Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Idea Bank ma kłopoty. UOKiK wszczął dwa postępowania wobec banku

24
Podziel się:

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podejrzewa, że Idea Bank stosuje praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów. Dlatego też wszczął dwa postępowania wobec instytucji finansowej.

UOKiK wszczął dwa postępowania wobec Idea Banku.
UOKiK wszczął dwa postępowania wobec Idea Banku. (East News, Piotr Hukalo/East News)
bEJpqvbF

Jedno z postępowań dotyczy podejrzenia "stosowania praktyki naruszającej zbiorowe interesy konsumentów w związku z oferowaniem możliwości przystąpienia do ubezpieczeń na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi angażującymi środki w niestandaryzowane sekurytyzacyjne fundusze inwestycyjne zamknięte" - podał bank w oficjalnym komunikacie, do którego dotarł PAP.

Drugie postępowanie natomiast ma również związek ze stosowaniem praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów. W tym przypadku chodzi o prezentowanie informacji o możliwości nabycia (i tym samym proponowania ich konsumentom) certyfikatów inwestycyjnych emitowanych przez Lartiq (dawniej Trigon) Profit XXII, XXIII, XXIV Niestandaryzowane Sekurytyzacyjne Fundusze Inwestycyjne Zamknięte, reprezentowane przez Lartiq Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

Postępowania UOKiK mogą zakończyć się decyzjami, które uznają powyższe praktyki za naruszające zbiorowe interesy konsumentów - podano w komunikacie. Urząd może tym samym nakazać Idea Bankowi zaniechanie ich stosowania. Ponadto prezes UOKiK może zobowiązać przedsiębiorcę do zapobieżenia naruszeniom poprzez wykonanie lub zaniechanie określonych działań.

bEJpqvbH
Zobacz także: Obejrzyj: Pomysł nie tylko na biznes, ale też na życie

"Emitent wskazuje, że na tym etapie postępowania nie podziela argumentacji UOKiK oraz nie zgadza się ze sformułowanymi zarzutami, w związku z czym w dalszym toku postępowań zamierza je kwestionować" - podaje Idea Bank w komunikacie cytowanym przez PAP.

bEJpqvbN

"Emitent nie wyklucza, iż w przyszłości niekorzystne dla Emitenta rozstrzygnięcia UOKIK kończące Postępowania, mogą mieć wpływ na wyniki finansowe Emitenta, jednak na obecnym etapie nie jest możliwe prognozowanie w tym zakresie jakichkolwiek kwot" - tłumaczy instytucja finansowa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJpqvci
KOMENTARZE
(24)
Robotnik budo...
2 lata temu
Powinni te wszystkie niby banki pognać z Polski ! Jeden NBP nam wystarczy !
Zuzia
2 lata temu
A kiedy sprawdzą i zakażą działalności Getin Bank?
nick
2 lata temu
Pokażcie mi psa, a kij się znajdzie - to chyba najlepsze określenie oddające tą sytuację.
bEJpqvcj
Asmutny
2 lata temu
A wirtualna Polska to czyja przeglądarka?
viola
2 lata temu
Chyba jakiś urzędnik chciał błysnąć. Ups nie wyszlo
...
Następna strona