Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Patrycjusz Wyżga
Patrycjusz Wyżga
|
aktualizacja

WIRON zamiast WIBORU. Prof. Noga: to szansa dla kredytobiorców, raty od razu pójdą w dół

- Jeśli oprocentowanie kredytów hipotecznych będzie oparte o WIRON, czyli o rzeczywiste operacje na rynku depozytowym, to proszę wskazać mi bank, który jest skłonny z dnia na dzień podwyższać oprocentowanie depozytów, czyli podnosić swoje koszty? Nie znam takiego banku - prof. Marian Noga, były członek rady Polityki Pieniężnej. – I to jest szansa dla kredytobiorców. Według moich prognoz, zaraz po wprowadzeniu WIRONU oprocentowanie w stosunku do WIBOR-u spadnie o ponad 1 proc. i raty kredytów pójdą w dół. Niech to się tylko jak najszybciej stanie – dodaje ekonomista.

KOMENTARZE
(43)
Zzz 5
rok temu
A co ja będę płacił za ich luksusy wzięli pożyczki niech spłacają pewnie nabrali pożyczek i może im darować tak ja nie brałem i żyje spokojnie
Ja1
rok temu
Polak okrada polaka zawsze tak bylo!!!
Jok
rok temu
Ludzie,przecież WIBOR zależy od NBP a nie od banku ,który daje Tobie kredyt!!!! Banki mają tylko marżę,a na końcu korzysta skarb państwa!!!!!!Tak nas kochany NBP RŻNIE.A co ma kredyt hipoteczny wspólnego z inflacją????!!! Idiotyzm.
Nnn
rok temu
Absolutnie nic to nie zmieni na rynku nieruchomości. Ceny nieruchomości będą spadały szybciej niż oprocentowanie wziętych kredytów. Do tego kwoty kredytów nie będą zmniejszane z tytulu spadku wartości nieruchomości. Problemy dla kredytobiorców zaczną się w momencie w którym wartość kredytu będzie dużo wyższa od wartości nieruchomości. Banki zarządają dodatkowego zabezpieczenia albo szybkiego zwrotu kredytu.
Lukkiee
rok temu
Jeśli stopy będą spadać, to WIRON, który liczy się na danych historycznych, może być niższy od WIBOR-u, który szacuje w oparciu o przewidywania / przyszłość. Poza tym tam jest przez kilkuletni okres dostosowawczy. Dlatego wątpię w słowa p. Prof.
...
Następna strona