Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KRO
|
aktualizacja

Oszuści podszywają się pod PKO BP. "Możesz stracić pieniądze i kontrolę nad kontem"

22
Podziel się

PKO BP przestrzega swoich klientach o ataku phishingowym. Oszuści rozsyłają fałszywe e-maile. Linki zawarte w takiej korespondencji mogą zainstalować złośliwe oprogramowanie na sprzęcie klienta.

Oszuści podszywają się pod PKO BP. "Możesz stracić pieniądze i kontrolę nad kontem"
PKO BP przestrzega swoich klientów przed atakiem phishingowym. (Flickr, Monika, (CC BY-SA 2.0))
bDZSFUNx

Oszuści podszywają się pod PKO BP i rozsyłają fałszywe e-maile do klientów największego banku w Polsce. W wiadomości znajduje się nieprawdziwe powiadomienie o płatności faktury. Wzór fałszywego powiadomienia publikujemy na końcu artykułu.

Sama faktura znajduje się w załączniku. W e-mailu znajdują się również linki, które przekierowują nie do banku, lecz na strony ze złośliwym oprogramowaniem.

bDZSFUNz

"Nie otwieraj załączników, nie klikaj w linki w tego rodzaju e-mailach i załącznikach. Jeśli klikniesz w link możesz stracić pieniądze i kontrolę nad kontem" - przestrzega PKO Bank Polski w komunikacie.

A co, jeżeli niechcący jednak odpaliliśmy załącznik, lub weszliśmy w link? Wtedy bank prosi o jak najszybszy kontakt z infolinią pod numerem 800 302 302 dla numerów krajowych, lub też pod +48 81 535 60 60 dla połączeń zagranicznych i z telefonów komórkowych.

Fałszywe Powiadomienie:

bDZSFUNF
Zobacz także: Opłaty w bankach ostro w górę. Pożegnaj się z darmowym kontem czy kartą
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZSFUOa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(22)
Czesiek knows...
2 miesiące temu
nie klikaj w linki w tego rodzaju e-maila nie zbyt madra lekcja od banku. Nie klikaj na zadne linki. NIGDY. normalny Bank nie przesyla zadnych linkow. I taka informacje powinien bank przekazywac ludzia. Nie klikaj na link bo bank nigdy Ci link nie wysle. Ja tak mam w AIB Ireland. Takie sa zasady bank nigdy nie wysyla linkow.
Gaga
2 miesiące temu
Phi, też mi zagrożenie. Z powodu phishingu można stracić pieniądze w każdym banku, więc nie rozumiem, czemu akurat PKOBP jest na czołówce. Może napiszcie lepiej, że nawet bez żadnych oszustw klienci mBanku też tracą kontrolę nad kontem i pieniądze z powodu cyklicznych awarii ich systemu bankowości elektronicznej.
Ads
2 miesiące temu
pko to najdroższy bank W polsce
bDZSFUOb
Zołza
2 miesiące temu
niech bank PKO BP zabezpieczy pieniądze swoich klientów! czas wziąć się za ochronę kont klientów a nie wydawać kupę pieniędzy na dotację tu i ówdzie!
sumper
2 miesiące temu
Bank Barkley's w UK daje za darmo każdemu posiadaczowi konta co roku Kaspersky Internet Security na 3 PC. Kradzieże najczęściej odbywają się przez zhakowanie komputera właściciela. Jeżeli przy pomocy któregoś z komputerów właściciela konta, gdzie zainstalowany był antywirus wyczyści ktoś konto, to bank zwraca całą kasę. Ale gdy zainstalowanie było zaniedbane, to może sam mieć do siebie pretensję. Dlaczego PKO nie może robić tak samo, tylko obarcza swoich klientów za swoją indolencję?
...
Następna strona