PGNiG wypłaci ponad 700 mln zł dywidendy

Na trwającym WZA Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, przedstawiciele MSP zaproponowali, żeby spółka z zeszłorocznego zysku, który wyniósł 1,7 mld zł, 708 mln zł przeznaczyła na wypłatę dywidendy, co daje 12 gr na akcję.

Obraz
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Na trwającym WZA Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, przedstawiciele MSP zaproponowali, żeby spółka z zeszłorocznego zysku, który wyniósł 1,7 mld zł, 708 mln zł przeznaczyła na wypłatę dywidendy, co daje 12 gr na akcję. 921,6 mln zł miałoby zostać przeznaczone na kapitał zapasowy.

Część dywidendy, nie większa niż 30,1 mln zł brutto, ma zostać wypłacona, według propozycji MSP, w formie dywidendy niepieniężnej.

Wybrane dla Ciebie