Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ruszył nabór wniosków na dotacje do e-biznesu

0
Podziel się:

Rozpoczął się nabór wniosków na dofinansowanie e-biznesu. Dla dla małych i średnich przedsiębiorstw zarezerwowano 307,6 mln zł.

Ruszył nabór wniosków na dotacje do e-biznesu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Rozpoczął się właśnie nabór wniosków w działaniu 8.1 PO IG Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej. Dla dla małych i średnich przedsiębiorstw z obszaru całej Polski zarezerwowano 307,6 mln zł.* *

**Przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie projektów polegających na świadczeniu e-usługi, przy czym projekty te mogą obejmować także wytworzenie produktów cyfrowych koniecznych do świadczenia takiej e-usługi. Kwota wsparcia jednego wniosku nie może być niższa niż 20 tys. złotych i jednocześnie nie wyższa niż 700 tys. złotych. Wnioskodawcy, którzy nie ukończyli 27 lat, mogą otrzymać dofinansowanie nawet 80 proc. kosztów.

Wnioski przyjmowane będą przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości do 3 czerwca. Należy je składać poprzez elektroniczny generator wniosków. W sprawnej i profesjonalnej weryfikacji wniosku dotacyjnego mogą bezpłatnie pomóc ośrodki Krajowego Systemu Usług (KSU). Świadczą one usługi informacyjne, proinnowacyjne, pożyczkowe i poręczeniowe dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Ośrodki te prowadzone są przez agencje, fundacje czy izby branżowe oraz placówki naukowe, w szczególności o charakterze proinnowacyjnym. Całość koordynowana jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Zainteresowani pomocą specjalistów z Punktów Konsultacyjnych KSU mogą zgłosić się do jednego ze 111 ośrodków położonych na terenie całej Polski.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t20716.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/ponad;300;mln;zl;na;wsparcie;e-biznesu,114,0,814450.html) Ponad 300 mln zł na wsparcie e-biznesu Od 9 maja do 3 czerwca 2011 r. przedsiębiorcy będą mogli złożyć wniosek na dofinansowanie e-biznesu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t21185.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/polowy;dotacje;unijne;dla;firm;wlasnie;sie;wyczerpuja,21,0,818709.html) Polowy: Dotacje unijne dla firm właśnie się wyczerpują Czeka nas niemal czteroletnia przerwa w pozyskiwaniu tego najtańszego na rynku kapitału, twierdzi prezes firmy konsultingowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t18425.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/kredyt;ktory;otwiera;sejf;z;unijnymi;pieniedzmi,147,0,815763.html) Kredyt, który otwiera sejf z unijnymi pieniędzmi Kredyty pomostowe pod unijne dotacje są często jedynym wyjściem dla przedsiębiorców, którzy nie mają kapitału na rozpoczęcie inwestycji refundowanej przez UE.
e-biznes
wiadomości
porady
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)