Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Idea Bank ma kłopoty. UOKiK wszczął dwa postępowania wobec banku

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podejrzewa, że Idea Bank stosuje praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów. Dlatego też wszczął dwa postępowania wobec instytucji finansowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
UOKiK wszczął dwa postępowania wobec Idea Banku. (Fot: Piotr Hukalo/East News)

Jedno z postępowań dotyczy podejrzenia "stosowania praktyki naruszającej zbiorowe interesy konsumentów w związku z oferowaniem możliwości przystąpienia do ubezpieczeń na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi angażującymi środki w niestandaryzowane sekurytyzacyjne fundusze inwestycyjne zamknięte" - podał bank w oficjalnym komunikacie, do którego dotarł PAP.

Drugie postępowanie natomiast ma również związek ze stosowaniem praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów. W tym przypadku chodzi o prezentowanie informacji o możliwości nabycia (i tym samym proponowania ich konsumentom) certyfikatów inwestycyjnych emitowanych przez Lartiq (dawniej Trigon) Profit XXII, XXIII, XXIV Niestandaryzowane Sekurytyzacyjne Fundusze Inwestycyjne Zamknięte, reprezentowane przez Lartiq Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

Postępowania UOKiK mogą zakończyć się decyzjami, które uznają powyższe praktyki za naruszające zbiorowe interesy konsumentów - podano w komunikacie. Urząd może tym samym nakazać Idea Bankowi zaniechanie ich stosowania. Ponadto prezes UOKiK może zobowiązać przedsiębiorcę do zapobieżenia naruszeniom poprzez wykonanie lub zaniechanie określonych działań.

Obejrzyj: Pomysł nie tylko na biznes, ale też na życie

"Emitent wskazuje, że na tym etapie postępowania nie podziela argumentacji UOKiK oraz nie zgadza się ze sformułowanymi zarzutami, w związku z czym w dalszym toku postępowań zamierza je kwestionować" - podaje Idea Bank w komunikacie cytowanym przez PAP.

Raport UOKiK dot. pomocy publicznej. W 2018 r. znacznie mniej pieniędzy na wsparcie spółek
Spada pomoc publiczna, choć spółki i tak dużo dostały z kasy państwa

"Emitent nie wyklucza, iż w przyszłości niekorzystne dla Emitenta rozstrzygnięcia UOKIK kończące Postępowania, mogą mieć wpływ na wyniki finansowe Emitenta, jednak na obecnym etapie nie jest możliwe prognozowanie w tym zakresie jakichkolwiek kwot" - tłumaczy instytucja finansowa.

Dostępne na Cyfrowym Polsacie niemieckojęzyczne kanały ZDF i Das Erste, które transmitowały mecze Euro 2016, zostały wyłączone, co bardzo zdenerwowało abonentów
Polsat zablokował na kilka tygodni niemieckie stacje telewizyjne. Będzie go to kosztowało 35 mln zł

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: postępowanie uokik, uokik, idea bank, wiadomości, wiadomości, wiadomości, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-01-2020

nickPokażcie mi psa, a kij się znajdzie - to chyba najlepsze określenie oddające tą sytuację.

09-01-2020

BlackbirdZUOKiK nie reagował na sygnały poszkodowanych przez kilka lat a teraz nagle wszczyna postępowanie w sprawie, w której toczy się śledztwo … Czytaj całość

09-01-2020

usprawniaczJak to czytam, to mi się wydaje e UOKiK ma kłopoty :D

Rozwiń komentarze (24)