Notowania

Wyniki ING lepsze od prognoz. Bank udziela coraz więcej kredytów

Spółka od lipca do września wypracowała 315,7 mln złotych zysku netto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk)

ING Bank Śląski poprawił wyniki w trzecim kwartale tego roku. Urósł nie tylko zysk, ale także wartość udzielnych kredytów. W sumie spółka może się pochwalić 13,7-procentowym udziałem w sprzedaży kredytów hipotecznych w naszym kraju.

Spółka od lipca do września wypracowała 315,7 mln złotych zysku netto, wobec 273 mln złotych w analogicznym okresie ubiegłego roku. To więcej niż spodziewał się tego rynek, który liczył na około 300 mln złotych zysku.

Bank zarobił więcej m.in. na odsetkach pobieranych od klientów. Spółka z tego tytułu pozyskała 644,6 mln złotych, a rok wcześniej wynik ten plasował się na poziomie 596,9 mln złotych. O prawie 10 mln złotych obniżył się zarobek banku na opłatach i prowizjach.

W trzecim kwartale tego roku o 3,216 mld złotych urosła wartość udzielonych klientom banku kredytów. W tym samym czasie wartość zobowiązań wobec klientów, do których należą zgromadzone w banku depozyty, zwiększyła się o 2,976 mld złotych.

ING w trzecim kwartale miała 13,7 procent udziału w sprzedaży kredytów hipotecznych. Spadła jednak marża odsetkowa banku, która wyniosła 2,43 procent, wobec 2,72 procent rok wcześniej.

Źródło: money.pl, na podstawie sprawozdania finansowego ING Banku Śląskiego

Wśród istotnych wydarzeń, na które bank zwraca uwagę w sprawozdaniu finansowym jest uzyskanie zezwolenia na nabycie 20 procent akcji ING Powszechnego Towarzystwa Emerytalneg przez NN Continental Europe Holdings B.V.

Reakcja rynku

Lepsze od oczekiwań wyniki spółki sprawiły, że inwestorzy ruszyli na zakupy akcji banku. ING na starcie sesji zyskała 1 procent. Za jeden walor trzeba aktualnie zapłacić 126 złotych.

Zobacz, ile kosztują w środę akcje ING Banku Ślaskiego

Tagi: wyniki ing, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz