Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Waloryzacja 2020. Politycy-emeryci zgarną spore sumy, Kaczyński w czołówce

348
Podziel się:

Wiemy już, o ile dokładnie wzrosną emerytury - waloryzacja procentowa w tym roku sięgnie 3,56 proc. To oznacza, że aktywni politycy będący na emeryturze mogą liczyć na spory dodatek. Wśród rekordzistów jest prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Politycy, którzy mają już emeryturę, dzięki waloryzacji mogą liczyć na spory dodatek
Politycy, którzy mają już emeryturę, dzięki waloryzacji mogą liczyć na spory dodatek (East News)

Seniorzy mają powody do radości. Jak już pisaliśmy w money.pl, od 1 marca emeryci i renciści otrzymają waloryzację świadczeń wyższą od planowanej. Do ich dotychczasowych przelewów i przekazów pocztowych z ZUS dojdzie 3,56 proc. dodatku. Pobierający emeryturę poniżej 1966 zł 29 gr dostaną waloryzację kwotową, czyli 70 zł brutto (ok. 57 zł na rękę).

Na naprawdę spory dodatek mogą jednak liczyć ci, którym na co dzień nic nie brakuje. Mowa o aktywnych politykach, którzy pobierają już emeryturę. Na ich czele znalazł się prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak wylicza "Super Express", jego obecna emerytura wynosi 6623 zł, a więc już od marca wzrośnie o 212 zł.

Jeszcze więcej dostanie Romuald Ajchler, poseł SLD. Obecnie pobiera z ZUS 6871 zł, po waloryzacji może liczyć na 216 zł więcej. Sporo dostanie także Henryka Krzywonos-Stycharska z PO, teraz otrzymuje emeryturę na poziomie 6500 zł, od marca będzie to 205 zł więcej.

Bogdan Borusewicz, senator z PO, dostaje 5870 zł emerytury. Po waloryzacji jego świadczenie wzrośnie o 155 zł. Z kolei posłanka PiS (była minister rodziny) Bożena Borys-Szopa odbiera każdego miesiąca 4364 zł, jej emerytura od marca wzrośnie o 126 zł.

Zobacz także: Obejrzyj: Waloryzacja 500+. "Nie mamy z czego wydawać

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(348)
jacek
2 lata temu
Emerytury szczególnie dotkną osoby najmniej zarabiające, więc tylko oszczędzanie może dać szansę dla takich osób na wygodniejszą starość. PPK u takich osób się sprawdzi szczególnie, bo koszt jest minimalny, a dopłaty pracodawcy znacznie powiększa finalny efekt
sgsdgd
2 lata temu
EMERYTURA BEZ PODATKU - każdy bedzie emerytem..Nie głosuje na DUDE JESLI TEGO NIE ZROBIĄ>
stefan
2 lata temu
Typy spod ciemnej gwiazdy politycznej-NIEROBY-dostana najwiecej-ITO JEST ,,PRAWO I SPRAWIEDLIWOSC,,
Się
2 lata temu
Tyle emeryturki to ja dziekan, a jeneral ja 13 tys
Uwaga polityc...
2 lata temu
Kto zlikwiduje opodatkowanie emerytur ten wygra wybory- wszystkie !!!!!!
...
Następna strona