Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRO
|
aktualizacja

Oszuści podszywają się pod PKO BP. "Możesz stracić pieniądze i kontrolę nad kontem"

23
Podziel się:

PKO BP przestrzega swoich klientach o ataku phishingowym. Oszuści rozsyłają fałszywe e-maile. Linki zawarte w takiej korespondencji mogą zainstalować złośliwe oprogramowanie na sprzęcie klienta.

Oszuści podszywają się pod PKO BP. "Możesz stracić pieniądze i kontrolę nad kontem"
PKO BP przestrzega swoich klientów przed atakiem phishingowym. (Flickr, Monika, (CC BY-SA 2.0))
bEDshhDV

Oszuści podszywają się pod PKO BP i rozsyłają fałszywe e-maile do klientów największego banku w Polsce. W wiadomości znajduje się nieprawdziwe powiadomienie o płatności faktury. Wzór fałszywego powiadomienia publikujemy na końcu artykułu.

Sama faktura znajduje się w załączniku. W e-mailu znajdują się również linki, które przekierowują nie do banku, lecz na strony ze złośliwym oprogramowaniem.

bEDshhDX

"Nie otwieraj załączników, nie klikaj w linki w tego rodzaju e-mailach i załącznikach. Jeśli klikniesz w link możesz stracić pieniądze i kontrolę nad kontem" - przestrzega PKO Bank Polski w komunikacie.

A co, jeżeli niechcący jednak odpaliliśmy załącznik, lub weszliśmy w link? Wtedy bank prosi o jak najszybszy kontakt z infolinią pod numerem 800 302 302 dla numerów krajowych, lub też pod +48 81 535 60 60 dla połączeń zagranicznych i z telefonów komórkowych.

Fałszywe Powiadomienie:

bEDshhEd
Zobacz także: Opłaty w bankach ostro w górę. Pożegnaj się z darmowym kontem czy kartą
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDshhEy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(23)
Maggie
3 miesiące temu
Isnieje nakładka umożlwiająca złodziejom "dzwonienie z wybranego numeru". Przed chwilą dzwoniono do mnie z numeru 800 302 302, już zgłosiłam tą próbę wyłudzenia.
Czesiek knows...
6 miesięcy temu
nie klikaj w linki w tego rodzaju e-maila nie zbyt madra lekcja od banku. Nie klikaj na zadne linki. NIGDY. normalny Bank nie przesyla zadnych linkow. I taka informacje powinien bank przekazywac ludzia. Nie klikaj na link bo bank nigdy Ci link nie wysle. Ja tak mam w AIB Ireland. Takie sa zasady bank nigdy nie wysyla linkow.
Gaga
6 miesięcy temu
Phi, też mi zagrożenie. Z powodu phishingu można stracić pieniądze w każdym banku, więc nie rozumiem, czemu akurat PKOBP jest na czołówce. Może napiszcie lepiej, że nawet bez żadnych oszustw klienci mBanku też tracą kontrolę nad kontem i pieniądze z powodu cyklicznych awarii ich systemu bankowości elektronicznej.
bEDshhEz
Ads
6 miesięcy temu
pko to najdroższy bank W polsce
Zołza
6 miesięcy temu
niech bank PKO BP zabezpieczy pieniądze swoich klientów! czas wziąć się za ochronę kont klientów a nie wydawać kupę pieniędzy na dotację tu i ówdzie!
...
Następna strona