Forum

Komentarze użytkownika "kalot"

Komentarze użytkownika: kalot

kalot / 2010-08-12 11:04 / portfel / Tysiącznik na forum
Ten poziom nie będzie stanowił jakiegoś mocnego oporu, ale do tego powinien mieć miejsce dobry klimat inwestycyjny np. w postaci danych o zmniejszajacym sie bezrobociu i o zwiększeniu sprzedaży domów i to miesiąc po miesiącu
Ameryka jeszcze nie upada:]

Re: Komentarze do portfela "kalot"

kalot / 2010-08-12 11:34 / portfel / Tysiącznik na forum
i już po kłopocie;]
kalot / 2010-08-13 14:29 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja może byłbym za stałą inflacją taką 3procentową w skali roku gdyby akcje dawały chociaż 15%; oczywiście patrząc w dłuższym wymiarze
A z kolei ostrzeżenia o podwyżkach cen pieczywa, o zwiększonym podatku VAT raczej napędzą inflację ponad górną granicę przewidywaną przez RPP niż odwrotnie
kalot / 2010-08-22 12:36 / portfel / Tysiącznik na forum
piątkowa Rzepa podawała, że mamy niższy dług publiczny niż konkurencja \, a BIEC przewidywał, że za 2-3 lata wzrost PKB będzie wynosił 6,5 % a to są dobre informacje nawert jeśli załozymy, że eksperci tak się mylą w prognozach jak RPP w ocenie celu inflacyjnego
były też informacje o stratach związanych z kryzysem, co zacąży nad prosperity, ale jednak perspektywa najblizszych lat rysuje się przyjaźnie
kalot / 2010-08-24 00:19 / portfel / Tysiącznik na forum
na tym wykresie bardziej bym się przychylał do odwróconej formacji RGR, a jakby ktoś się uparł to mógł rzec, że nie została potwierdzona, właściwie częściowo zakwestionowana a jej los nie jest jeszcze rozstrzygnięty
natomiast jeśli piszesz
że należy kupić ( dobrą spółkę ) i zapomnieć o jej istnieniu.

a na potwierdzenie strategii

Hołduję zasadzie kup i trzymaj

to takie drobne brewerie nie powinny Cię kolego odstraszać;]
kalot / 2010-09-15 09:12 / portfel / Tysiącznik na forum
SII raczej nie bawi się w spekulację zatem to dobra nowina dla akcjonariuszy
kalot / 2010-09-20 11:33 / portfel / Tysiącznik na forum
blueberg, szczerze mówiąc trudno mi uwierzyć, że aż tyle straciłeś bo to przeccież rozsądek chyba powinien interweniować wcześniej czy później!!!
ale jeśli tak było to nie sprzedawaj akcji dopóki rosną
i na przyszłość zadaj pytanie tam gdzie ja piszę czyli w portfelu , a nie tu gdzie w sumie tylko żarty są i zabawy
no chyba, że to tylko żart i zabawa;]

Re: Komentarze do portfela "kalot"

kalot / 2010-09-25 10:24 / portfel / Tysiącznik na forum
w przyszłym tygodniu nastąpi atak na najbliższe opory, będzie się charakteryzował zwiększonymi obrotami i zaskakującymi wzrostami wielu spółek, np. banków i w moim odczuciu ma spore szanse powodzenia
kalot / 2010-09-25 10:28 / portfel / Tysiącznik na forum
a ja spodzieam się czegoś wręcz odwrotnego: korekta zakończy się wybiciem na dwie raty i tym razem trafnie przewidywało wielu analityków, że jesień będzie porą na kolejna fazę wzrostów
kalot / 2010-10-01 09:30 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj
w przypadku PKO to mamy 2 zdażenia z ostatnich dni; podwyższony rating oraz wspierająca rekomendacja
cena 50 zł jest możliwa, ale najpierw musimy się zmierzyć z oporem na 45,50, który przy silniejszym wybiciu jest do pokonania w jednym podejściu
jednakowoż w tej fazie wzrostów spółka jest zbyt wysoko wyceniana i tak, ale broni się monopolem na emisji i prawdopodobnie to właśnie ten aspekt decyduje o takiej wycenie, bo jak utrzymują klieci nadal poziom obsługi ustępuje wielu innym bankom
kalot / 2010-10-06 10:26 / portfel / Tysiącznik na forum
z ciekawością zajrzałem, zainteresowawszy sę cóż to za żółte;]
rzeczywiście ciekawe, ale wykres zachęciłby mnie do redukcji tej pozycji


pozdrawiam
kalot / 2010-10-13 19:04 / portfel / Tysiącznik na forum
też o tym aspekcie chciałem napisać, ale nieco w innym kontekście
otóż przypomnę, że we wszystkich chyba miastach pojawiła się w latach 80 czy 90 tych możliwośc wykupienia mieszkań komunalnych przekwalifikując je na własnościowe za 20% ceny a zakładowych jeszcze taniej
można powiedzieć, że mnożnik wyniósł więcej niz tyrzykrotnie i jesli ktoś ma tylko (sic!) takie mieszkanie i niewiele poza nim to z pewnością załapie się do zwycięsców
warto pamiętać jednakże że nie zawsze właściciel mieszkania czy samochodu jest zamożnyym człowiekiem, nawet mogło mu sie pogorszyć na standarcie jeśli np. przeszedł na emeryturę

Re: Komentarze do portfela "kalot"

kalot / 2010-10-19 10:49 / portfel / Tysiącznik na forum
znowu podkusiły siły nieczyste i znów w plecy, a przecież tyle jest dobrych spółek
wystrzegaj się, wystrzegaj się, wystrzegaj się byle czego!!!
i zapamietaj co tu napisałeś
kalot / 2010-10-20 17:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Czasami denerwuje nas demokracja i wybory, bo nasz kandydat przegrał, bo na kimś się zawiedliśmy jednak totalitaryzmy zazwyczaj zawieszają funkcjonowanie giełd, albo likwidują je całkowivie co musi budzić w nas awersję do każdego ktoby chciał tak nam uczynić;]
We mnie budzi dlatego wolę troche niestrawności w telewizorze podczas oglądania wiadomości niż odcięcie od źródła przyjemności i nie ukrywajmy dochodu
kalot / 2010-10-25 07:45 / portfel / Tysiącznik na forum
znajomy pytał mnie o okcje naszej rodzimej giełdy i czy warto je kupić?, odparłem, ze warto kupić wszystko co przynosi zyski, a giełda przynosi udziałowcom i w różnych częściach świata przynosi zyski akcjonariuszom, tu będzie podobnie
kupić można wprawdzie niewiele, ale i zakup na rynku wtórnym powinien przynieśc zyski

Najnowsze wpisy