Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rusza kolejny konkurs na unijne dofinansowanie

0
Podziel się:

Jest to oferta dla przedsiębiorców, którzy planują rozpoczęcie lub rozwój współpracy w oparciu o rozwiązanie elektroniczne. Na projekt można dostać nawet 2 mln zł.

Rusza kolejny konkurs na unijne dofinansowanie
(Monkey Business Images/Dreamstime.com)

Pieniądze mogą być przeznaczone na dofinansowanie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B. Dofinansowanie ma wesprzeć realizację w firmie projektów o charakterze technicznym i informatycznym, ale i organizacyjnym.

Projekty mogą być objęte wsparciem przez okres nie dłuższy niż 24 miesiące.Jak informuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, wsparcie może być udzielone przedsiębiorcy, który planuje dopiero rozpoczęcie albo już bardziej zaawansowany rozwój współpracy w oparciu o wspomniane rozwiązania elektroniczne.

Typowy projekt obejmuje integrację już istniejących systemów informatycznych przedsiębiorstw lub wdrażanie nowych systemów mających na celu umożliwienie automatyzacji wymiany informacji pomiędzy współpracujących przedsiębiorstw.

W szczególności chodzi tu o dostosowanie własnych systemów informatycznych do systemów informatycznych przedsiębiorców, z którymi kooperuje dana firma.

Dla kogo pieniądze

O pieniądze mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą i posiadający siedzibę na terytorium Polski (a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną - z miejscem zamieszkania na terytorium Polski).

Dodatkowym, ważnym warunkiem jest współpraca, z co najmniej dwoma innymi przedsiębiorcami oraz planowanie współpracy biznesowej w oparciu o rozwiązania elektroniczne.Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach aktualnej rundy aplikacyjnej wynosi ponad

156 mln zł.

Kwota dofinansowania jednego projektu nie może być niższa niż 20 tys. zł. Przy czym jednocześnie nie może ona przekraczać 2 mln zł.

Jednak to, ile konkretnie otrzyma dany przedsiębiorca, zależy od m.in. lokalizacji projektu i kategorii wydatków kwalifikowalnych.

Aby startować w konkursie przedsiębiorca musi wypełnić odpowiedni wniosek o dofinansowanie w tzw. Generatorze Wniosków. Następnie drukuje go, podpisuje, a wersję elektroniczną wniosku zapisuje na nośniku elektronicznym. Do papierowej i elektronicznej wersji wniosku o dofinansowanie przedsiębiorca musi dołączyć niezbędne załączniki, wymienione we wniosku o dofinansowanie.

Wypełniony wniosek należy wysłać listem poleconym, pocztą kurierską lub dostarczyć osobiście do Regionalnej Instytucji Finansującej (RIF) właściwej z punktu widzenia głównej lokalizacji projektu.

Wnioski będą przyjmowane od 5 października do 23 października.

Tekst powstał w oparciu o informacje Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)