Notowania

Zwolnienia grupowe w Banku Millenium. Jest porozumienie

Bank Millenium porozumiał się ze związkami zawodowymi w sprawie zapowiedzianych na początku stycznia zwolnień grupowych. Pracę straci 260 osób. To efekt połączenia z eurobankiem pod koniec ubiegłego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY)
Bank Millenium porozumiał się z pracownikami w sprawie zwolnień grupowych

Transakcja przejęcia eurobanku przez Bank Millenium została ogłoszona pod koniec 2018 roku.

Później zgodę wyraziły UOKiK oraz KNF, a procedura zakończyła się formalnie pod koniec 2019 roku, gdy doszło do faktycznej fuzji oraz połączenia systemów obu instytucji, które funkcjonują już pod szyldem Millenium.

Na początku 2020 roku bank poinformował swoich pracowników o planowanych zwolnieniach grupowych. Jak pisze portal bankier.pl, w piątek doszło do podpisania porozumienia ze związkami zawodowymi działającymi w spółce.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Proces zwalniania pracowników ma rozpocząć się z początkiem lutego i zakończyć 31 marca 2020 roku.

Od 11 listopada tak będą wyglądać wszystkie placówki Euro Banku
Połączenie Millennium i Euro Banku. Co się zmieni dla klientów?

"Wieloletnie doświadczenie Organizacji Zakładowej NSZZ 'Solidarność' Banku Millennium, szeroka pomoc i ścisła współpraca z Krajową Sekcją Bankowców po wielogodzinnych negocjacjach zaowocowała podpisaniem w dniu dzisiejszym, tj. 24 stycznia br., jednego z najkorzystniejszych na rynku finansowym pakietu odpraw" - piszą na swojej stronie internetowej związkowcy.

Co oznacza ten pakiet odpraw? Przede wszystkim wysokość świadczeń finansowych, która - jak twierdzą organizacje pracownicze - "zdecydowanie wykracza poza gwarancje ustawowe".

Bank Millennium i eurobank po fuzji funkcjonują pod marką Bank Millennium

"Pracodawca przyjął również nasz postulat w ramach świadczeń niepieniężnych i obejmie zwolnionych pracowników świadczeniem w postaci prywatnej opieki medycznej w okresie 6 miesięcy od zwolnienia" - informuje "S".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: bankowość, banki, bank millenium, eurobank
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-01-2020

TwojbosspedaleRaptem 250 osob. O co te halo?

25-01-2020

kaznie rozumiem czym zwiazki sie chwalą. Wrzucają do sieci ogólniki zamiast kobkrwtnych szczegolow rozeslanych do pracownikow a te nie sa juz tak … Czytaj całość

26-01-2020

AnetaWitajcie w "kraju dobrobytu" Zauważyłam dziwną zależność: im bardziej władza trąbi o wzroście gospodarczym, tym mój portfel bardziej … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)