Forum

Komentarze użytkownika "obserwator"

Komentarze użytkownika: obserwator

Re: Kaczyński w sklepie "naznaczył" Polaków

obserwator / 2011-03-23 18:24 / Tysiącznik na forum
Szeroko komentowana "Biedronka" , przy okazji koszyka zakupów pokazuje, że życie zmusza wszystkich do szukania punktów sprzedaży po niskiej cenie. Sklepiki osiedlowe mają ceny odrobinę wyższe niż "Biedronka" i inne supermarkety ratujące się super promocjami. Bardzo szybko Polacy poznali drogi tworzenia cen i kupują wybiórczo gdzie najtaniej; nawet cukier masowo sprowadzają z Niemiec poprzez "Allegro". Cukier oferowany poprzez "Allegro" dostępny jest w cenie 3,15 zł za kilogram; tym taniej się kupuje, im więcej się kupuje. Obserwuje się bardzo szybkie zmniejszanie się zawartości, dotyczy to chleba, słoików, masła itp. za tę sama cenę otrzymujemy mniej. Wnikliwy obserwator to widzi i kalkuluje i biega za promocjami jeżeli mieszka w dużym mieście. Nawet telewizor i wszystko inne kupi bez VAT, a to daje kolosalne oszczędności. Warunek czytanie i analizowanie dostępnych promocji. Nie znam z autopsji, ale czytam w publikatorach, że w małych miejscowościach na stałe zagościły zeszyty, gdyż kupujący nie maja pieniędzy na dana chwilę, a dzieci chcą jeść. To jest bardzo denerwujące dla ludzi, bo ich honor politycy PO rządzący w Polsce, maja za nic. Pan Kaczyński dokonując zakupu symbolicznego koszyka podstawowych sprawunków , niezbędnych do życia, otwiera pole do przemyśleń. Tak się dzieje. że hałas wyzwoli lawinę a wytworzona kula śnieżna zmiecie Rząd PO i PSL ze sceny politycznej.

Re: Sprzedaż detaliczna w górę. Pawlak się cieszy

obserwator / 2011-03-08 15:17 / Tysiącznik na forum
Nie chcę być złośliwy, ale widząc uśmiech wicepremiera z partii ludowej, skojarzyłem sobie i zaobserwowałem w marketach ciekawe zjawisko dające dużo do myślenia: większość w wózkach ma niewiele przy kasie, ale są tacy gdzie wózki są przepełnione. Ci pierwsi są skromnie ubrani, ci drudzy widać i czuć drogie perfumy, że mają dużo pieniędzy.
Ci pierwsi mają smutne spojrzenia, ci drudzy są radośni i uśmiechnięci.
Szkoda, że nie wszyscy przy kasie mogą być równie szczęśliwi. Moim zdaniem ludzie mniej kupują a markety, to trzeba im przyznać prześcigają się w promocjach. Jak się skończą promocje to zakupy będą robić kupujący szczęśliwi z grubymi portfelami. W miastach jest łatwiej o przetworzone artykuły w promocyjnej cenie. Ale co będzie jak ceny benzyny skoczą do 7 zł, podobnie jak cukier dążący uparcie do tej ceny. Ile wówczas będzie kosztował pączek który jest obecnie na topie.
To będzie czas kiedy uśmiech wicepremiera zgaśnie.

Re: Filar: Żywność drożeje, bo Azjaci jedzą więcej i lepiej

obserwator / 2011-03-08 14:55 / Tysiącznik na forum
Jest wiele tez w obiegu ostrzegających ludzi, że wzrosty cen nadchodzą - bo muszą nadejść w obecnej sytuacji politycznej w Polsce i na świecie. Pan Filar trafnie przewiduje tendencje na rynku żywności, także z udziałem Chińczyków. Już teraz żartuje się, że cukier po 5 zł, że benzyna po 5 zł, że chleb po 5 zł. Zamiast obietnicy obniżenia podatków przez polityków partii rządzącej , mamy postępującą drożyznę, przy dynamicznej zwyżce bezrobocia. Szokiem jest dla kupujących, branie słoiczków np. powideł o coraz mniejszej objętości. Już nadchodzi chwila, że za podobne pieniądze dostaniemy miniaturę zawartości. Chleb od lat wagowo się zmniejsza przy wzrastającej cenie. Doprowadzi to do głodu i zamieszek w przyszłości. Przekaz internetowy każe czynić zapasy? Czyżby polityka żywnościowa w UE nie potrafi przewidzieć skutków własnych działać planistycznych. Przykład ceny cukru zmierzającej do 7 zł za kilogram jest typowym przykładem nieudolności.

Re: Belka broni rządu w prawie podwyżki VAT

obserwator / 2010-08-06 17:44 / Tysiącznik na forum
Profesor Belki w TVP Info. mówił o wzroście podatku VAT o jeden procent, co jest ewidentną bzdurą. De facto VAT wzrośnie dużo bardziej, bo odpowiednio o 66% dla stawki 3%, o ponad 14% dla stawki 7% i o 4,5% dla stawki 22%. Podobnie mówienie w TVP Info o wzroście cen o zero przecinek trzy dziesiąte procenta w ustach prezesa NBP bardzo, ale to bardzo razi. Takie niechlujstwo językowe, a śmiem twierdzić, że również niewiedza zadufanego w sobie profesora nie wróży NBP i nam Polakom nic dobrego.

Re: Piechociński: Może Komorowskiemu zacięła się Wikipedia

obserwator / 2010-05-30 08:47 / Tysiącznik na forum
Proszę zaglądać na Salon24 gdzie przeczytałem, co następuje i zastanawiam się czy można mieć zaufanie do decyzji podejmowanych przez p.o. obowiązki Prezydenta.
PSL jest teraz ogrywany przez PO, przedtem był przez SLD, czy przetrwa?
@All
Proszę pana Komorowskiego o jak najczęstsze wypowiedzi. Może będzie więcej perełek jak te poniżej:

"Jaka wizyta, taki zamach, bo z 30-tu metrów nie trafić w samochód to trzeba ślepego snajpera".

“No i w końcu mnie tam zawieźli i pokazali. Wtedy zrozumiałem. Dunki nie są najpiękniejszymi kobietami, a to były… kaszaloty”. (2009-05-27 na spotkaniu w prywatnej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie).

"Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki,
za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki.
Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dokoła,
nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła". (Z wierszyka do parlamentarzystek PO wygłoszonego w czasie prawyborów).

"Tu wybacz Panie, odstrzelmy jakąś zgrabniutką łanie" (Z wierszyka ułożonego dla myśliwych).

"In vitro powinno być finansowane, ale państwo ma prawo traktować wydatki z budżetu jako swoistą inwestycję, nie w stosunku do wszystkich, tylko w stosunku do tych, gdzie jest szansa, że się urodzą dzieci zdrowe i będą dobrze wychowane, wychowane na dobrych obywateli w przyszłości" (Na koniec prawyborów w PO).

"...gdyby chciał je zająć, to skierowałby nowelizację do Trybunału Konstytucyjnego, a tego nie zrobił" (Wytłumaczenie, czemu śp. Lech Kaczyński nie skierował do TK ustawy o IPN, którą dostał z Sejmu niespełna dzień przed swoją śmiercią).

"Nie dostrzegłem żadnych jakichś przejawów braku szacunku ze strony instytucji rosyjskich. Ja bym sugerował zachowanie umiaru w tego rodzaju tworzeniu atmosfery, że gdzieś znaleziono jakiś kawałek, fragment odzieży. To nie jest wielki problem". (O niezabezpieczonym miejscu katastrofy smoleńskiej, w którym znaleziono ludzkie szczątki).

"Zawsze mamy gdzieś w zanadrzu polską pamięć, że 400 lat temu w trochę innym charakterze, żołnierze polscy maszerowali po Placu Czerwonym". (Wyemitowana przez Fakty TVN wypowiedź Bronisława Komorowskiego w Moskwie).

"Mowy powinny być krótkie, a kiełbasy tylko długie" (W czasie spotkania ze studentami Uniwersytetu Śląskiego).

"To jest zawsze problem tego, co by się chciało, a co można. Ja staram się być realistą. Od czegoś trzeba zacząć. To tak, jak zawsze pytają obcokrajowcy: dlaczego całujemy kobiety w rękę? Ja odpowiadam: Od czegoś trzeba zacząć". (W czasie spotkania ze studentami UŚ).

"Trudno dźwigając dwa ciężkie worki obowiązków na plecach, tańczyć oberka wyborczego. Staram się wyciągnąć pewne profity z działalności jako marszałek i p.o. prezydenta". (W czasie spotkania ze studentami UŚ).

"Widać, że nie jesteś ani z Krakowa, ani z Poznania, ani ze Szkocji, skoro wręczasz mi tak cenny dar". (Na spotkaniu z komitetem honorowym w Łazienkach).

"Jestem częściowo pyrą". (Tak się później tłumaczył Komorowski z żartów z mieszkańców Poznania powyżej).

"Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do głównej rzeki i do Bałtyku, więc nie słyszałem od dłuższego czasu o zjawiskach powodziowych, które by trwały dłużej niż tydzień, czy dwa".

"W zeszłym roku powódź, w tym roku powódź, więc pewnie ludzie są już oswojeni, obyci z żywiołem".

"Miałem dziś przyjemność wizytowania terenów powodziowych"

Re: W wyścigu prezydenckim wystartuje 9 kandydatów

obserwator / 2010-05-11 15:08 / Tysiącznik na forum
Sytuacja sprawiedliwości w dokonaniach urzędów sprawiedliwości nie jest sama w sobie sprawiedliwa. Sprawiedliwość się zagubiła a ludzie reprezentujący sprawiedliwość nie budzą entuzjazmu. Pan Lepper jest żywym przykładem, że sprawiedliwość jest ślepa. Zauważono, że w Polsce mogą być ludzie, którzy w wyniku zaniedbania organów sprawiedliwości ,byli na straconej pozycji, bo wyrok który otrzymywał pracodawca z rejestru skazanych, eliminował skazanego a niewinnego zgodnie z prawem.Czy znowu podatnicy będa płacić zwiększonymi podatkami za zaniedbania ludzi zatrudnionych w organach sprawiedliwości w przypadku roszczeń niewinnie represjonowanych. Lepper pokazuje, ze aktualnie nie szanuje się ludzi pracy, mam nadzieję, że pokaże palec zniecierpliwienia tzw. " wykształciuchom" i " pryszczatym", że życie jest bardziej złożone, ni gładkie słówka kandydata PO na prezydenta. W pierwszych słowach na konferencji Lepper powiedział, że za jego kadencji w rządzie; cena pszenicy i zboża był dwa razy większa a chleb był tańszy a dzisiaj jak PO rzadzi to zborze jest dwa razy tańsze a chleb nie zmienił ceny. Transmisje konferencji przerwano w TV Info jak miały być pytania dziennikarzy do Leppera i odowiedzi Leppera. Natomiast wcześniej do znudzenia wielokrotnie pokazywano innego kandydata na Prezydenta Pana Olecho...... Ja osobiście się obawiam, czy wybory będą dobrze policzone, jeżeli PKW już na samym poczatku tak strasznie się myli.
obserwator / 2010-02-26 15:06 / Tysiącznik na forum
man13, czy ty sie nie zmienisz, czy pisanie bzdetów jest twoim celem zyciowym, bo tak oceniam twoje wpisy. Jesteś żarliwym wyznawcą PO. W swej zarliwości zaniedbujesz prawdę materialną. Przestań zaśmiecać money.pl
Znany polityk wzywa piekło na ratunek. Tam też pisałeś. Uwazaj: diabły są wszędzie, może go masz w sobie i o tym nie wiesz?
obserwator / 2010-02-26 14:38 / Tysiącznik na forum
jestem zaskoczony; tak trzymać. Jednak, nie wszysto stracone, Man13 przepoczwarza się, będzie pieknym motylem na wiosnę.

Re: Płaskoń: Minister z dzikiego kraju grozi piekłem

obserwator / 2010-02-26 14:34 / Tysiącznik na forum
"Bogdan Święczkowski, szef ABW w okresie rządów Prawa i Sprawiedliwości, wyznał przed komisją dobrowolnie i bez przymusu, że czuje się moralnie odpowiedzialny za śmierć Barbary Blidy"
Słuchałem i nie podzielam stanowiska Płaskonia, bo jest to wyrwane z kontekstu..
Płaskoń winien zazdrościć pamieci świadkowi, bo ja byłem zaskoczony jego pamiecią i żal mi że skierowano człowieka o duzym potencjale do prac nijakich. Jeżeli to zrobiono z rozmyslem, a afera hazardowa sie rozrasta i trupy z szafy sie pojawią, to piekło pochłonie PO. Wiem co pisze , wystarczy zliczyć w necie krytyczne wystąpienia i utratę zaufania do ekipy rzadzącej, to prawdziwie piekielna atmosfera.
Jezeli dobry chcześcijanin przebacza i czuje sie odpowiedzialny za innych, to dobrze? czy źle?
To jest pierwszy minister który poddaje się testowi wiarygodności tu na ziemi, ale wie że nie odzyska zaufania to wzywa moce piekielne ku obronie.
obserwator / 2009-07-15 01:21 / Tysiącznik na forum
man13; jak zwykle piszesz bzdury, sam nie wiesz co piszesz,- za nim cokolwiek napiszesz weź głęboki oddech, potrzebny będzie gumowy młotek , dalej już będziesz wiedział jaki z niego użytek uczynić. Kiedyś tak leczono, - wszystkich mających nierówno pod sufitem. Znowu trafiłem na man13, aż mnie mdli, że muszę czytać jego złośliwe wypociny.
obserwator / 2009-06-24 05:35 / Tysiącznik na forum
do >muuukaa> czytam Twoje wpisy, przestań błaznować, innych pouczasz, więcej przyzwoitości, podejrzewam, że jesteś wynajętym do pisania bzdetów, na zamówienie.
obserwator / 2009-06-05 20:27 / Tysiącznik na forum
stefan101 > pachniesz brzydko, piszesz bzdury nie z tej ziemi, żeby dopiec , żeby dokopać. Jeżeli dzisiejsza władza rządząca dłużej niż rząd Kaczyńskiego, ma tak nędzne rezultaty, jak wykrycie dorsza za 8 zł , to Twoje słowa są chichotem historii, które odbiją się czkawką prowadzącą do zachłyśnięcia się; - czego nie życzę nawet wrogowi.Patrz po jakiej linie stąpasz, w cyrku potrafią nieliczni, w życiu to degradacja pewna.
obserwator / 2009-06-05 20:18 / Tysiącznik na forum
Stefan101 > głupstwa piszesz, czy jesteś kosmitą czy bezwolnym chochołem targanym na wietrze łże elit władzy. Jeżeli jesteś dzieckiem nomenklatury odmienianej we wszystkich przypadkach zalecam terapię wstrząsową , gumowe młotki są tanie i nie kaleczą, można ją powtarzać do skutku, aż zrozumienie historii nastąpi na poważnie. Dzisiaj pracę dostaje się po znajomości, tak było zawsze ale ostatnio jest gorzej bo rządzenie jest bez efektów. Zadłużenie rośnie, już wszyscy winni są zagranicznym bankom i nie tylko ponad 1 bilion 200 miliardów złotych, to prawdziwie tocząca się kula śnieżna, jeżeli rządzący pokazują dupska świńskie a historykom nie dają żadnej szansy na pracę, na dociekanie prawdy, to koniec jest już bliski, opór materii narasta, ludzie prawdziwej pracy rozniosą w pył kartką wyborczą popaprańców spogladających z góry , ze swej platformy.Stefan101, zacznij myśleć zanim cokolwiek napiszesz.

Re: PiS: PO sprowadza kampanię do poziomu chlewu

obserwator / 2009-06-05 18:36 / Tysiącznik na forum
Dzisiaj mgr historii Pan Zyzak, nie ma pracy, zarejestrował się sie jako bezrobotny, nie ma prawa do zasiłku bo nie przepracowal wymaganego okresu , bo został zwolniony wskutek nachalnej w złej wierze prowadzonej nagonki dziennikarskiej. Nie może pracować jako nauczyciel, gdyż wszystkie drzwi przed nim zamknięto w szkołach, tam żadnej pracy nie dostanie. Czy to nie jest czytelny sygnał że należy być wiernym i potulnym, nie dociekać prawdy historycznej. Kasa i przywileje są tylko dla wybranych inaczej. Zatem młodzi ludzie jeżeli pójdziecie do wyborów w niedzielę, zastanówcie się po tysiąc na razy na kogo oddacie swój w wyborach, bo brak zastanowienia będzie drogo kosztował całe pokolenia polaków. Na plakacie pokazano dwa dupska świń, których pogłowie jest najmniejsze od wielu lat. Za to serwuje nam się świnie z gigantycznych hodowli, świni których mięso obdarzone jest syndromem niewolnictwa. Jedzenie takich świń niewolniczo chowanych i oglądanie dupsk świń z plakatu, to pewne zniewolenie. Kto jest szkodnikiem, łatwo zaoobserwować, nie będę wskazywał, każdy sam musi podjąć decyzję wyborczą.

Re: Komisja do spraw nacisków bez Kurskiego

obserwator / 2009-04-22 17:55 / Tysiącznik na forum
Byłem całkowicie zniesmaczony wybrykami słownymi przewodniczącego komisji i jego zastępcy, widziałem przylizane włosy, oczy pełne nienawiści. PO i PSL do natychmiastowej delegalizacji za to co widziałem.
do początku nowsze
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 +25 +50

Najnowsze wpisy