Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Winiecki: Rząd serwuje odgrzewane kluski

Winiecki: Rząd serwuje odgrzewane kluski

Money.pl / 2007-03-26 08:00
Komentarze do wiadomości: Winiecki: Rząd serwuje odgrzewane kluski.
Wyświetlaj:
historyk / 87.207.232.* / 2007-03-27 21:40
po co te kluski, Kluska to biedna i nieszczęśliwa ofiara rządów które miały tak wspaniałych doradców. Kluska zasługuje na szczególny szacunek a nie naśmiewanie, rzenujące
acomitam / 83.25.220.* / 2007-03-26 15:50
Pakiety, ustawy, dyskusje o wolności gsopodarczej i ułatwieniach dla biznesu nic nie dadzą, dopóki urzędnicy będą mogli bez żadnego ryzyka "jeździć" na przedsiębiorcach, jak na starej kobyle. Wiele lat temu, w schyłkowych czasach imperium radzieckiego, czytałem o próbach, jakie podejmowało radzieckie politbiuro, aby ratować upadającą gospodarkę. Komuniści, ale zdawali sobie sprawę, że jak gospodarka padnie na pysk, to nic ich nie uratuje. Ponoć projekty zmian były nadzwyczaj daleko idące, ale ... realizacja ich spoczywała w rękach urzędników radzieckich, którzy dbali przede wszystkim o to, aby ich interes był zawsze górą. Siła rażenia projektów była odwrotnie proporcjonalna do odległości od centrów władzy, a na prowincji, gdzie rządzili lokalni kacykowie i polityczno - biurkratyczna nomenklatura nikt nawet nie zadawał sobie trudu, aby z ustawa się zapoznać. My dzisiaj mamy dość podobną sytuację. To przecież ci sami urzędnicy, obsesyjnie niechętni przedsiębiorcom, którzy dziś panoszą się na urzędachm mają być wykonawcami ustaw gpsodarczych spod znaku R. Kluski. Jestem święcie przekonany, że co jak co, ale swój interes zawsze przedłożą ponad interesami przedsiębiorców. Raz zdobytej władzy urzędnik nie odda nigdy.
lamus / 83.17.92.* / 2007-03-26 12:23
ten przemądrzały gościu przez 17 lat siedziął cicho i przytakiwał rządom libero-komuszym, Belce to ślinił zelówki. No a teraz poprawność poltyczna zmusiła go jak i inne szczury do szczekania na ten rząd. Facet idx popisuj sie przed swoimi studentami oni tam muszą ciebie słuchac i musza nawet sie śmiać jak krytykujesz rząd i naśmiewasz sie z niego, bo to jest wasze "trendy" Ale pamietaj , że nie wszyscy sa tacy jak ty. Nie wszyscy mają czerwone gardło i legitymacje w lamusie.
Po prostu Idź do diabła!!!!!
reichstadt / 212.160.132.* / 2007-03-27 08:27
"ten przemądrzały gościu" jest profesorem. Lista jego publikacji jest tak długa, że trudno znaleźć drugiego ekonomistę z takim dorobkiem. Do diabła niech się wynoszą za to chamy, wśród których znajdujesz poczesne miejsce.
niech żyją! / 81.210.19.* / 2007-04-02 08:47
To dlaczego skutki rządzenia jego faworytów politycznych (Wałęsa i Bielecki) były takie jakie były? Czyżby jego działalność profesorska potwierdzała tezę, że mądrość książkowa i mądrość życiowa, to nieco inne bajki? A na marginesie: niech żyją "CHAMY", dopóki zadają pytania na które, poza inwektywami, nie znajdują odpowiedzi tacy "dobrze wychowani" jak ty!
prawdziwy_rydzyk / 88.156.211.* / 2007-03-26 21:29
=> do lamusa

Co robil Jarek Kaczynski, ze nie byl nawet przez komunistow internowany, a jego teczka w IPN ma dwie strony, w tym jedna to lojalka? I czy to prawda, ze komuchy nie interweniowali SWOICH? I dlaczego L. Kaczynski w swoje pracy doktorskiej wychwalal Lenina?
wynalazek / 83.4.138.* / 2007-03-26 20:29
no tyle piesków ile jest w szeregach pisu to nie znajdziesz nawet w maju na wyraju.Całe stada pisowskich obszczekiwaczy ,obszczekuje wszystkich i wszystko bo taka ich psia natura.Wszystkie te pieski dziwnym trafem maja czarne gardła i wniebowzięcie w oczach,a poszedł ty do budy diabelskie nasienie.
TOZ / 81.210.19.* / 2007-04-02 08:50
Czyżbym czytał post hycla? Masz wdobre rozeznanie i pieskich obyczajach.
biznesalasb / 83.24.228.* / 2007-03-26 17:12
ochroniarską z eks ubekami?
zbi-k-01 / 2007-03-26 16:19
teraz już wiem kto trzyma wszystkie, jakie by nie były, legitymacje partyjne! Tylko po co te nerwy?
wtórnyanalfabetyzm / 83.24.228.* / 2007-03-26 17:51
tak trzyma pan lamus - i jak się tu nie denerwować, kiedy z coś robi się ktoś.
acomitam / 83.25.220.* / 2007-03-26 15:38
Pan Wniecki "ślinił zelówki Belce"? Wydaje mi się, że zawsze prezentował raczej liberalne i wolnościowe spojrzenie na gospodarkę. Czytałem wiele artykułów p. Winieckiego i nigdy nie zauważyłem, aby lizał czerwonym tyłki. Czy aby z kimś innym Szanowny Lamus nie pomylił profesora?
ser tylżycki / 87.206.176.* / 2007-03-26 14:43
Co ma do rzeczy to co robił przez 17 lat pan Winiecki? Może nic nie robiło, może łowił ryby. I co z tego? Wazne jest coś innego - trafnie ocenia zagrania pismanów. Liczy się to co robi (albo udaje, że robi) pis, a nie to co robił pan Winiecki. Zamiast atakować Winieckiego zauważ lepiej manipulacje pismanów i odszyfruj ich prawdziwe intencje.
nóż do sera :) / 81.210.19.* / 2007-04-02 08:54
Otoż ma! Prócz "dobrego pisania", czasami trzeba coś "dobrze zrobić". Okazję miał!
MN1 / 80.51.231.* / 2007-03-26 08:00
Wolność gospodarcza przyjdzie po wolności politycznej. To paradoks, ale po 18 latach wolności ciagle mamy politykę centralną, partie zarządzane centralnie, upolitycznionone przedsiębiorstwa państwowe, brak pomysłu na wprowadzenie jow.
Kapuściński pytany o nowe kraje Unii często mówił o ich komunistycznej strukturze politycznej. Olszewski, tak kojarzony przecież z wodzowstwem, mówi o tragicznym braku demokracji w Polsce.
Po 18 latach od komunizmu wolności w Polsce potrzebujemy jak powietrza.
Bernard+ / 83.30.153.* / 2007-03-26 16:47
Czy osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą w R.P. jest obywatelem normalnym czy jednak drugiej a może nawet trzeciej kategorii? Od 17 lat prowadząc działalność gospodarczą widzę, że jestem obywatelem mającym więcej niż obywatele nieprowadzący działalności gospodarczej obowiązków a znacznie mniej praw? Płacę składki na ubezpieczenie zdrowotne a nie jestem leczony bezpłatnie, bo nie mogę cały dzień siedzieć w poczekalni czekając na przyjęcie przez lekarza publicznej służby zdrowia, gdyż moi pracownicy nie mogą sami pracować beze mnie, bo to ja, jako specjalista wykonuję główną część pracy, którą sprzedajemy klientom. Płacę składki ubezpieczenia na wypadek braku zdolności do pracy, jeżeli zachoruję i nie otrzymuję zasiłku chorobowego, ponieważ moja składka została przez bank przekazana 3 lata temu 1 dzień po terminie na konto ZUS i przez to straciłem ciągłość ubezpieczenia i mimo, że przez 3 lata płaciłem składki regularnie nie poinformowano mnie o tym, ale dopiero, gdy zachorowałem i przesłałem stosowny dokument do ZUS z wnioskiem o wypłatę zasiłku zamiast zasiłku odpisano mi, że nie jestem od 3 lat ubezpieczony na wypadek choroby. Ale przez te 3 lata moje składki nie były mi zwracane. Do niedawna było tak, że jeżeli choroba nie położyła prowadzącego działalność na 30 dni w jednym miesiącu kalendarzowym to nie miał prawa do zasiłku chorobowego z ZUS, mimo,że opłacanie składek było przymusowe. Płacę regularnie składki na ubezpieczenie chorobowe moich pracowników a sam muszę im płacić zasiłek zwany „wynagrodzeniem” chorobowym swoim chorującym pracownikom, przez 33 dni w roku i to nie za dni robocze, ale nawet za niedziele i święta, mimo że płacę za nich składki ubezpieczeniowe na wypadek choroby i macierzyństwa. Moim pracownicom muszę płacić wynagrodzenie za to, że postanowiły karmić swoje dzieci piersią a moja żona od razu po porodzie i urlopie macierzyńskim musiała wraz z naszym dzieckiem przychodzić do firmy, a jej praca w świetle prawa nie jest dla mnie kosztem zmniejszającym mi podatki. Gdybym się z żoną rozwiódł a następnie ją zatrudnił to wtedy jej wynagrodzenie byłoby kosztem. Pracownik, jeżeli nie zarabia to nie musi płacić składek, jeżeli mniej zarabia to płaci mniejszą składkę a ja nawet, jeżeli mam stratę przez cały rok to muszę płacić składkę taką jakbym zarabiał 60% średniej krajowej płacy za siebie i za żonę. Tylko skąd mam na to wziąć? Sądzę, że takie prawo nie jest zgodne z konstytucyjną zasadą równości obywateli. Prawo polskie dyskryminuje wszystkie osoby prowadzące działalność gospodarczą a szczególnie kobiety. A czym, że jeżeli nie kolejną dyskryminacją jest zapowiadana przez Minister Gilowską, ale na szczęście z powodów lustracyjnych problemów pani minister nie zrealizowana zmiana przepisów, która miała polegać na przerzuceniu z pracownika na pracodawcę składki na ubezpieczenie chorobowe pracowników. Dobrze, więc, że chociaż rzecznik praw obywatelskich to dostrzega, ale czy potrafimy my pokrzywdzeni przez prawo złożyć skargę do europejskiego trybunału sprawiedliwości na polskie dyskryminujące nas prawo? Sądzę, że PKPP jest jedyną prawidłowo reprezentującą nasze interesy organizacją i dlatego trzeba ją wspierać, aby mogła publicznie i bezkompromisowo przedstawiać nasze problemy i opinie. A na razie protestujmy przeciwko stale postępującemu ograniczaniu swobody działalności gospodarczej
acomitam / 83.25.252.* / 2007-03-27 09:25
Szanowny Panie! Toć żyjemy w państwie socjalistycznym, w którym toleruje się przedsiębiorców tylko dlatego, że nie wypada ich wszystkich posłać do stu diabłów. Ale jeśli nie można tego, to moża chociaż uprzykrzyć im maksymalnie życie. I to właśnie realizuje lewicowa władza w Polsce. A spójrzmy prawdzie w oczy - po 1989 prokapitalistyczne ugrupowania nigdy nie miały u nas istotnego wpływu na legislację i praktykę wykonawczą. Co najgorsze, nie widzę aby w najbliższych latach mogło się to zmienić. Przeciw nam jest nie tylko władza ustawodawcza i wykonawcza, o masach pracujących miast i wsi nawet nie wspomnę, ale także i sądownicza. W razie sporu z państwem zawsze znajdzie się sformułowanie wytrych - "ze względu na interes społeczny", które pozwoli sądowi dowolnie ukształtować wyrok. Chece z samochodami, tymi wszystkimi podatkami od importu, opłatami za kartę pojazdu, vatami, definicjami pojazdów dostawczych, itd pokazują, że w tym państwie można na nas jeździć jak na starej kobyle. I trudno się władzy dziwić. Do tej pory przedsiębiorcy nie zdobyli sią na jakiś bardziej wyrazisty protest i obronę swoich interesów, a przeciez wiadomo, że nieobecni nie mają racji. Organizacje typu BCC czy PKPP to raczej twarzystwa wzajemnej adoracji, dbające o interesy "swoich", a nie nasze.
Y / 87.99.44.* / 2007-03-26 20:57
wrzuciłbyś żony płacę w koszty to musiałbys zapłacić od tego ZUS i podatek bo pensja byłaby dla niej przychodem, wiec lepiej jest tak jak teraz , ze nic z tym nie robisz, to co napisales to najmniejszy problem ...jest masę głupich obostrzeń szykanujacych przedsiebiorczosc , chocby debilne odpisywanie podatku vat od zakupun środków trwalych, nie mozna go odliczyć w całosci jak kiedys było tylko w czesciach ,nie pisze tu o samochodach, choć to tez jest oddzielny paradoks... vat , pit , cit , wszedzie szlabany, jesli juz inaczej nie mozna to powinni zostawić jeden podatek np VAT a reszty sie pozbyć ale politycy są za głupi na to ,zeby przekonać jeszcze głupszą wiekszosć społeczęństwa itd itd itd
kwadraturakoła / 83.24.228.* / 2007-03-26 17:47
jednym słowem problem stawiany jest w ten sposób; jak prowadzić firmę, będąc przy okazji matołem?
maa / 2007-03-26 14:15 / Tysiącznik na forum
Generalnie słuszne, ale co tu robi Olszewski? Przecież demontaż demokracji zaczął właśnie on!

To jego minister A. Glapiński (przyjaciel Kaczyńskich) zaczął psuć koncesjami reformę gospodarczą Wilczka-Rakowskiego. Od tego momentu kontrreformacja ekonomiczna i powrót do socjalizmu poszła już gładko.
ordynat / 83.24.228.* / 2007-03-26 17:48
ale musisz przyznać, że jeszcze nie zepsuli reformy rolnej tow. Bieruta.
MN1 / 80.51.231.* / 2007-03-26 16:15
Mówię o korupcjogennym charakterze scentralizowanego ustroju politycznego kraju.
sceptyczny / 83.3.23.* / 2007-03-26 12:19
frazesy, frazesy , frazesy - a o jakiej wolności piszesz - po ulicach każdy jeździ jak
chce - po lewej, po prawej, po chodnikach, nikt nie płaci podatków - a każdy uczy się sam i leczy się sam i rakiete zbuduje se sam, można mówić co się chce - kłamać , dawać
fałszywe świadectwo, oszukiwać - można wrzeszczeć o północy na osiedlu,
bić kogo się chce, zawłaszczać cudzą własność jak tylko się ma chody itd - takiej
wolności to ja raczej nie potrzebuję
PiSoKuba / 88.156.211.* / 2007-03-26 21:26
Towarzysza Sceptycznego zaprasza Towarzysz Fildel i Towarzysz Putin.

Najnowsze wpisy