Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
PRC
|

Ugody z frankowiczami. Raiffeisen się wycofuje z prac

56
Podziel się

Raiffeisen zawiesza swój udział w pracach nad ugodami z frankowiczami - dowiedział się "Parkiet". Bank nie znajduje uzasadnień dla propozycji KNF.

Ugody z frankowiczami. Raiffeisen się wycofuje z prac
Raiffeisen bank (Photo by Mike Egerton/PA Images via Getty Images) (PA Images via Getty Images, Mike Egerton - PA Images)
bDScOCzV

Bank brał udział w pracach nad porozumieniami, jakie według propozycji KNF, miałby przedstawiać klientom z kredytami we frankach. Teraz się wycofał - dowiedział się "Parkiet".

Dziennik dotarł do listu, który Raiffeisen rozesłał do prezesów banków frankowych biorących udział w pracach. Według banku propozycja szefa KNF nie rozwiązuje problemów związanych z kredytami walutowymi.

Zobacz także: Frankowicze wygrywają w sądach. Banki się odwijają, składają swoje pozwy
bDScOCzX

"Po naszej analizie opartej o wnioski z wielu dyskusji prowadzonych w gronie banków i innych instytucji, trudno jest nam znaleźć uzasadnienie dla tej propozycji, która na ten moment nie jest w stanie zagwarantować systemowego rozwiązania problemu kredytów frankowych" - poinformował w liście, do którego treści dotarł "Parkiet".

Jak podkreśla bank, proponowana forma ugody nie byłaby uczciwa wobec innych klientów banku. "Każda złotówka przeznaczona na ugodę jest wycofywana z systemu bankowego i musi być w długim terminie spłacona przez wszystkich innych klientów" - zaznacza.

bDScOCAd

Dodatkowo ciężar ryzyka związanego z kretami frankowymi i wsteczne przewalutowaniem miałby być poniesiony wyłącznie przez banki, a taka sytuacja znacząco pogorszyłaby sytuację finansową wielu banków, wpływając nie tylko na ich akcjonariuszy, ale przede wszystkim na wszystkich pozostałych klientów, argumentuje Raiffeisen.

Przypomnijmy, że w sprawie ugód z bankami stanowisko ma zająć Sąd Najwyższy 25 marca w kompleksowej uchwale Izby Cywilnej. Rzecznik Finansowy.

Według Rzecznika Finansowego, Jerzego Goleckiego klienci banków powinni zaczekać z jej podpisaniem do wyroku SN.

Dopiero w jego świetle powinni ocenić konkretne propozycje ugodowe składane przez banki. Zdaniem rzecznika, pozwoli im to na dokładniejsze oszacowanie skutków finansowych i podjęcie świadomej decyzji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDScOCAy
raiffeisen
banki
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(56)
Vvv
2 miesiące temu
Dlaczego banki nie moga ponosic konsekwencji swoich czynow? Swiete krowy cholera? Ktos im kazal sprzedawac toksyczne produkty? Sprawiedliwosc spolecza? Raczej spoleczna zawisc a bankom to jest na reke.
Ffr2246
2 miesiące temu
Nie pożyczajcie nic od banksterów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Piękne reklamy w telewizji to ściema!!!!!!!! Mordy celebrytów nie zmienią wizerunku banków, już nie......
a ku ku
2 miesiące temu
Żeby przenosić swoje straty na klientów, to trzeba tych klientów mieć. A żeby klientów mieć, to trzeba być konkurencyjnym, choćby w stosunku do banków, które w procederze frankowym nie uczestniczyły.
bDScOCAz
Akli
2 miesiące temu
Po wyroku TSUE tylko sąd, na ugody czas minął!
Mona44
2 miesiące temu
Równość kredytobiorców, a pomoc publiczna RnS czy MdM dla wybranej grupy, średnio 30-60 tys. dopłaty do kredytu w PLN.
...
Następna strona