Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kredyty we frankach
09.03.2015 10:00

Kredyty we frankach. Banki przedstawią propozycje w środę

Profesor Modzelewski przewiduje, że propozycje sektora bankowego będą niewystarczające.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan Bielecki/East News)

To będzie ważna informacja dla zadłużonych we frankach szwajcarskich. W środę podczas forum bankowego instytucje finansowe przedstawią swój pomysł na rozwiązanie problemów związanych z tymi kredytami - poinformował Związek Banków Polskich.

Prawnik, profesor Witold Modzelewski podkreśla, że banki powinny wykonać krok w kierunku kredytobiorców zadłużonych w szwajcarskiej walucie. Według eksperta sprawę trzeba zamknąć, zawierając ugody z kredytobiorcami.

Były wiceminister finansów uważa, że kredyt konsumencki nie może mieć cech instrumentu finansowego wysokiego ryzyka.

Sprawdź obecny kurs franka

Profesor Modzelewski przewiduje, że propozycje sektora bankowego będą niewystarczające. Według niego banki zaprezentują rozwiązania, które są podobne do obecnie stosowanych.

Chodzi o wakacje kredytowe czy obniżenie raty. Zdaniem prawnika ostatecznie sprawę kredytów we frankach rozwiążą sądy.

Te ostatnie nie sprzyjają na razie zadłużonym w szwajcarskiej walucie. Sąd okręgowy w Warszawie oddalił w poniedziałek pozew kilkudziesięciu klientów Getin Noble Banku.

Czytaj więcej w Money.pl
Piechociński prezentuje propozycje dla frankowiczów. Eksperci: To nic nowego Związek Banków Polskich pozytywnie ocenia propozycje ministra gospodarki. _ - To tylko rekomendacje, a nie rozwiązania _ - twierdzą analitycy walutowi.
Kim jest polski "frankowicz"? Mamy portret Co dziesiąty frankowicz to mieszkaniec Warszawy. Kredyty spłaca regularnie i jest z pokolenia X.
Kopacz stanie po stronie frankowiczów, ale... Wzrost notowań franka to problem dla około 550 tys. polskich kredytobiorców zadłużonych w tej walucie.
Tagi: kredyty we frankach, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz