Notowania

bankowość
09.11.2019 07:17

Eurobank, Millenium, BNP Paribas, Raiffeisen. Weekend pełen kłopotów. Dostęp do kont ograniczony

Zaczynający się długi weekend to czas łączenia się Eurobanku z Bankiem Millenium, jak również BNP Paribas – kolejny już etap – z Raiffeisenem. Co to oznacza dla ich klientów? Olbrzymie kłopoty z dostępem do kont.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Eurobank, Millenium, BNP Paribas, Raiffeisen. Weekend pełen kłopotów. Dostęp do kont ograniczony

Eurobank, Millenium, BNP Paribas, Raiffeisen. Długi weekend pełen niedogodności

Przerwa techniczna w wymienionych bankach potrwa od piątku do poniedziałku. System płatności i bankowości mobilnej powinna wrócić do normy dopiero we wtorek 12 listopada.

Oglądaj: Bank ostrzega państwa Dziubaków. Może chcieć od nich ok. 800 tys. złotych. "To wina polityków"

Przedstawiciele Raiffeisena, BNP Paribas, Millenium i Eurobanku informują klientów o utrudnieniach na wiele sposobów - nie tylko na stronie internetowej, ale również w specjalnych broszurach, w mediach społecznościowych i specjalnych SMS-ach.

Eurobank, Millenium, BNP Paribas, Raiffeisen. Szczegóły utrudnień

W piątek o 13 zamknięte zostały wszystkie placówki banku BNP Paribas. To efekt kolejnego etapu łączenia systemów z Raiffeisenem.
Dwie godziny później problemy pojawiły się również w sieci. Od 15 nie będzie można zalogować się do systemów bankowości internetowej, przestanie też działać aplikacja mobilna banku. Nie uda się również wykonanie ani autoryzowanie przelewu. Klienci nie skorzystają również z BLIK-a ani wpłatomatów.

Z kolei Bank Millenium oraz Eurobank informują, że planowane prace serwisowe w związku z planowanymi pracami nad połączeniem systemów obu banków rozpoczną się od soboty, 9 listopada 2019 r. (od godz. 5:30) do poniedziałku, 11 listopada 2019 r. (do późnych godz. wieczornych)

Niedostępne będą:

  • Millenet,
  • aplikacja mobilna,
  • płatności BLIK,
  • płatność przez internet,
  • możliwość aktywacji kart,
  • operacje w oddziałach i przez TeleMillennium,
  • płatności zbliżeniowe telefonem (HCE).

To nie pierwszy raz, gdy dwa banki łączą siły i historia zna takie przypadki, że banki zapewniały o braku utrudnień, a podczas sobotnich zakupów klienci na terminalu widzieli napis "odmowa". I musieli zostawić towary na taśmie, bo nie mieli ze sobą gotówki.

Wszystkie banki jednym głosem zapewniają, że mimo aż 3 dni prac technicznych, klienci nie muszą obawiać się o dostęp do swoich pieniędzy. Na pewno mają działać karty płatnicze i bankomaty. Tu wszystkie instytucje są zgodne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-11-2019

AK 47Polska bezgotówkowa!! Orwell owski świat...

09-11-2019

CiułłaczyńskiCzyli cza uciekać od tych badziewi!

09-11-2019

SZCZEPANSUPER BANK MILLENNIUM POINFORMOWAŁ KLIENTÓW O WIELE WCZEŚNIEJ I NIKT NORMALNY NIE POWINIEN BYĆ ZASKOCZONY UTRUDNIENIAMI

Rozwiń komentarze (13)