Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Ugody z frankowiczami. Raiffeisen się wycofuje z prac

56
Podziel się:

Raiffeisen zawiesza swój udział w pracach nad ugodami z frankowiczami - dowiedział się "Parkiet". Bank nie znajduje uzasadnień dla propozycji KNF.

Ugody z frankowiczami. Raiffeisen się wycofuje z prac
Raiffeisen bank (Photo by Mike Egerton/PA Images via Getty Images) (PA Images via Getty Images, Mike Egerton - PA Images)

Bank brał udział w pracach nad porozumieniami, jakie według propozycji KNF, miałby przedstawiać klientom z kredytami we frankach. Teraz się wycofał - dowiedział się "Parkiet".

Dziennik dotarł do listu, który Raiffeisen rozesłał do prezesów banków frankowych biorących udział w pracach. Według banku propozycja szefa KNF nie rozwiązuje problemów związanych z kredytami walutowymi.

Zobacz także: Frankowicze wygrywają w sądach. Banki się odwijają, składają swoje pozwy

"Po naszej analizie opartej o wnioski z wielu dyskusji prowadzonych w gronie banków i innych instytucji, trudno jest nam znaleźć uzasadnienie dla tej propozycji, która na ten moment nie jest w stanie zagwarantować systemowego rozwiązania problemu kredytów frankowych" - poinformował w liście, do którego treści dotarł "Parkiet".

Jak podkreśla bank, proponowana forma ugody nie byłaby uczciwa wobec innych klientów banku. "Każda złotówka przeznaczona na ugodę jest wycofywana z systemu bankowego i musi być w długim terminie spłacona przez wszystkich innych klientów" - zaznacza.

Dodatkowo ciężar ryzyka związanego z kretami frankowymi i wsteczne przewalutowaniem miałby być poniesiony wyłącznie przez banki, a taka sytuacja znacząco pogorszyłaby sytuację finansową wielu banków, wpływając nie tylko na ich akcjonariuszy, ale przede wszystkim na wszystkich pozostałych klientów, argumentuje Raiffeisen.

Przypomnijmy, że w sprawie ugód z bankami stanowisko ma zająć Sąd Najwyższy 25 marca w kompleksowej uchwale Izby Cywilnej. Rzecznik Finansowy.

Według Rzecznika Finansowego, Jerzego Goleckiego klienci banków powinni zaczekać z jej podpisaniem do wyroku SN.

Dopiero w jego świetle powinni ocenić konkretne propozycje ugodowe składane przez banki. Zdaniem rzecznika, pozwoli im to na dokładniejsze oszacowanie skutków finansowych i podjęcie świadomej decyzji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
raiffeisen
banki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(56)
piotraspoznań...
2 lata temu
Ok nie zranię ale nie mogę słuchać tych bzdur Pana i redaktora który ustawia rozmowę pod rozmówcę ,jaki gościa . Zadam pytanie czy wie Pan co to aprecjacja lub deprecjacja złotego i CHF ? Wie Pan . ! to prosze nie opowiadac bzdur o nizszym kredycie a zapomina Pan kapitale zwiekszajacym się o 140%. Ryzyko kursowe drogi panie to jak euro kosztowało 4,20 teraz kosztuje 4,55 . A zejście CHF z poziomu 3 na 1,95 i podbicie do 5 to LICHWA wie pan co to ??? Poza tym haracz za korzystanie z kapitału ,to wasze pobozne życzenie. Bezprawie nie moze rodzić prawa. Umowa unieważniona umowy Brak i cieszcie się jak wam klienci oddacą kasę /dwie kondykcje/ Bo jak nie będą chcieli to musicie ich zaskarżyć a i może nie dostaniecie kaski bo się całość przedawni. Cwaniacy banksterzy.
Cierpliwy
2 lata temu
Nie chcecie oddać 150 po dobroci - oddacie 300. Ja poczekam.
Zenon
2 lata temu
niech zamiast szczuć oddadzą premie jakie dzięki swej "kreatywności" uzyskali to pieniądze się znajdą.
pawel
2 lata temu
Raiffeisen to austriacy, którzy stali przy Hitlerze w czasie II wojny światowej. Czego można się po nich spodziewać?
Wojt
2 lata temu
Teraz przyszedł wielki lament złotówkowiczów.Pamiętam jeszcze wpisy pt.Jak tam frankowicze?Co na śniadanko?Trawa z solą?Bo u nas kawiorek!Teraz sytuacja się odwróciła.Odpowiadam-trzeba było brać kredyt we frankach.I bez faków typu- Z jakiej racji mamy płacić za frankowiczów?Nic nie zapłacicie.Zapłacą banksterzy.Smacznego!
...
Następna strona