Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Pawłowski
|
aktualizacja

Pęknie bańka na rynku nieruchomości? Ekspert tłumaczy

Czy kredyty będą droższe, tańsze, czy będzie łatwiej kupić mieszkanie? - Wszystko wskazuje na to, że w dłuższym terminie stopy procentowe będą spadały, ale w tym roku (...) pozostaną na obecnym poziomie. W najbliższym czasie większej poprawy bym się nie spodziewał. Inflacja prawdopodobnie w drugiej połowie roku znowu nam wzrośnie - powiedział w programie "Newsroom" WP Jarosław Sadowski, główny analityk Expander Advisors.

kredyty
nieruchomości
143
Podziel się:
KOMENTARZE
(143)
LUNI
2 tyg. temu
KTO NORMALNY TERAZ KUPUJE ?????
bezdomny
2 miesiące temu
kredyt 2 proc... po co to było? mieszkania tak zdrożały....
realista
2 miesiące temu
Żeby naprawić sprawy mieszkaniowe trzeba przygotować nową ustawę o spółdzielniach mieszkaniowych, komunalnych czy też czynszowych. Też trzeba zmienić ustawę o bankach i kredytach mieszkaniowych. Trzeba też przewidzieć to iż bank udzielając kredytu jest współwłaścicielem lokalu budynku a nie jakiś deweloper czy najemca. To banki mają kontrolować ceny i stanem prawnym lokali czy też nieruchomości do chwili spłaty kredytu. Taka kontrola będzie batem na najemców.
realista
2 miesiące temu
Niestety to dzięki PiS mieszkania wzrosły średnio 100-150 tysięcy za 50 metrowe mieszkanie. W zeszłym roku jak ceny już zaczęły spadać PiS ochoczo dał kredyty na 2 % dzięki czemu wzrósł gwałtownie popyt i ceny mieszkań poszybowały...Teraz kredyt 2 % się skończył więc mieszkania powinny choć lekko stanieć
realista
2 miesiące temu
Wprowadzić podatek katastralny - a problem mieszkaniowy sam się rozwiąże. W ten sposób zlikwidowane zostaną pustostany. A wynajmy zacznijmy traktować jako działalność gospodarczą i opodatkować. Ilość mieszkań powyżej trzech potraktować jako przedsięwzięcia gospodarcze - tak jak hotele motele itp.... W ten sposób problem mieszkaniowy rozwiąże się sam.
...
Następna strona