Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Emerytura na jedną bułkę. Wrocławianka dostaje 30 gr miesięcznie

28
Podziel się

Emerytura mieszkanki stolicy Dolnego Śląska to zaledwie 30 groszy. Emerytka przepracowała przez całe życie zaledwie cztery miesiące. W składkach uzbierała 80 zł.

Emerytura w wysokości 30 groszy jest najniższą na Dolnym Śląsku. Najwyższa to 13 tys. zł
Emerytura w wysokości 30 groszy jest najniższą na Dolnym Śląsku. Najwyższa to 13 tys. zł (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)
bDYOMQCZ

Na drugim biegunie wysokości świadczeń na Dolnym Śląsku jest mieszkaniec Wałbrzycha, który dostaje miesięcznie 13 tys. zł. Wszystko dlatego, że starszy pan przeszedł na emeryturę dopiero w wieku 72 lat i przepracował 53 lata.

- Gdy spojrzymy na przebieg ubezpieczenia osób, które dostają wysokie emerytury, to bardzo jasno widzimy, że są to seniorzy, którzy na emeryturę przeszli późno, po przepracowaniu wielu dziesiątków lat - mówi Iwona Kowalska-Matis, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Zobacz także: 13 emerytura. W kwietniu bardziej opłaca się złożyć wniosek niż w maju
bDYOMQDb

Urzędniczka przyznaje, że wysokość naszych zarobków również nie jest bez znaczenia. Jednak w jej ocenie można przegonić nawet lepiej zarabiających stażem, regularnym wpływem składek i odkładaniem w czasie przejścia na emeryturę.

A kto dostaje najwyższe świadczenia? Czy da się wskazać jakieś wyróżniające się grupy? Jak się okazuje, wśród dobrze sytuowanych seniorów są pracownicy naukowi, lekarze i kierownicy różnych branż. Zaskoczenia więc nie ma.

Z kolei wrażenie robi fakt, że stosunkowo niewielkie emerytury dostają przedsiębiorcy, którzy podczas aktywności zawodowej nie narzekają na przychody.

bDYOMQDh

Jak wyjaśnia Kowalska-Matis, to efekt tego, że w czasie prowadzenia działalności gospodarczej odprowadzali do ZUS najniższe z możliwych składek.

- Jeśli nie płacimy składek na ubezpieczenie społeczne, nie spodziewajmy się, że emerytura będzie wysoka - mówi rzecznik ZUS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYOMQDC
wiadomości
gospodarka
emerytury
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(28)
gosc.
11 miesięcy temu
Uczciwa emerytura ,adekwatna do odprowadzonych składek.
fifka
11 miesięcy temu
Taka emerytura jaka była praca. Takich przykładów z dokładnym wyliczeniem lat lub miesięcy pracy podawajcie jak najwięcej. Może w końcu lenie i obiboki wezmą się do pracy. A nie tylko patrzyć na garnuszek państwowy.
tatruś
rok temu
jeżeli ta Pani wychowywała dzieci to należy się jej co najmniej minimalna emerytura !!!Kto nie zajmował się dziećmi to tego nie zrozumie !!!!!!
bDYOMQDD
ja z nim
2 lata temu
Pracowita to Ona nie była ale może była robotna
Z godną emery...
2 lata temu
Jak całe życie żyje się jak świerszcz w bajce..... To Trzeba myśleć że będzie zima i gdzieś trzeba się będzie ogrzać....
...
Następna strona