Forum

Komentarze użytkownika "kalot"

Komentarze użytkownika: kalot

kalot / 2007-08-03 21:52 / portfel / Tysiącznik na forum
dyskutuje się, choćby porównawczo
kalot / 2007-08-03 21:55 / portfel / Tysiącznik na forum
nieczęsto, ale czasem u niego, czasem przejazdem
ale kiedyś myślałem,że mieszkasz w Gnieźnie, bo napisłeś że pierwsza stolica, zapewne chodziło Ci o o księstwo
kalot / 2007-08-05 10:39 / portfel / Tysiącznik na forum
BBD -liczę na odbicie, może się pospieszyłem z zakupem, ale liczyłem na dobrą koniunkturę w branży
QUMAK - bardzo dobra druga część roku się zapowiada, na dole pisałem
Variant- taniocha, mówiąc najprościej, ale obrót niewielki, jeśli masz do zaiwestowania kilka tysięcy, krzywda Ci się nie stanie

Re: Komentarze do portfela "taszka"

kalot / 2007-08-05 10:46 / portfel / Tysiącznik na forum
no cóż, było ostatnio trochę strat, ale nie widzę zagrożeń dla Twojego portfela
gratulując wyboru życzę wytrwałości, bo tylko tak przyzwoity można osiągnąć cel:]
kalot / 2007-08-05 10:47 / portfel / Tysiącznik na forum
dopiszę jeszcze, że Elektrim i Póchnik odbiją już jutro, a w październiku już będziemy mrozić szampany
kalot / 2007-08-05 10:49 / portfel / Tysiącznik na forum
ale na mocne zyski kilka lat poczekać będzie trzeba
kalot / 2007-08-05 10:51 / portfel / Tysiącznik na forum
Twoje pierwsze 3 litery, a moje dwie.....
kalot / 2007-08-05 11:14 / portfel / Tysiącznik na forum
2007-08-04 21:35:11 | *.*.*.* | warren buffet [ Uznany Gracz Giełdowy (22456 postów) Bloguje na bblog.pl ]
[w poniedzialek lepiej niech sie otworzy na -5%.... bo zwyzka bedzie grana pod wysyp ]
[jak masz eSki to sie cieszysz ]
[ Uznany Gracz Giełdowy (22456 postów) Bloguje na bblog.pl ]
[ja nie pisze głupot.... moze tu przesadzilem, ale mozemy -3% zobaczyc....
oczywiscie jak wszyscy mysla ze spadnie moze byc małpka ]
[[ Uznany Gracz Giełdowy (22456 postów) Bloguje na bblog.pl ]
[o w dupe ]
bardzo wysokie obroty w usa mowia iż będzie taniej, ale coz ]
[ale nie martwmy sie: to zaniżanie przed odpałem]
[niestety to jeszcze potrwa.... dobrze ze dzis skracałem nieudane dt na midasie i
realizowalem zysk z części orla.... oj wywieje wielu z parkietu świezych]

KOMENTARZ: trudno mi się odnieść do tych forumowych wypowiedzi, ale trudnie nie odnieść wrażenia, że się wzajemnie wykluczają
gdyby się to potwierdziło, to nie byłoby to dobre zjawisko, gdyż pochodzą z okresu 36 godzin z dopisków do jednego komentarza
ja oczywiście zadaję sobię sprawę, że to weekend i czas relaksu, że ludzie po kilka piw wypili i sobie robią imprezy w prywatnych portfelach, ale gdybym był początkującym inwestorem, albo nawet średniozaangażowanym doraźnie interesującym się naszą giełdą nie wiedziałbym czy taki zestaw wypowiedzi jest zaleceniem sprzedaży, redukcji, kupna czy wstrzymania się od działania
moim zdaniem lepsze są rzadsze wpisy, ale lepiej uwzględniające obecną sytuację, pełne i odnoszące się do realnego stanu rzeczy
wg mojej oceny letnia lkorekta trwa, ale wkrótce należy przystąpić do zakupów wybranych (nieprzewartościowanych akcji) i nie dać zwiaść się różnym szarlatanom (nierzadko niezalogowanym), którzy przewidują bessę i dotkliwe spadki indeksów
oczywiście nie namawiam nikogo i nawet mój portfel nie musi być wskaźnikiem inwestycyjnym bo również przynosi miejscowe straty nie budzące mojego zachwytu
kalot / 2007-08-05 11:49 / portfel / Tysiącznik na forum
teraz ładnie uporządkowane, zatem dziękuję za to i za szybki odzew
przyjąłem założenie ( w kontekście całości tak wynika), że czwarty punkt dotyczy obecnego stanu (korekty po plasterkach), a nie hossy, w której kolejną korekktę notujemy, to w takim razie zgodziłbym się na 100%, inaczej znów bym się dopatrzył niekonsekwencji, czy niedopracowania werbalnego
Dobrego Dnia, teraz czas na wyjazdowy relaks:]
kalot / 2007-08-05 11:55 / portfel / Tysiącznik na forum
jeszcze kilkanaście mimut poobserwuję to, co piszecie, obejrzę portfele i...tak szybko nie wrócę, nie wszyscy zaczynają weekend od 16 w piątek
kalot / 2007-08-05 12:16 / portfel / Tysiącznik na forum
no , watro czytać dokładnie wpisy, bo się do tego jednego odniosłem, zobacz tu2007-08-02 10:02:52 | *.*.*.* | kalot [ właściciel portfela ] [ Bywalec forum ]
Re: Komentarze do portfela "kalot" [0]
dziś wszedł zakup spekulacyjny, proszę się za bardzo tym nie
sugerować
to będzie krótka inwestycja
kalot / 2007-08-05 12:17 / portfel / Tysiącznik na forum
powodzenia w inwestycjach, młody kolego:]
kalot / 2007-08-07 06:52 / portfel / Tysiącznik na forum
ciekawe spostrzeżenie, rzeczywiście tak jest; warto przypomnieć, że to wtedy zaczęła się hossa, teraz jeszcze nie można wyciągać podobnych wniosków, ale trudno pisać, że to odbicie przypadkowe i nieznaczne, a jest to istotny aspekt psychologiczny
Nasdaq odbił się od linii oporu i jest to sygnał AT
natomiast fundamentalnie nic szczególnego się nie dzieje, akcje amerykańskich firm nadal nie są szczególnie drogie, a najbliższe kilkanaście dni pokaże jak się inwestorzy zachowają,
były spore spadki i technicznie nie będzie łatwo skorygować indeksy, ale w polityce czy budżecie nie dzieje się nic takiego co mogłoby jakoś szczególnie utrudnić wzroty, nawet pokaźne, a taniejąca ropa tylko nam to ułatwi

Re: Komentarze do portfela "michoo"

kalot / 2007-08-07 07:19 / portfel / Tysiącznik na forum
wydaje mi się, że najmniej ciekawy okres w tym roku (oprócz II połowy lutego) mamy już za sobą, do nowego startu trzeba być dobrze przygotowanym, a pogłębioną analizę przedstawię u siebie w portfelu, zapraszam
kalot / 2007-08-07 07:24 / portfel / Tysiącznik na forum
analizę rynku polskiego wkleję u siebie bo nie obserwowałem rynku wczoraj i muszę zrobić analizę giełdową swojego portfela,a tu i tak zapewne się zaraz skończy wątek wymnieniony na nowszy model, no i odpisać ludziom, żeby się nie poobrażali:]

Najnowsze wpisy