Notowania

Pekao łata braki kadrowe w zarządzie. Zmienia podział kompetencji

Znany jest już pełny skład zarządu Banku Pekao. Awans zaliczyła Magdalena Zmitrowicz. Dodatkowe obowiązki, przypadające na byłych wiceprezesów, dostali dwaj inni członkowie zarządu.

Podziel się
Dodaj komentarz
Michał Krupiński stoi na czele Pekao od połowy 2017 roku.

Trzy tygodnie temu z zasiadania w zarządzie Pekao zrezygnowały dwie osoby. Roksana Ciurysek-Gedir przestała pełnić nadzór nad pionem bankowości prywatnej, a pion bankowości korporacyjnej, rynków i bankowości inwestycyjnej porzucił Andrzej Kopyrski.

Od 30 listopada nie było oficjalnie osób odpowiedzialnych w obu obszarach. Jak się okazało, nie będzie nowych nazwisk we władzach banku. Zamiast tego kontrolę nad "porzuconymi" pionami przejmą wiceprezesi już zasiadający w zarządzie.

Tomasz Styczyński, który odpowiadał dotychczas za pion MŚP, przejmie nadzór nad pionem bankowości korporacyjnej, rynków i bankowości inwestycyjnej. Z kolei pion bankowości prywatnej będzie nadzorowany przez Marka Tomczuka, wiceprezesa do spraw bankowości detalicznej.

W skład zarządu, obok prezesa Michała Krupińskiego, wchodzą więc teraz wiceprezesi Tomasz Kubiak, Michał Lehmann, Marek Lusztyn, Tomasz Styczyński, Marek Tomczuk i Magdalena Zmitrowicz. Wolnych wakatów brak.

Bank Pekao SA pojawił się w finansowej stolicy świata. To pierwszy polski bank w Londynie

Liczba członków zarządu zwiększyła się tym samym z sześciu do siedmiu. Od 1 grudnia pionem małych i średnich przedsiębiorstw kieruje Magdalena Zmitrowicz. W Pekao pracuje od 2018 roku, wcześniej "tylko" jako dyrektor zarządzający w departamencie bankowości korporacyjnej.

- W rozwoju biznesu zamierzam bazować na najlepszych lokalnych i międzynarodowych wzorcach, które miałam okazję poznać w trakcie mojej dotychczasowej pracy. Będziemy blisko współpracować z zespołami z regionów, zależy mi na tym, aby współtworzyły one nasze projekty i miały na nie realny wpływ - powiedziała Zmitrowicz, cytowana w komunikacie.

"Fakt, że powołanie członków zarządu odbyło się pół roku przed końcem trwającej kadencji, jest oznaką odpowiedzialnego podejścia władz Banku Pekao do zarządzania instytucją zgodnie ze światowymi standardami. Taka decyzja zapewnia bankowi stabilność, przewidywalność i ciągłość działania" - podsumowano w komunikacie.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20. Należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: menadżer, zarząd, pekao, kadencja, wiadomości, najważniejsze, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-12-2018

KasjerSzkoda że nie łatają w placówkach, gdzie pracownicy robią pracę za dwóch a nawet trzech. Obniżają koszty zwalniając tam gdzie jest najwięcej pracy.

11-12-2018

bezrobocieZwolnili dwóch a ,,Liczba członków zarządu zwiększyła się tym samym z sześciu do siedmiu". Ciekawe! Nie ma wolnych wakatów? szkoda, bo już chciałoby … Czytaj całość

11-12-2018

Wolny wakat...a jest zajęty?Wolnych wakatów brak. Będę zatem kandydował na te zajęte wakaty.😉

Rozwiń komentarze (4)