Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA-Bernanke-Time

0
Podziel się

Szef banku centralnego Stanów Zjednoczonych Ben Bernanke został człowiekiem roku amerykańskiego magazynu Time. Bernanke pokonał między innymi prezydenta USA Baracka Obamę i szefa firmy Apple Steve'a Jobsa.

bEhhwvmJ

Według magazynu Time działalność Bena Bernanke uchroniła świat przed powtórką wielkiego kryzysu z lat 30-tych XX wieku. "Profesor Bernanke był czołowym badaczem Wielkiego Kryzysu. Zdawał sobie sprawę, że do ówczesnej katastrofy doprowadziła bierność banku centralnego" - czytamy w uzasadnieniu decyzji. Magazyn Time twierdzi, że wtłoczenie przez Zarząd Rezerwy Federalnej w gospodarkę bilionów dolarów pozwoliło odblokować światowy system finansowy, który znajdował się na krawędzi katastrofy.

Przedstawiając sylwetkę 56-letniewgo Bena Bernanke Time zwraca uwagę, że jest on nieśmiałym technokratą, który trzyma się z dala waszyngtońskich salonów. Nie kieruje się ideologią, a swoje decyzje opiera na chłodnych analizach. Obejmując swoją funkcję Bernanke liczył na to, że pozostanie w cieniu. Kryzys finansowy sprawił jednak, że trafił na pierwsze strony gazet, a jego decyzje wywołały kontrowersje i ataki zarówno z prawej jak i lewej strony sceny politycznej. "Bernanke stał się polityczną ofiarą swoich apolitycznych decyzji" - konkluduje magazyn Time.

bEhhwvnm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)