Trwa ładowanie...
bEChsxed
Notowania
Przejdź na

Reforma OFE stanęła. "Dobrze, że nie przeszła w kształcie, który proponował rząd"

- Reforma OFE została zapowiedziana na rok 2016, czyli już pięć lat OFE jest likwidowane - zauważył w programie "Money. To się liczy" Oskar Sobolewski z Instytutu Emerytalnego. – Na szczęście do tej reformy w kształcie, jaki przedstawił ją rząd, nie doszło. Przypominam, że rząd chciał nałożyć słynny 15-procentowy „podatek Morawieckiego”. Ale teraz gdy na skutek zmian w Polskim ładzie emeryci nie będą płacić podatku, argument o tym, że opłata przekształceniowa to substytut tego podatku dochodowego z emerytury, zniknął. Prawda jest jednak taka, że ta reforma stanęła, bo PiS nie miał większości w kwietniu w Sejmie, a w maju mieliśmy Polski ład. Nowy projekt miał być w wakacje, mamy wrzesień i projektu nie ma. Minister finansowy tłumaczy, że reformę trzeba skalibrować ze zmianami w Polskim ładzie. Może ten temat wróci w 2022 r., a wtedy pewnie przejdzie na rok 2023 kiedy są wybory, a to nie jest dobry czas dla polityków na wprowadzanie takich zmian.

15 reakcji
5
6
4
Podziel się
Komentarze (4)
zobacz więcej komentarzy (4)
bEChsxep
KOMENTARZE
(4)
ust
wczoraj
A może by tak spytać czemu będą tak drastyczne podwyżki prądu i czy nas stać na zielona energię, która za wszelką cenę chcą nam wprowadzić?
optymista
2 dni temu
W ostatnim czasie wszystko co w PIS wymyślą nie jest na korzyść przeciętnego obywatela a dalej maja poparcie. Jak oni to robią bo nie sadze ze aż taka ciemnotę mamy wśród ludzi . Druga sprawa dotyczy ilości wymyślanych podatków od podatków . Ich kreatywność wydaje się nie zna granic.
WOW
2 dni temu
Czyli przypadkiem nas nie okradli!!!
bEChsxeH
jarek
3 dni temu
tak to się żyje w tej Polsce za pis;/ Trzeba żyć z dna na dzień nadzieją, że pomysł pisu zostanie pogrzebany tak, jak robią to z każdą inwestycją