Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chiński bank zainwestuje w Europie miliard dolarów

0
Podziel się:

Pierwsza transza inwestycji China Export Import Bank w naszej części Europy, w tym również w Polsce, wynosi 500 mln USD.

Chiński bank zainwestuje w Europie miliard dolarów
(Bedo/Dreamstime)

China Export Import Bank przeznaczy dodatkowy miliard dolarów na inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej.

Pierwsza transza inwestycji China Export Import Bank w naszej części Europy, w tym również w Polsce, wynosi 500 mln USD. Dodatkowy 1 mld USD ma być zainwestowany po wyczerpaniu tej puli środków.

Pieniądze inwestowane są za pośrednictwem funduszu CEE Equity Partners. Fundusz został powołany na początku 2014 roku, inwestuje jednorazowo od 20 do 75 mln dolarów (istnieje możliwość powiększenia tej kwoty o analogiczne finansowanie bankowe) głównie w pakiety większościowe firm z branż energetycznej, telekomunikacyjnej, infrastrukturalnej oraz wysoce specjalistycznego przemysłu. Fundusz inwestuje w projekty na 5-9 lat.

Cytowany w komunikacie Wang Hongwei, reprezentujący CEE Equity Partners, poinformował, że nowa transza środków zostanie wykorzystana na inwestycje nie tylko w priorytetowych dotychczas branżach: energetycznej, telekomunikacyjnej, infrastrukturalnej oraz wysoce specjalistycznego przemysłu.

wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)