Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Waloryzacja 2020. Politycy-emeryci zgarną spore sumy, Kaczyński w czołówce

348
Podziel się

Wiemy już, o ile dokładnie wzrosną emerytury - waloryzacja procentowa w tym roku sięgnie 3,56 proc. To oznacza, że aktywni politycy będący na emeryturze mogą liczyć na spory dodatek. Wśród rekordzistów jest prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Politycy, którzy mają już emeryturę, dzięki waloryzacji mogą liczyć na spory dodatek
Politycy, którzy mają już emeryturę, dzięki waloryzacji mogą liczyć na spory dodatek (East News)
bDIrKlQR

Seniorzy mają powody do radości. Jak już pisaliśmy w money.pl, od 1 marca emeryci i renciści otrzymają waloryzację świadczeń wyższą od planowanej. Do ich dotychczasowych przelewów i przekazów pocztowych z ZUS dojdzie 3,56 proc. dodatku. Pobierający emeryturę poniżej 1966 zł 29 gr dostaną waloryzację kwotową, czyli 70 zł brutto (ok. 57 zł na rękę).

Na naprawdę spory dodatek mogą jednak liczyć ci, którym na co dzień nic nie brakuje. Mowa o aktywnych politykach, którzy pobierają już emeryturę. Na ich czele znalazł się prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak wylicza "Super Express", jego obecna emerytura wynosi 6623 zł, a więc już od marca wzrośnie o 212 zł.

bDIrKlQT

Jeszcze więcej dostanie Romuald Ajchler, poseł SLD. Obecnie pobiera z ZUS 6871 zł, po waloryzacji może liczyć na 216 zł więcej. Sporo dostanie także Henryka Krzywonos-Stycharska z PO, teraz otrzymuje emeryturę na poziomie 6500 zł, od marca będzie to 205 zł więcej.

Bogdan Borusewicz, senator z PO, dostaje 5870 zł emerytury. Po waloryzacji jego świadczenie wzrośnie o 155 zł. Z kolei posłanka PiS (była minister rodziny) Bożena Borys-Szopa odbiera każdego miesiąca 4364 zł, jej emerytura od marca wzrośnie o 126 zł.

bDIrKlQZ
Zobacz także: Obejrzyj: Waloryzacja 500+. "Nie mamy z czego wydawać

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIrKlRu
KOMENTARZE
(348)
juy
rok temu
Kaczyński pracą się nigdy nie skalał i taka kasę bierze, a ludzie ciężko pracujący całe życie dostają grosze, w naszym kraju emeryt ( nie polityk !)żyje na skraju ubóstwa. Nie rozumiem dlaczego w polityce wciąż siedzą emeryci i tak nic nie wnoszą dobrego , tylko doją kasę - MASZ EMERYTURĘ Z POLITYKI WON !!!, NIECH ZASTĄPIĄ ICH MŁODSI , WYKSZTAŁCENI I ROZUMNI LUDZIE !!
sprawiedliwe
rok temu
Coś z tym krajem nie tak ,jak zawsze chore prawo które napisały elity politycznej ,jakim prawem oni pobierają renty czy emerytury i jeszcze bogate diety ,czy calkiem was pogielo ,narod buduje ,zadłużyli politycy naród na biliony ,i jeszcze macie bezczelnosc dostawac dwie penisi ,przecież to jest wstrętne ,nie etyczne ,w jakim my kraju żyjemy ,ci ludzi przeszli samych siebie swoją bezczelnoscią i barkiem lojalnosci ,obywatel ma jedną pensję i to jeszcze byle jaka ,a ci tysiące i jeszcze mało ,najwyższy czas ,skończyć z tym bogaceniem nieużytków ,musi być nowy prezydent ,ale nie z ich towarzystwa ,bo następne 6 lat znów naród dostanie wielki G a oni będą pchali na swoje konta miliony ,prezydent ma być spoza politycznej elity ,bo nie ma tam człowieka odpowiedniego ,który szanuje swoj narod ,wszyscy to w większości materialiści ,bezczelność wasza nie zna granic
Uwaga polityc...
rok temu
Kto zlikwiduje opodatkowanie emerytur ten wygra wybory- wszystkie !!!!!!
bDIrKlRv
stefan
rok temu
Typy spod ciemnej gwiazdy politycznej-NIEROBY-dostana najwiecej-ITO JEST ,,PRAWO I SPRAWIEDLIWOSC,,
sgsdgd
rok temu
EMERYTURA BEZ PODATKU - każdy bedzie emerytem..Nie głosuje na DUDE JESLI TEGO NIE ZROBIĄ>
...
Następna strona