Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Kara na Alior Bank. Sąd uchyla decyzję Komisji Nadzoru Finansowego

5
Podziel się

Łącznie 10 mln zł miał zapłacić Alior Bank. Nałożone przez KNF kary zostały jednak uchylone przez Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Kara na Alior Bank. Sąd uchyla decyzję Komisji Nadzoru Finansowego
(Getty Images, NurPhoto)
bErNlgRN

Alior Bank uniknie nałożonych przez KNF dwóch kar o łącznej wartości 10 mln zł.

"W dniu 17 czerwca 2020 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał wyrok, w którym to uchylił decyzję Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) z dnia 3 grudnia 2019 r. utrzymującą w mocy wcześniejszą decyzję KNF z dnia 6 sierpnia 2019 r. o nałożeniu na Bank dwóch kar pieniężnych w łącznej kwocie 10 mln zł oraz umorzył postępowanie prowadzone przez KNF w tej sprawie" - poinformował bank.

Wyrok nie jest jednak prawomocny.

bErNlgRP

Sprawa dotyczyła naruszenia ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Jak przekonywała KNF działalność maklerska banku prowadzona była w sposób nierzetelny i nieprofesjonalny, bez uwzględnienia "najlepiej pojętego interesu klienta".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErNlgSq
alior bank
banki
KOMENTARZE
(5)
gość
rok temu
Tylko po to zatrudnił jakąś Dudę bo wiedzieli, że rozprawa w toku o 10 milionów. Narodowy Bank Polski jest bardxo fałszywy to po 1 a po 2 szkoda,że Getin został wymęczony przez kary zaszczyt jak zwykły pies. PROPONUJĘ NIE KORZYSTAĆ Z ALIOR BANKU z uwagi na ryzyko,że się coś nawet Klientom stanie jak nie samemu Bankowi. Duda była w NBP i trochę im obniżono dochody. DOBRZE,ŻE IDZIE PRZYSZŁOŚĆ NA TRZASKOWSKI W TYM KRAJU BĘDZIE STO LAT DO PRZODU.
skandal
rok temu
Sędzia wydał wyrok polityczny.
Burza
rok temu
Niezawisłość sędziowska.
bErNlgSr
rtm
rok temu
Szefem KNF jest prawnik. Jako ekonomista jest on kiepski. Wydawało się że jako prawnik da wartość dodaną. Widać niewielką.
Wł.R.
rok temu
Ile sędzia zakasował?