Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przedsiębiorcy chcą być w strefie euro

0
Podziel się:

Ponad połowa badanych uważa, że polska waluta powinna być zastąpiona przez euro.

Przedsiębiorcy chcą być w strefie euro
(Tomasz Adamowicz<br>/Dreamstime.com)

Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez instytut badawczy Gfk Polonia dla Business Center Club. Ponad połowa badanych uważa, że polska waluta powinna być zastąpiona przez euro.

Podczas debaty _ Nasza droga do euro _ organizowanej przez BCC Agnieszka Sora dyrektor Gfk Polonia zwracała uwagę, że nie wszyscy biznesmeni tak samo oceniają korzyści z szybkiego przyjęcia wspólnej waluty.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI EKSPERTA:

Z badania wynika także, że dla 13 procent przedsiębiorców wejście do strefy euro nie ma znaczenia , a 9 procent nie ma zdania na ten temat. Agnieszka Sora zaznaczyła uwagę, że biznesmeni mają podobne nadzieje i obawy związane z euro jak polscy konsumenci.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI AGNIESZKI SORY:

Agnieszka Sora podkreśliła, że jednocześnie 30 proc. ankietowanych z małych firm wypowiada się za kategorycznym zakazem wprowadzenia Euro. GFK Polonia przeprowadziło badanie w kwietniu 20011 roku na grupie 2000 przedsiębiorstw.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t86633.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/juz;75;proc;czechow;jest;przeciwnych;euro,208,0,830672.html) Już 75 proc. Czechów jest przeciwnych euro W ciągu roku w Czechach wyraźnie wzrosła niechęć wobec euro i trzy czwarte obywateli tego kraju wyraża sprzeciw wobec zastąpienia korony walutą UE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t86830.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zdecydowana;wiekszosc;przeciwko;euro,64,0,808000.html) Zdecydowana większość przeciwko euro Tylko niewiele ponad 30 proc. Polaków opowiada się za przyjęciem europejskiej waluty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/72/t40520.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/niemcy;wciaz;tesknia;za;swoja;marka,139,0,743563.html) Niemcy wciąż tęsknią za swoją marką Tylko 41 procent ankietowanych jest zadowolonych ze wspólnej waluty europejskiej.
euro
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)