Byczek Fernando" ]
Re: Hossa jak koalicja [8]
jedno zauazylem..na kontraktach lepiej gra sie na spadki niz wzrosty :) spadki sa
latwiejsze do przewidzenia i dluzej trwaja..swiece spadkow sa dluugie i wyrazne jak gruba czarna linia pociagnieta flamastrem na kartce :-)))

nie może tak być, bo to musi działać tak samo w dwie strony, choć cięń zasadności istnieje, otóż duże spadki miewają większą dynamikę, natomiast jest co innego na spadki grać WARTO, a na wzrosty NIE!
kalot / 2007-08-01 20:40 / portfel / Tysiącznik na forum
staram się wyrażać swoje opinie w sposób wyważony i nie obrażać nikogo (ani prezesów spółek, ani forumowiczów, ani polityków jakiejkolwiek opcji) , nie jestem w tym odosobniony na tym forum i to mnie cieszy, ale powyżej mamy przykład wyrażania opinii, których należy unikać, zdecydowanie unikać
jeśli mogę poradzę też inwestycyjnie, ale nie na zasadzie, ze jakieś akcje to d*, a przypadkowe trafienie wzrostu też nie będzie moim udziałem,
jeśli tak pisze osoba, która dochodzi do najwyższego zaszczytu, to należy się zastanowić jaki to ma cel?
a może jestem purystą i wymagam zbyt wiele, staram się przebywać wśród ludzi, z którymi przebywanie sprawia mi przyjemność, a niestety zbyt często zdarza się, że tego komfortu nie mogę odnaleźć, szkoda
kalot / 2007-08-01 21:01 / portfel / Tysiącznik na forum
to miłe co piszesz, jak wspomniałem jesteś spokojnym człowiekiem i jeszcze dodam, że po przeczytaniu tych dwóch książek, o których mówiliśmy zarobisz, bo nie popełniasz nerwowych ruchów, natomiast w czasach słabszego rynku będziesz musiał się nauczyć się ciąć straty i być może zrezygnować z inwestycji giełdowych na jakiś czas
czym szybciej pokonasz lektury tym lepiej, przecież w szkole też musiałeś czytać i to ze zrozumieniem
kalot / 2007-08-02 08:22 / portfel / Tysiącznik na forum
tak powinno być, to dla nas -inwestorów giełdowych- dobra wiadomość
ale sformułowanie "Coraz więcej inwestorów chce sprzedać prawa do niewybudowanych jeszcze lokali" jest nieco mylące, gdyż to właśnie Ci, którzy uciekli z giełdy przed "niepewnymi zyskami będą - być może- wracać i tu lokować to co gdzie indziej planowali
w obecnej chwili ceny mieszkań zyskując kilkakrotnie na przestrzeni ostatnich kilku lat (bez zmiany standardu) bardziej oddaliły się od rzeczywistej wartości czy potencjały nabywczego niż akcje za swoją średnią wyceną ok 23, która 4 lata temu była niewiele niższa
podobnie zdrożała ziemia, w ciągu 10lecia niektóre (atrakcyjne działki) nawet kilkunastokrotnie, chociaż wielu przyszłych budowniczych już ją kupiło
kalot / 2007-08-02 09:28 / portfel / Tysiącznik na forum
nie widzę takie informacji wśród spółek
kalot / 2007-08-02 09:31 / portfel / Tysiącznik na forum
na Kubie!

Re: Komentarze do portfela "lukasz506"

kalot / 2007-08-02 09:37 / portfel / Tysiącznik na forum
podpowiem młodszemu inwestorowi, akcje kupujemy zanim dużo wzrosną, najlepiej na wybiciu z formacji filiżanki i wtedy się nie musimy troszczyć o zyski z inwestycji

Re: Komentarze do portfela "OlejOjc"

kalot / 2007-08-02 09:39 / portfel / Tysiącznik na forum
wprawdzxie się zaczerwieniło, ale spółki kupujemy na lata, Ty zainwestowałeś w takie, które będą powiększać z ysk
w związku z tym, że nie ma wśród nich spółek spekulacyjnych jest prawdopodobne, że w dłuższym wymiarze czxasowym na nich nie stracisz

Najnowsze wpisy