Forum

Komentarze użytkownika "kalot"

Komentarze użytkownika: kalot

kalot / 2010-12-03 10:52 / portfel / Tysiącznik na forum
Ale w tym tygodniu juz nie da się zarobić na nich, no chyba, że niespodzianka by była, za to u bratanków euforia:]
kalot / 2010-12-17 23:56 / portfel / Tysiącznik na forum
nie wydaje mi się, aby indeks taki sam w sobie mógł być sygnałem do wzrostów czy spadków
być może jako wskaźnik wspomagający, to tak? taki na wyprzedzenie wahnięcia, najprędzej korekty

jeszcze o deficycje

kalot / 2011-01-15 11:40 / portfel / Tysiącznik na forum
Wiele osób tu i gdzie indziej zastanawiało się jaka jest przyczyna tak silnego zadłużania się sektora publicznego u nas i wydać się może, że jedna myśl podchwycona odbija się echem przez wszystkie znane mi fora niekoniecznie żerujące na ekonomii
Winny rząd
W pewnym sensie jest to racja, ale nie można pominąć podstawowej wiedzy na jaką składają się poszczególne czynniki budżetu centralnego tudzież gminnego który na potęgę się zadłuża, ale o tym jakby ciszej
Pamiętacie zapewne zastrzeżenia do wydatkowanych pieniędzy z UE, że za mało i za wolno; otóż teraz jest więcej i szybciej, ale to nie będzie trwać wiecznie, bo za 2 lata budżet Unii nie będzie już tak szczodry, a po przejściu na płatnika netto będzie już krucho
Każda inwestycja dofinansowana z Europejskiego budżetu wymaga środków własnych i wydaje się, że sprzymierzeńców naszego Państwa to nasze tempo inwestycji (zaniedbane niegdyś) powinno radować; tymczasem ku mojemu zdziwieniu jest inaczej, są narzekania
Przewiduję, że jak skończa się tak ogromne środki, o któryk pisałem to obecny układ odejdzie w niesławie moin za zadłuzanie i już następcy (czy to starzy czy jacyś nowi) nie zająkna się ile wybudowano w tej dekadzie, a może lepiej nawet jakiś krótszy okres zarysować; jeżdżąc po kraju widziałem wiele całkiem dużych inwestycji, o których nie znalazłem informacji w prasie, a i stadiony, które powstana będą nam służyć przez lata, zatem proponuje nie przesadzać z krytyką zanim nie pozna się dokładniej praprzyczyn zjawiska
Nie piszę tu szczególnie do konkretnych osób, ale wyrażam swoje przekonanie, że gdybyśmy wystąpili z UE deficyt sektora publicznego zmniejszyłby się o ponad połowę
pozdrawiam
kalot / 2011-02-22 13:33 / portfel / Tysiącznik na forum
w zasadzie to porażka
kalot / 2011-02-23 11:09 / portfel / Tysiącznik na forum
wiesz Anonimie_03 to dość ryzykowna oferta intelektualna sugerująca nastawienie deflacyjne w sytuacji gdy zawalili tamtejszy rynek pokryzysowym pustym pieniądzem, a do tego pokazują w tych latach wzrost gospodarczy wyższy niż w Unii
jest wprawdzie osłabienie zainteresowania obligacjami USA, ale to trwa już dość długo; sądzę, że zmniejszyło się zainteresowanie płynące z Azji, ale przecież Rostowski w tym tygodniu też sprzedał tylko połowę tego co planował!
Ameryka jeszcze nie umarła:]
kalot / 2011-02-23 13:01 / portfel / Tysiącznik na forum
nie spotkałem dotąd takiego poglądu, zatem zakładam, że masz nań copyright:]
a co RPP zrobi tego nie wiem, a mam podstawę sądzić, że prezes też nie wie, bo wywiad z nim niczego nie wyjaśnił i wyglądało to tak jakby czekał na dyrektywy, albo tylko na dalszy rozwój wypadków, diabli wiedzą
wyższe ceny ropy, gazyu i energii nie pozostaną bez wpływu na ceny i przy nich 1%vatu up to mikrob a jeśli uwzględnimy, że trzeba szarakom obiecać coś aby się nie odwrócili od rządzących przy urnach to możemy spodziewać się niewesołych wieści w tym roku
nie pomagają nam też przepychanki wobec OFE, bo tu rozgrywa się walka w łonie koalicji rządzącej i Platformersi robią wrażenie, ze chcieliby się z niej wycofać rakiem i mniemam, że to jest główna przyczyna mało żwawych ruchów indeksów bardziej tego niż przereklamowany dług publiczny
kalot / 2011-03-03 19:20 / portfel / Tysiącznik na forum

Zalecam zwiększać wielkość pozycji "short".

wygląda na to, że zakładanie szortów w marcu to jeszcze za wczesna pora;]


Czytałem dwie nowe rekomendacje zachęcające do inwestycji na polskim rynku.


a to wygląda mi właśnie jako podstawa i dobry pretekst do wzrostów
pozdrawiam
kalot / 2011-04-05 23:06 / portfel / Tysiącznik na forum

Jakoś to wszystko staneło w miejscu

Panowie no to czekamy, nie ma co robić gwałtownych ruchów szczególnie, że brak ewidentnych sygnałów dla paniki
kalot / 2011-04-06 17:14 / portfel / Tysiącznik na forum

jeżeli wiesz że będzie rosnąć


jesteś przezabawna:]
kalot / 2011-04-06 17:15 / portfel / Tysiącznik na forum
dodałem za to plusik;]
kalot / 2011-04-18 16:03 / portfel / Tysiącznik na forum
właśnie niektóre spadają
kalot / 2011-04-20 22:07 / portfel / Tysiącznik na forum
Rzeczywiście to starsze opinie jak na to co sie dzieje współcześnie, ale na tej popularnej stronie nie pojawiły się nowe opinie, trudno zatem coś wkleić, a zgadywać równiez niełatwo
Każda destabilizacja systemu gospodarczego czy to inflacja, czy polityczna destabilizacja czy ogłoszone bankructwo państwa, czy stagflacja czy deflacja mogą , a w zasadzie muszą jak słusznie diagnozujesz mieć tendencję długoterminową, bo sam cykl załamuje koniounkture co kilka lat, a gdy dojdzie jeszcze nowy element to taka destabilizacja się nawarstwia, mam nadzieję, że nie dotknie nas i nie wydaje się, aby były to pobożne życzenia

a oto wpis z konkurencyjnego portalu:
Warszawa, 20.04.2011 (ISB) - Bank Światowy obniżył prognozę wzrostu gospodarczego Polski na 2011 rok do 4,0% z 4,1% oczekiwanych w styczniu. W 2012 r. wzrost gospodarczy Polski sięgnie 4,2% wobec oczekiwanych wcześniej 4,5%, wynika z raportu banku " EU10 Regular Economic Report April 2011"
"Tempo odbicie gospodarczego jest zróżnicowane w krajach EU10, co odzwierciedla m.in. przegrzanie przed kryzysem, otwartość rynków i ich konkurencyjność. Wyniki Słowacji i Polski pozostaną solidne dzięki ograniczonemu poziomowi nierównowag przed kryzysem, silna integracją z sieciami produkcyjnymi Europy, dzięki funduszom unijnym, a w przypadku Polski - także dzięki stabilnej konsumpcji" - czytamy w raporcie.

W listopadzie Bank Światowy podniósł prognozę wzrostu gospodarczego Polski na 2011 rok 4,1% z 3,7% prognozowanych w lipcu.

W 2010 r. wzrost PKB wyniósł 3,8%, a na ten rok resort finansów prognozuje wzrost o 4,0%. (ISB)

tom
kalot / 2011-05-07 14:06 / portfel / Tysiącznik na forum
obchodzę jak niemal każdy i dziękuję za życzliwość
kalot / 2011-05-10 19:53 / portfel / Tysiącznik na forum
akurat tego nie znałem
pozdrawiam Ciułaczu:]

Re: Komentarze do portfela "kalot"

kalot / 2011-06-16 16:04 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie ma w dniu dzisiejszym Anonima_03 i mnie przypadł zaszczyt zasygnalizowania, że polityka monetarna kontynentu za sprawą niektórych państw Europy sie podłamuje. Nie wiadomo jak to dalej będzie, ale myślę, że ten atak jeszcze wspólna waluta przetrzyma, gdyż tylko Grecja wstrzymuje sie przed reformami i cięciami budżetowymi.
Z drugiej strony przypominam, że gubernator Schwarzenegger także namnożył długów w Kaliforni, a inni gospodarzą sie lepiej
78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88
na koniec starsze

Najnowsze wpisy