Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. AZI
|

Maciej Brzozowski pokieruje Alior Bankiem. Zastąpi na tym stanowisku Iwonę Dudę

4
Podziel się:

Rada nadzorcza Alior Banku zdecydowała, że na czele banku stanie wiceprezes zarządu Maciej Brzozowski. Nowy prezes obowiązki zacznie pełnić od soboty, 23 października. Dotąd na czele Alior Banku stała Iwona Duda, która trafiła do PKO BP.

Maciej Brzozowski pokieruje Alior Bankiem. Zastąpi na tym stanowisku Iwonę Dudę
Maciej Brzozowski w Alior Banku jest odpowiedzialny m.in. za zarządzanie ryzykiem. (Wikimedia Commons, Marcin Drozd, (CC BY-SA 3.0))
bETQnccB

Rada nadzorcza Alior Banku powierzyła kierowanie pracami zarządu wiceprezesowi Maciejowi Brzozowskiemu w okresie od 23 października do momentu powołania osoby wskazanej przez radę na stanowisko prezesa.

- W dniu 22 października 2021 roku Rada Nadzorcza Banku podjęła uchwałę o powierzeniu kierowania pracami Zarządu Banku Wiceprezesowi Zarządu Banku Maciejowi Brzozowskiemu, w okresie od dnia 23 października 2021 roku do momentu powołania osoby wskazanej przez Radę Nadzorczą Banku na stanowisko Prezesa Zarządu - poinformował bank w komunikacie.

Maciej Brzozowski w Alior Banku jest odpowiedzialny za zarządzanie ryzykiem, nadzoruje m.in. politykę kredytową banku dla klientów indywidualnych i biznesowych, obszar windykacji i restrukturyzacji wierzytelności.

bETQnccD
Zobacz także: Banki zmieniają kurs. "Takie inwestycje mają kłopot z uzyskaniem finansowania"

Roszady na kluczowych stanowiskach w bankach

Karierę zawodową rozpoczynał w PKO Banku Polskim, następnie pracował w Kredyt Banku. Ryzykiem i stabilnością systemu finansowego zajmował się też w Narodowym Banku Polskim.

bETQnccJ

W połowie października dotychczasowa prezes Alior Banku Iwona Duda złożyła rezygnację ze skutkiem na dzień 22 października. Iwona Duda przeszła do PKO BP. Rada nadzorcza powołała ją na funkcję wiceprezesa banku i powierzyła kierowanie pracami zarządu z dniem 23 października.

Przypomnijmy, że ostatnio doszło także do zmian na czele banku PKO BP. Rezygnację złożył dotychczasowy prezes PKO BP, Jan Emeryk Rościszewski, który odchodzi ze stanowiska z dniem 22 października. Przejął on stery po tym, jak z fotelem prezesa pożegnał się wcześniej Zbigniew Jagiełło, który rządził bankiem przez ponad dekadę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETQncde
alior bank
banki
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
Dek
miesiąc temu
Wszystkie banki to złodzieje podczas trwania umowy kredytowej dopięli mi uwaga ????? Prowizje Kwartalną tak ją nazwali Po moich interwencjach oddali kilkańaście tyś zł bo potrafię się odezwać ale ile osób okradli z uśmiechem na ustach ludzie przyjęli ich prowizję za obowiązek bo to bank a to zwykli złodzieje pospolici w białych kołnierzykach
CtM
miesiąc temu
klan Dudów się rozrasta: Andrzej, Piotr, a teraz jakaś Iwona! Już zaraz stanowisko dostanie Kinga! (choć z jednego zrezygnowała, może było za mało prestiżowe) 🤮
Jasiu.
miesiąc temu
Roszady na lukratywnych stanowiskach rodzin rządzących PISUARÓW SĄ PRZEPROWADZANE TYLKO ŻEBY WYŁUDZIĆ JESZCZE HOJNE ODPRAWY.
bETQncdf
Tomasz
miesiąc temu
Dojna zmiana tylko stołki i posadki im w glowach